Yaklaşık 3 yıl önce çıkardığı "Gece Gölgenin Rahatına Bak" şarkısıyla tüm Türkiye'nin tanıdığı isimlerden biri olan şarkıcı Çağatay Akman, sosyal medyada dalga konusu oldu. 20 yaşındaki Akman, kariyerini ve hayatını anlattığı kitabın piyasaya sürülmesiyle toplumun bir kısmının eleştirisine maruz kaldı.

Bir süredir şarkı çıkarmayan Akman, "Nasıl Çağatay Akman Oldum" isimli kitabını hayranlarına sundu. Kitap, 2645 Kitap bünyesinde, Volkan Sönmez Genel Koordinatörlüğünde ve Şükrü Çetin Editörlüğüne yayınlandı.

ÇAĞATAY AKMAN'IN TAKİPÇİLERİ SORDU: BU KİTAP NE İŞİMİZE YARAYACAK?

20 yaşındaki şarkıcının kariyerini tiye alan sosyal medya kullanıcıları "Bu kitap bize ne katacak? Eline kalem alan kitap yazıyor." gibi eleştirilerde bulundu.

ÇAĞATAY AKMAN KİMDİR?

Ailesiyle birlikte İstanbul Zeytinburnu'nda yaşayan Çağatay Akman, okuduğu Ticaret Meslek Lisesi'ni terk etti. Akman, şu ana kadar hiçbir müzik eğitimi almadı ancak konsevatuar okumak istiyor. Genç şarkıcının meşhur olduğu "Gece Gölgenin Rahatına Bak" şarkısı, 2 ayda 120 milyon kez izlendi. Akman, bu şarkısıyla tüm Türkiye'de tanındı.