Oyuncu Açelya Devrim Yılhan'ın hayatı, biyografi bilgileri ve oyunculuk kariyerine dair detaylar merak ediliyor. Açelya Devrim Yılhan aslen nereli, Açelya Devrim Yılhan burcu ne, Açelya Devrim Yılhan evli mi eşi sevgilisi kim, Açelya Devrim Yılhan boy kilo kaç, Açelya Devrim Yılhan oynadığı diziler filmler nedir? sorularının yanıtları ortaya çıktı. 2009 yılından beri televizyon dünyasında yer alan güzel oyuncu, ekranların aranan yüzlerinden biri olmuştur. Ankara'da doğup büyüyen oyuncunun babası emekli albay, annesi ise ev hanımıdır. Ailenin tek çocuğu olan Açelya Devrim Yılhan, Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi 2023 yılı mezunlarındandır. Lisans eğitimi için önce Atılım Üniversitesi Matematik Bölümüne gitmiştir. Oyuncu olmak istediği için bölümü yarıda bırakmıştır.

Oyuncu Açelya Devrim Yılhan, 2006-2010 yılları arasında Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü Oyunculuk Ana Sanat Dalına giderek eğitimini tamamlamış ve diplomasını almıştır. Kariyeri boyunca birçok tiyatro oyunu ile sahneye çıkmıştır. 2009-2012 yılları arasında henüz öğrenciyken, dönemin popüler günlük dizisi Unutma Beni'de Olcay karakteri ile setlerde yer almaya başlamıştır.2010-2012 yılları arasında yayımlanan yine çok popüler bir günlük dizi olan Deniz Yıldızı'nda Sedef karakterini canlandırmıştır. Oyuncu Leyla ile Mecnun dizisinde Yavuz'un sevgilisi Eylül karakteri ile tanınırlığını ve popülaritesini arttırmıştır. Yetenekli oyuncu Açelya Devrim Yılhan kimdir nerelidir, hangi burç, evli mi, eşi sevgilisi kimdir, boyu kaç, kilosu kaç, hangi dizilerde oynadı, hangi filmlerde oynadı sorularının yanıtları haberimizde psvbet yer alıyor.

Ceyda Düvenci aslen nereli burcu ne boyu kaç evli mi eşi sevgilisi kim oynadığı diziler filmler Ceyda Düvenci aslen nereli burcu ne boyu kaç evli mi eşi sevgilisi kim oynadığı diziler filmler

Açelya Devrim Yılhan aslen nereli?

2 Eylül 1985 tarihinde doğan oyuncu Açelya Devrim Yılhan aslen Ankaralıdır. Bu şehirde doğup büyüyen yetenekli oyuncu, kariyer fırsatlarını değerlendirebilmek için İstanbul'a yerleşmiştir. Oyuncunun ilk sinema filmi 2011 yılı yapımı Beni Unutma'dır. Bu filmde Mert Fırat ile başrolde yer almıştır.

Açelya Devrim Yılhan burcu ne?

38 yaşındaki oyuncu Açelya Devrim Yılhan'ın burcu Başak'tır. Yetenekli oyuncu 2015 yılında kadrosunda usta isimlerin bulunduğu Ve Panayır Köyden Gider filminde Filiz karakteriyle başrolde yer almıştır. Ayrıca 2017 yılında Yeni Başlayanlar İçin Hayatta Kalma Sanatı ve 2023 yılında Yıldız Tozu filmlerinde oyunculuk yapmıştır.

Necip Memili aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim oynadığı tv dizileri filmleri Necip Memili aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim oynadığı tv dizileri filmleri

Açelya Devrim Yılhan evli mi eşi sevgilisi kim?

Oyuncu Açelya Devrim Yılhan evli değildir. Özel hayatına dair bilgi bulunmayan oyuncunun sevgilisinin kim olduğu bilinmemektedir. Güzel oyuncu 2020-2022 yılları arasında Masumlar Apartmanı dizisinde Hasibe Derenoğlu karakterini canlandırmıştır. Bu rol ile televizyon seyircisi arasında tanınırlığı artmıştır.

Açelya Devrim Yılhan boy kilo kaç?

Açelya Devrim Yılhan'ın boyu 1.67 cm kilosu ise 56'dır. Güzel oyuncu Açelya Devrim Yılhan, 2023 yılından beri Star TV kanalında yayımlanan Sakla Beni dizisinde yer almaktadır. Dizide Müberra karakterini canlandırmaktadır. Rol aldığı Kasaba isimli dizi yakında bir dijital platformda yayımlanacaktır. Yetenekli oyuncu yeni dizi ve filmlerle kariyerine psvbet giriş devam etmektedir.

Sıla Türkoğlu aslen nereli burcu ne boyu kaç evli mi eşi sevgilisi kim oynadığı diziler filmler Sıla Türkoğlu aslen nereli burcu ne boyu kaç evli mi eşi sevgilisi kim oynadığı diziler filmler

Açelya Devrim Yılhan oynadığı diziler

 • 2009-2012 - Unutma Beni - Olcay
 • 2010-2012 - Deniz Yıldızı - Sedef
 • 2012-2013 - Leyla ile Mecnun - Eylül
 • 2013-2014 - İnadına Yaşamak - Asiye
 • 2016 - Adam ve Çocuk - Artemis
 • 2016 - Kaçın Kurası - Sedef
 • 2017 - Şevkat Yerimdar - Seval
 • 2018 - Kalbimin Sultanı - Asubcan Sultan
 • 2020-2022 - Masumlar Apartmanı - Hasibe Derenoğlu
 • 2022-2023 - Hayatımın Şansı - Canan Tetik
 • 2023 - Sakla Beni - Müberra
 • Yakında - Kasaba - Zeynep (İnternet dizisi)

Açelya Devrim Yılhan oynadığı filmler

 • 2011 - Beni Unutma - Olcay
 • 2015 - Ve Panayır Köyden Gider - Filiz
 • 2017 - Yeni Başlayanlar İçin Hayatta Kalma Sanatı - Ezgi
 • 2023 - Yıldız Tozu - Sevda

Sakla Beni dizisi nerede çekiliyor yeni bölüm hangi gün oynuyor hangi kanalda oyuncu kadrosu Sakla Beni dizisi nerede çekiliyor yeni bölüm hangi gün oynuyor hangi kanalda oyuncu kadrosu