Televizyon ekranlarında izleyiciler ile buluşacak olan Acı Tatlı Ekşi filminin çekim ve yapım detayları araştırılmaya devam ediyor. Acı Tatlı Ekşi filmi nerede çekildi, Acı Tatlı Ekşi filmi oyuncuları Duygu Eliz kim, Acı Tatlı Ekşi filmi konusu ne, Acı Tatlı Ekşi filmi ne zaman kaç yılında çekildi? Sorularının yanıtları merak ediliyor. Romantik ve dram türleri ile ekranlara gelen filmin senaryosunu Buğra Gülsoy yazdı. Andaç Haznedaroğlu’nun yönetmen koltuğunda oturduğu filmin yapımcısı Necati Akpınar.

Acı Tatlı Ekşi filminin müziklerini Toygar Işıklı hazırladı. Filmin başrollerinde Özge Özpirinçci ve Buğra Gülsoy var. 1 saat 46 dakika süren film BKM tarafından çekildi. Filmde, çocuklar arkadaşı olan Duygu ile Murat’ın, üniversite yıllarında filizlenen aşkları ve yaşadıkları dram dolu günler konu ediliyor.

Acı Tatlı Ekşi filminde, Murat ve Duygu çocukluk yaşlarında başlayan bir sevgiyle birbirlerine aşık oluyor. Üniversiteyi de birlikte okuyorlar ve mezun olacakları zaman Murat Duygu’ya evlenme teklif ediyor. Duygu, gerçekleştirmek istediği hayalleri için bu teklifi kabul etmiyor. 5 yıl sonra yeniden buluşmak üzere bir ayrılık anlaşması yapıyorlar. Ancak hayat onlar için başka etrabet sürprizler hazırlıyor.

Acı Tatlı Ekşi filmi ne zaman kaç yılında çekildi?

Acı Tatlı Ekşi filmi 2017 yılında çekildi. Film 22 Aralık 2017’de vizyona girerek sinemaseverlerin beğenisine sunuldu. Daha sonra ise 8 Haziran 2018’de ikinci kez vizyona girdi. Vizyonda kaldığı süre boyunca 622 bin 674 kişi tarafından izlendi ve 7 milyon 361 bin 120 TL hasılat elde etti.

Acı Tatlı Ekşi filmi nerede çekildi?

Acı Tatlı Ekşi filmi İzmir’in Çeşme ve Urla ilçelerinde çekildi. Filmin çekimlerinin ilk sahneleri İstanbul’da yapıldı. Filmin büyük bölümü ise Çeşme’nin turistik Alaçatı Mahallesi’nde ve Urla’da çekilmiştir. Filmin deniz ve sahil etrabet giriş sahnelerinin çekildiği yer İzmir’dir.

Acı Tatlı Ekşi filmi oyuncuları Duygu Eliz kim?

  • Özge Özpirinçci - Duygu
  • Buğra Gülsoy - Murat
  • Yusuf Akgün - Alper
  • Gözde Türkpençe - Eliz
  • Osman Alkaş - Hakan
  • Füsun Demirel - Murat’ın Annesi
  • Rahmi Dilligil - Murat’ın Babası