Türk televizyonunun en önemli simalarından biri olan Acun Ilıcalı’nın hayatı ve biyografi bilgileri merak ediliyor. Acun Ilıcalı aslen nereli, Acun Ilıcalı burcu ne, Acun Ilıcalı evli mi, Acun Ilıcalı eşi kim, Acun Ilıcalı sevgilisi kim, Acun Ilıcalı serveti ne kadar? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Acun Ilıcalı, Türk televizyon yapımcısı, sunucusu ve işadamıdır. TV8 kanalının sahibi olan Acun Ilıcalı, bu kanalda yaptığı programlar ile izlenme rekorları kırmaya devam ediyor. Survivor programı ve Masterchef programı ile televizyon seyircisini ekran başına kilitleyen Acun Ilıcalı, özel hayatı ile de sık sık gündeme gelmeye devam ediyor. Koyu bir Fenerbahçe taraftarı olan Acun Ilıcalı, Hull City takımını satın alarak ses getirmişti. Sadece Türkiye'de değil, Yunanistan, Meksika, Amerika Birleşik Devletleri ve Güney Amerika ülkelerinde de yaptığı programlar ve formatları ile izlenme rekorları kıran Acun Ilıcalı, yatırımlarına ve yeni projelerine devam ediyor. Acun Ilıcalı kimdir nerelidir, hangi burç, evli mi, eşi sevgilisi kimdir, kardeşi kim, serveti ne kadar sorularının yanıtları haberimizde sahnebet yer alıyor.

Erden Timur aslen nereli burcu ne boyu kaç evli mi eşi kim şirketleri adı ne iş yapıyor? Erden Timur aslen nereli burcu ne boyu kaç evli mi eşi kim şirketleri adı ne iş yapıyor?

Acun Ilıcalı aslen nereli?

Acun Ilıcalı aslen Erzurumludur. 29 Mayıs 1969 tarihinde Edirne Uzunköprü’de dünyaya gelen Acun Ilıcalı, şu anda 54 yaşındadır. Özellikle genç yaşlarda geldiği İstanbul’da hayatına ilk olarak spor muhabirliği ile başlayan ve ardından çığ gibi büyüyerek bir anda televizyon ekranlarının en ünlü simalarından biri haline gelen Acun Ilıcalı, Kadıköy Anadolu Lisesi ve İstanbul Üniversitesi mezunudur. Televizyon kariyerine 1993 yılında başlamıştır. İlk olarak spor programlarında çalışmış ve ardından sunuculuk yapmaya başlamıştır. 2004 yılında Türkiye'nin en popüler ve uzun soluklu yarışma programlarından biri olan "Survivor"ı sunmaya başlamasıyla büyük bir çıkış yapmıştır. Survivor'ın yapımcılığını ve sunuculuğunu halen sürdürmeye devam etmektedir. Acun Ilıcalı, televizyon kariyeri boyunca birçok farklı yarışma programını sunmuş ve yapımcılığını üstlenmiştir.

Acun Ilıcalı burcu ne?

29 Mayıs doğumlu olan Acun Ilıcalı'nın burcu İkizler'dir. Acun Ilıcalı'nın yaptığı programlar arasında "Yetenek Sizsiniz Türkiye," "O Ses Türkiye," ve "Var Mısın Yok Musun?" gibi programlar bulunmaktadır. Ayrıca Acun Medya adlı kendi yapım şirketini kurmuş ve birçok televizyon projesine imza atmıştır. TV8 ve TV8,5 kanallarının sahibi olan Acun Ilıcalı, iş dünyasında da aktif bir rol oynamış ve farklı sektörlerde yatırımlar yapmıştır. Özellikle Acun Ilıcalı, İngiltere Championship ekiplerinden Hull City’yi satın alarak çok sevdiği futbol alanında da kendi takımına sahiptir. Son olarak İrlanda kulübü Shelbourne FC’nin de çoğunluk hissesini satın almıştır. Türk televizyonculuğunun önemli isimlerinden biri olarak kabul edilmektedir.

Fatih Terim aslen nereli burcu ne eşi kim kızı kim oynadığı takımlar çalıştırdığı takımlar hangileri Fatih Terim aslen nereli burcu ne eşi kim kızı kim oynadığı takımlar çalıştırdığı takımlar hangileri

Acun Ilıcalı kardeşi kim?

Acun Ilıcalı’nın tek kardeşi Ömer Cenker Ilıcalı'dır. 1967 Erzurum doğumludur ve 55 yaşındadır. Ömer Cenker Ilıcalı, 1993 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olmuştur ve şu anda doktor olarak görev yapmaktadır.

Acun Ilıcalı evli mi eşi sevgilisi kim?

Acun Ilıcalı şu an evli değildir. Ilıcalı daha önce 3 evlilik yaşamıştır. 1988-1993 yılları arasında Seda Başbuğ ile bir evlilik yaşayan Acun Ilıcalı, 2003-2016 yılları arasında ise Zeynep Ilıcalı ile evlilik hayatı sürdürmüştür. En son 2017 yılında Şeyma Subaşı ile evlenen Acun Ilıcalı, eşinden 2018 yılında boşanmıştır. Acun Ilıcalı'nın sevgilisi Ayça Çağla Altunkaya'dur. Acun Ilıcalı, şu anda ise 24 yaşındaki Ayça Çağla Altunkaya ile sevgilidir. Çiftin yakın zamanda evlenmesi de beklenmektedir. Acun Ilıcalı TV8 ekranlarında Survivor ve Masterchef gibi çok izlenen programlarına sahnebet giriş devam ediyor.

Okan Buruk aslen nereli burcu ne evli mi eşi kim çocuğu var mı hangi takımlarda oynadı? Okan Buruk aslen nereli burcu ne evli mi eşi kim çocuğu var mı hangi takımlarda oynadı?

Acun Ilıcalı aslen serveti

Acun Ilıcalı’nın toplam serveti oldukça merak edilirken, ünlü yapımcı ve işadamının toplam serveti hakkında net bir bilgi bulunmamaktadır. Ancak yaklaşık olarak tüm kişisel servetinin 100 Milyon Dolardan fazla olduğu tahmin edilmektedir.