Sinemamızda sıkça tekrarlanan baba-oğul çatışmasını ele alan Af filmi televizyon ekranlarında izleyiciler ile buluşacak. Filmin çekim ve yayın ayrıntıları merak ediliyor. Af filmi nerede çekildi, Af filmi ne zaman çekildi, Af filmi hangi kanalda oynuyor, Af filmi oyuncuları isimleri nedir sorularının yanıtları ortaya çıktı. Film, geçimini ağaç ticareti ile sağlayan otoriter bir baba ile çocukları arasındaki çatışmayı anlatıyor. Filmin yönetmen koltuğunda Cem Özay oturuyor. Filmin oyuncu kadrosunda Timur Acar, Hakan Aslan, Yusuf Bayraktar, Emine Meyrem, Macit Koper, Hasret Canan Tutuş rol alıyor.

Af filminde, bir dağ köyünde ağaç ticareti yapan bir babanın, baskıcı ve adaletsiz davranışları nedeniyle ailesi ile olan sorunları derin bir boyut kazanıyor. Ailenin içine girdiği bu psikolojik krizden çıkabilmelerinin yolu aile bireylerinin birbirlerini affedebilmelerine bağlı oluyor. Daha sonra ise kardeşini yanlışlıkla öldüren Aziz’in pişmanlığı, yaşadığı hezeyanlar, kabuslar filmin devamını oluşturuyor. Film, Aziz’in kendisini suçlamasıyla babanın onu affetmemesi arasında gidip geliyor. Af filminin çekildiği yer, çekim yeri, hangi kanalda oynuyor, hikayesi, oyuncu kadrosu karakterleri sorularının yanıtları haberimizde tutarbet yer alıyor.

Af filmi ne zaman çekildi?

Af filmi 2020 yılında çekildi. Film 12 Kasım 2021 tarihinde vizyona girmiştir. Dünya prömiyerini Tokyo Uluslararası Film Festivali’nde yapan, Cem Özay’ın ilk uzun metrajlı yapımı olan Af filmi, Türkiye prömiyerini 40. İstanbul Film Festivali’nin ulusal yarışma bölümünde yapmıştı. Film 3 hafta vizyonda kaldı ve 671 kişi tarafından izlendi ve toplam 13 bin 249 TL hasılat elde etti.

Af filmi nerede çekildi?

Af filmi Artvin’in Borçka ilçesinde çekildi. Filmin çekimleri için, Borçka ilçesine bağlı Gürcistan sınırında bulunan Macahel Vadisi'nin bir dağ köyünde çekim setleri kuruldu. Filmin senaryosunu Cem Özay ve Tuğçe Öztabak yazdı. ABC Film tarafından çekilen yapım Başka Sinema Dağıtım tarafından izleyicilerle buluşturuldu. Film, 4. Antalya Film Forum - Proje Geliştirme TRT Özel Ödülü ve 15. Köprüde Buluşmalar - Başka Sinema Dağıtım Ödülü aldı. Dram türünde çekilen yapım 95 dakika tutarbet giriş sürüyor.

Elçin Sangu aslen nereli burcu ne sevgilisi kim oynadığı filmleri ve tv dizileri Elçin Sangu aslen nereli burcu ne sevgilisi kim oynadığı filmleri ve tv dizileri

Af filmi hangi kanalda oynuyor?

Af filmi TRT 1 kanalında oynuyor. Film 2 Mart’ın ilk dakikalarında, Çarşamba gününü Perşembe gününe bağlayan gecede saat 00.20’de TRT 1 ekranlarında yayınlanacak. Filmde, Aziz, 'kaza' ile 'niyet' arasındaki çizgiyi bulandıran bir hareketle kardeşinin ölümüne sebep oluyor. Olaydan sonra otoriter babası ile zaten sorunlu olan ilişkisi daha da kötüleşiyor. Film, doğanın içine, kimi zaman onun da dengesini bozarak, dengesi bozulan bir ailenin 'af' kavramı etrafında cebelleşmesini perdeye yansıtıyor.

Ayça Bingöl aslen nereli evli mi eşi kim boyu kaç burcu ne Ayça Bingöl oynadığı diziler filmler Ayça Bingöl aslen nereli evli mi eşi kim boyu kaç burcu ne Ayça Bingöl oynadığı diziler filmler

Af filmi oyuncuları isimleri

  • Timur Acar
  • Hakan Aslan
  • Yusuf Bayraktar
  • Emine Meyrem
  • Macit Koper
  • Hasret Canan Tutuş