Ağ (network) bir sistemler bütünüdür. Kullanıcıların bilgisayar sistemlerindeki yazılım ve donanım kaynaklarını paylaşmalarına yarar. Ağ altyapısı en temelinde ağ altyapısı ve aktif cihazlar olmak üzere iki bölümden oluşur.

Ağ altyapısı kendi içinde birçok bileşene sahiptir ve bilgisayarları birbirlerine bağlayan kabinler, kablolar, prizler, paneller, kablo kanalları bunlardan bazılarıdır.

Aktif cihazlar ise ağ altyapısı üzerinden iletişimi sağlayan elektronik cihazları ifade eder. Bilgisayarlar ve bunlar üzerinde çalışan yazılımlarla alakalı cihazlar aktif cihazlardandır. Sunucu, dns sunucusu, e-posta sunucusu, web sunucusu, router, hub, switch, firewell gibi ağ trafiğini yöneten bütün cihazlar aktif cihazlara dahildir. Yine print server gibi ağ üzerinde bir donanımı hizmeti kullanıcılara ulaştıran cihazlar da aktif cihazlardandır. Bu cihazların üzerinde çalışan çeşitli yazılımlarla ağ üzerinde yetkilendirme, iletişim, güvenlik, paylaşım faaliyetleri de yapılır. Bütün bu alanlarda Ağ Danışmanlığı ile gerekli sistemlere sahip olabilirsiniz.

Ağ Kurulum ve Sorun Giderme Hizmetleri

Ağ ile ilgili en önemli hususlardan birisi ağ kurulum hizmetidir. Aktif cihazlar ve ağ altyapısı altında sayılan bileşenlerle alakalı her hizmeti firmamızda bulabilirsiniz. Ağ kurulum hizmetlerimiz kapsamında ağ altyapısının projelendirilmesi, prizlerin montajı, kablo kanallarının montajı, UTP, fiber optik gibi ağ kablolarının montajı, elektrik altyapısının montajı, kabinlerin, ağ cihazlarının, panellerin montajı Ağ Danışmanlığı kapsamında yaptıklarımızdandır.

Ayrıca ağ cihazlarının kurulumu, ağ cihazlarının ayarlanması, çalıştırılması, sunucu işletim sisteminin kurulumu, internet hizmetlerinin kurulumu, ağ ve internet hizmetlerinin ayarlanması, düzenlenmesi çözümlerimiz arasındadır. Windows NT, Windows 200, Windows 2003 gibi sistemlerin kurulumu, novell nds, aktif director, dns, web server gibi hizmetlerin kurulumu, düzenlenmesi, ayarlanması ağ kurulum hizmetlerimiz kapsamında yapılabilmektedir.

Ağ Danışmanlığı kapsamında temel kurulum, montaj ve düzenlemeler ne kadar kaliteli yapılırsa kullanım verimliliği, güvenliği ve kalitesi o kadar başarılı olur. Fakat zaman zaman ağ sorun giderme hizmetlerinin de yapılması gerekir.

Ağ yapılarının yeniden projelendirilmesi, ağ kablolarının, proje hatlarının tespiti, kablo kanallarının, prizlerin, fiber optik, UTP gibi ağ kablolarının sorunlar giderilebilmektedir. Yine ağ altyapısının yenilenmesi, ağdaki yavaşlıkların, bağlantı sorunlarının çözümlenmesi, ağ cihazlarındaki sorunların giderilmesi, ayarlanması, çalıştırılması, ağ sistemlerinin sorunlarının çözümü tarafımızda yapılmaktadır.

Kablosuz Ağ Çözümleri

Ağ Danışmanlığı çözümlerimiz en modern çözümleri kapsamaktadır. Bunların başında mobilite kavramı gelmektedir. Mobil cihazların yaygınlaşmasıyla birlikte kullanıcılar masalara bağımlı olmaktan çıkmış, ofislerde, evlerde, havaalanlarında ve diğer bütün alanlarda kablosuz ağlarla internete kolayca bağlanabilmektedir. Günlük işlerini masa başına bağlı kalmadan devam ettirebilmektedirler. Kablosuz ağ kartlarına sahip bilgisayarlar ile ağlara rahatlıkla erişilebilmektedir.

Firma olarak ofislerinizi, evlerinizi kablolara boğmadan istenen ağ sistemleriyle donatabiliyoruz. Talep halinde saha ziyaretleri yapıyor, testler ve araştırmalar ile birlikte gerekli ekipmanları tespit ediyoruz. Ağ elemanlarının kurulum ve yönetimlerini projelendiriyor, deneyimli ve tecrübeli ekiplerimizle birlikte ihtiyaçlarınızı kusursuzca karşılıyoruz.