Ah Güzel İstanbul filminin çekim ve yayın ayrıntıları merak ediliyor. Ah Güzel İstanbul filmi nerede çekildi, Ah Güzel İstanbul filmi kaç yılında çekildi, Ah Güzel İstanbul filmi ne zaman çekildi, Ah Güzel İstanbul filmi oyuncuları isimleri, Ah Güzel İstanbul filmi konusu ne? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Filmin başrollerinde Haşmet İbriktaroğlu rolü ile Sadri Alışık, Ayşe Goncagül rolü ile Ayla Algan var. Filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Handan Adalı, Ahmet Turgutlu, Feridun Çölgeçen, Diclehan Baban, Ahmet Kostarika, Asım Nipton, Erdal Özyağcılar, Ahmet Danyal Topatan, İhsan Yüce ve Bilge Zobu rol alıyor. Ah Güzel İstanbul filminde, soylu ve varlıklı bir İstanbul ailesinden gelmekte olan fakat yıllara ayak uyduramamış Haşmet, babasından kalan yalıyı satmış, bahçesindeki gecekonduda satmaya kıyamadığı piyanosuyla birlikte yaşamaktadır. Geçinebilmek için tek yaptığı şey sokak fotoğrafçılığıdır. Bir gün yine fotoğraf çekerken Ayşe ile tanışır. Köyünden ünlü olmak için kaçan, genç ve saf Ayşe'ye kalacak yeri olmadığı için evini açar. Onu tanıdıkça ona karşı bir şeyler hissetmeye başlar. Fakat Ayşe amacına ulaşır ve Haşmet'ten uzaklaşır. Ah Güzel İstanbul filminin çekildiği yer, çekim yeri, hangi semtte çekildi, kaç yılında çekildi, oyuncu kadrosu karakterleri, hikayesi ne sorularının yanıtları ve filme dair merak edilenler haberimizde betsleo yer alıyor.

Saffet Beni Affet filmi nerede çekildi ne zaman çekildi oyuncuları isimleri hangi kanalda? Saffet Beni Affet filmi nerede çekildi ne zaman çekildi oyuncuları isimleri hangi kanalda?

Ah Güzel İstanbul filmi kaç yılında çekildi?

Ah Güzel İstanbul filmi 1966 yılında çekildi. Siyah-beyaz olan, komedi, kara komedi ve dram türlerinde çekilen yapım 1 Temmuz 1966 tarihinde gösterime girdi ve büyük ilgi gördü. Filmin yönetmen koltuğunda Atıf Yılmaz oturuyor. Yapımcısı Nusret İkbal olan filmin senaryosunu Safa Önal ve Ayşe Şasa yazdı. Filmin müziklerini Metin Bükey hazırladı. Be-Ya Film tarafından çekilen yapım 97 dakika sürüyor. Uluslararası adı O Beautiful Istanbul olan, o dönemin filmlerinden farklı hikayesiyle ayrılan ve siyah-beyaz çekilen Aah Güzel İstanbul, o yıllardaki İstanbul'un güzelliğini gözler önüne seren bir kara komedi olarak dikkat çekiyor.

Ah Güzel İstanbul filmi ne zaman çekildi?

Ah Güzel İstanbul filmi 1966 yılında çekildi. Eski bir İstanbul beyfendisi olan Haşmet ve büyük şehre gelip şarkıcı olmak isteyen Ayşe’nin hikayesi izleyicilerle buluşuyor. Türkiye'deki doğu-batı çelişkisini ortaya koyan film, Türk müziğini Türkiye’deki bu kültürel çatışmanın merkezine koyuyor. Film, San Remo'da 10. Uluslararası Bordighera Gülmece Filmleri Şenliği'nde "Gümüş Ağaç" ödülüne değer görülmüştür. Atıf Yılmaz’ın 1966 yapımı filmi Ah Güzel İstanbul, dönemin toplumsal yapısını, onun dışında kalmaya yeminli iki karakter üzerinden anlatıyor. Gecekondulaşma, işsizlik, çalışma koşulları, yoksulluk, yokluklarıyla var filmde.

Sevmek ve Ölmek Zamanı filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi oyuncuları isimleri konusu ne? Sevmek ve Ölmek Zamanı filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi oyuncuları isimleri konusu ne?

Ah Güzel İstanbul filmi konusu ne?

Ah Güzel İstanbul filmi, kolay para kazanmanın peşinde İzmir'deki evinden kaçıp İstanbul'a artist olma hevesiyle gelen Ayşe adlı genç kız ile babasından kalan aile servetini tükettikten sonra kendine özgü bir meslek olan sokak fotoğrafçılığına karar kılmış eski İstanbullu Haşmet İbriktaroğlu'nun öyküsünü anlatıyor. Haşmet, hırsla çalışmanın, kariyer yapmanın, gösterişin, yalanın yüceltildiği bir toplumda kıyıda köşede kalarak varlığını sürdürür. Ayşe hayatına girdiği andan itibaren ise Haşmet kaçtığı, daha doğrusu ilişmediği şeylerin orta yerinde bulur kendini.

Ah Güzel İstanbul filmi nerede çekildi?

Ah Güzel İstanbul filmi İstanbul’un Fatih ve Üsküdar ilçelerinde çekildi. Filmin çekimlerinin büyük bölümü Fatih ilçesine bağlı Sultanahmet semtinde yapıldı. Sultanahmet ve çevresinde çekim setleri kurularak çekimler yapıldı. Ayrıca Üsküdar Beylerbeyi semtinde de çekimler yapılmıştır. Ah Güzel İstanbul filmi, Türkiye'de yaşanan alaturka - alafranga çatışmasını ele alıyor. Film 1 saat 37 dakika betsleo giriş sürüyor.

Sonbahar Rüzgarları filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi oyuncuları isimleri hangi kanalda oynuyor? Sonbahar Rüzgarları filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi oyuncuları isimleri hangi kanalda oynuyor?

Ah Güzel İstanbul filmi oyuncuları isimleri

 • Sadri Alışık (Haşmet İbriktaroğlu)
 • Ayla Algan (Ayşe Goncagül)
 • Handan Adalı (Belkıs hanım)
 • Feridun Çölgeçen (Aktör Şefik)
 • Ahmet Danyal Topatan (Bakkal Halil)
 • Diclehan Baban (Zambak Düriye)
 • Ahmet Turgutlu (Bekçi)
 • İhsan Yüce (Balıkçı İbrahim)
 • Bilge Zobu (Şakir)
 • Asım Nipton (Komiser)
 • Erdal Özyağcılar (Gazeteci Cengiz)
 • Lütfü Engin (Gazinocu)
 • Saadet Sun Eliaçık (Dansöz Kamelya)
 • Uğur Say (Tuncay)
 • Hakkı Haktan (Meyhaneci)

Ah Güzel İstanbul filminin oyuncu kadrosunda ayrıca şu isimler var; Yusuf Çağatay (Kazım), Ali Demir (Gece Kulübündeki Adam), Mustafa Yavuz (Taksici), Muzaffer Yenen, Güngör Denizaşan, Ahmet Kostarika, Asım Nipton ve Aydan Erkmen.

Anlat İstanbul filmi nerede çekildi kaç yılında ne zaman çekildi oyuncu kadrosu karakterleri Anlat İstanbul filmi nerede çekildi kaç yılında ne zaman çekildi oyuncu kadrosu karakterleri