Aile Şerefi filmi televizyon ekranlarında izleyicilerle buluşmaya devam ediyor. Filmin çekim ve yayın ayrıntıları merak ediliyor. Aile Şerefi filmi nerede çekildi, Aile Şerefi filmi kaç yılında çekildi, Aile Şerefi filmi hangi kanalda oynuyor, Aile Şerefi filmi oyuncuları isimleri nedir sorularının yanıtları araştırılıyor. Filmde, onuru için yaşayan bir ailenin başına gelenler konu ediliyor.

Aile Şerefi filminin oyuncu kadrosunda Münir Özkul, Adile Naşit, Itır Esen, Ayşen Gruda, Mahmut Cevher, Mahmut Hekimoğlu ve Şevket Altuğ rol alıyor. Yönetmen koltuğunda Orhan Aksoy’un oturduğu, yapımcısı Nahit Ataman olan ve müziklerini Melih Kibar’ın hazırladığı filmin senaryosunu Sadık Şendil, Suphi Tekniker ve Orhan Aksoy birlikte hazırladı. Arzu Film tarafından dram türünde çekilen film 94 dakika ciprobet sürüyor. Aile Şerefi filminin çekildiği yer, çekim yeri, ne zaman çekildi, hangi kanalda oynuyor ve oyuncu kadrosu Oktay ve Zeynep kimdir sorularının yanıtlarını sizler için derledik.

Aile Şerefi filmi kaç yılında çekildi?

Aile Şerefi filmi 1976 yılında çekildi. Rıza, karısı ve 5 çocuğu ile zar zor geçiniyor. Bir gün oğlu Murat’a araba çarpıyor ve şikayetçi oluyorlar. Arabanın sahibi ise Oktay adında, babası zengin olan şımarık bir genç. Rıza bir orta yol bulmaya çalışırken, Oktay’ın davranışları aileye zor anlar yaşatıyor.

Aile Şerefi filmi nerede çekildi?

Aile Şerefi filmi İstanbul’un Büyükçekmece, Kadıköy ve Üsküdar ilçelerinde çekildi. Filmin çekimlerinin bir bölümü Büyükçekmece ilçesine bağlı Kumburgaz’da yapılırken, bazı sahneler Kadıköy’de, bazı sahneler ise Üsküdar’a bağlı Kısıklı ve Bulgurlu semtlerinde çekilmiştir. Çekimler bittikten sonra sinemalarda gösterime giren film, günümüzde TV ekranlarında ciprobet giriş yayınlanıyor.

Aile Şerefi filmi hangi kanalda oynuyor?

Aile Şerefi filmi Show TV kanalında oynuyor. Film Perşembe akşamı saat 22.30’da Show TV ekranlarında izleyiciler ile buluşacak. Filmde, ailesi ile zor günler geçiren Rıza’nın küçük oğluna araba çarpıyor ve bu gelişme tüm aileyi derinden sarsıyor. Daha sonra, zengin bir ailenin çocuğu olan Oktay, Rıza'nın kızını kaçırıyor ve tüm aile birleşip her şeye karşı koymaya karar veriyor.

Aile Şerefi filmi oyuncuları isimleri

  • Münir Özkul - Rıza
  • Adile Naşit - Emine
  • Şevket Altuğ - Zihni
  • Mahmut Hekimoğlu - Selim
  • Mahmut Cevher - Hasan
  • Ayşen Gruda - Ayşe
  • Eriş Akman - Oktay
  • Itır Esen - Zeynep

Aile Şerefi filminin oyuncu kadrosunda ayrıca şu isimler var; Muhip Arcıman (Fehmi Bey), Ahmet Sezerel (Murat-Genç), Yücel Dağdeviren, Murat (Çocuk), Cengiz Nezir (Mustafa) ve Betül Aşçıoğlu (Alev).