TRT Belgesel kanalında yayınlanan Ailenin Yeni Üyesi programı yeni bölümleri ile belgesel severlerin beğenisine sunulmaya devam ediyor. Programın sunucusu hakkında detaylı bilgi öğrenmek isteyen izleyiciler, Ailenin Yeni Üyesi sunucu kim Reshad Strik kimdir, Ailenin Yeni Üyesi Reshad Strik eşi kim, TRT Belgeseldeki Reşat Strik nereli? sorularının yanıtlarını araştırıyor.

Müslüman Boşnak baba ile Avustralyalı Katolik annenin dördüncü ve son çocuğu olarak dünyaya gelen Reshad Strik, ülkemizde, Diriliş Ertuğrul dizisinde canlandırdığı karakter ile tanındı. Boşnak kökenli Avustralyalı aktör Reshad Strik’in Katolik olan annesi yıllar içinde İslamiyet’i benimsemiş ve Müslüman olmuş. Bu değişim Reshad Strik’in de hayatını değiştirmiş.

Dünyaca ünlü Spartaküs adlı dizinin başrol oyuncusu öldükten sonra başrol oynaması için kendisinde teklifte bulunulmuş. Dizide çok fazla çıplaklık olduğunu kaydeden oyuncu, deneme çekimlerine katıldığını ancak rolün detaylarını öğrendikten sonra annesini utandırmamak için rolü kabul etmediğini söylüyor. Yıllar içinde dünyanın farklı noktalarında birçok yapımda rol alan oyuncu, son olarak Ailenin Yeni Üyesi adlı belgesel programını hazırlayıp sunuyor. Aktör, sunucu ve yapımcı Reshad Strik’in yaşamına dair detaylar haberimizde yer alıyor. Reshad Strik’in hayatı, kim, aslen nereli ve kaç yaşında olduğu ile eşi hakkındaki sorular xumabet yanıt buldu.

Ailenin Yeni Üyesi sunucu kim?

TRT Belgesel kanalında yayınlanan Ailenin Yeni Üyesi adlı programın sunucusu oyuncu Reshad Strik’tir. Dünyanın farklı ülkelerinde birçok ünlü dizi ve sinema filminde rol alan, ülkemizde Diriliş Ertuğrul ve Filinta’da oynayan Reşat Strik, Ailenin Yeni Üyesi adlı programı hazırlayıp sunmaya devam ediyor.

Ailenin Yeni Üyesi Reshad Strik kimdir?

Reshad Strik 22 Haziran 1981 Canberra Avustralya doğumludur. 40 yaşında olan Strik, Boşnak kökenli Avustralyalı bir aktördür. Yeni Güney Galler’in Central Coast bölgesinde büyüdü. Gençlik yıllarında sörf ve boks sporları ile yakından ilgilendi. Avustralya’da ulusal bir reklam filminde oynadı ve daha sonra dünyaca ünlü starların oyunculuk eğitimleri aldığı Avustralya Tiyatro ve Sanat Akademisi’ne katıldı.

Bu akademiden mezun olmasının ardından ülkenin en ünlü televizyon dizilerinden biri olan Blue Heelers adlı yapımda oynadı. Daha sonra headLand dizisinde rol aldı. Bu dizide rol almasının ardından Los Angeles’a gitti ve Don't Look Up adlı Hollywood filminde xumabet giriş başrol oynadı.

TRT Belgeseldeki Reşat Strik nereli?

TRT Belgeseldeki Reşat Strik Avustralya doğumlu, aslen Bosna-Herseklidir. Babası Saraybosnalı, annesi ise Avustralyalıdır. Oyuncu, ailesi ile birlikte İstanbul’un Üsküdar ilçesinde yaşamını sürdürmektedir.

Ailenin Yeni Üyesi Reshad Strik eşi kim?

Ailenin Yeni Üyesi programını sunan Reshad Strik’in eşi Sabina Pitic’dir. Çift 2010 yılında Saraybosna’da evlendi. Sabina Pitic 1985 yılında dünyaya geldi. Çiftin 2 çocuğu var.