TRT Belgesel ekranlarında yayınlanan Ailenin Yeni Üyesi programını hazırlayıp sunan Reshad Strik hakkındaki detaylar araştırılmaya devam ediyor. Ailenin Yeni Üyesi sunucusu Reşat Strik nereli, Ailenin Yeni Üyesi sunucusu Reşat Strik Türkçe biliyor mu, Ailenin Yeni Üyesi sunucusu Reşat Strik dini nedir Müslüman mı, Ailenin Yeni Üyesi sunucusu Reşat Strik eşi kim? sorularının yanıtları merak ediliyor. Aktör, sunucu ve yapımcı olan Reshad Strik ilk olarak 2003 yılında Ejder Topu Futon adlı kısa bir filmde rol almıştır.

2005 yılında Avustralya’da yayınlanan Blue Heelers adlı dizide oynayan, aynı yıl ve 2006 yılında HeadLand adlı yapımda kameralar karşısına geçen Reşat Strik, kısa film, reklam filmi ve müzik klipleri ile belgesellerde de yıllar içinde yer almaya devam etmiştir. Aynı zamanda Amerika’da da Don't Look Up adlı Hollywood filminde rol alan, 2015 yılında yayınlanan ve büyük ilgi gören Dig adlı dizide oynayan Strik, ülkemizde yayınlanan Filinta ve Diriliş Ertuğrul adlı dizilerde de rol almıştır.

Son olarak, TRT Belgesel kanalında yayınlanan Ailenin Yeni Üyesi adlı belgesel programını hazırlayıp sunan Reşat Strik, Afrika’dan Orta Doğu’ya, Asya’dan Avrupa’ya farklı coğrafyalarda çekimler yapmaya devam etmektedir. Dünyaca ünlü Spartakus adlı diziden de başrol teklifi alan ancak çok fazla çıplaklık olduğundan bu teklifi reddeden Reshad Strik’in yaşamına dair merak edilenlerin yanıtları ortaya çıktı. TRT Belgesel Ailenin Yeni Üyesi programı sunucusu Reşat Strik hayatı, aslen nereli, dini, eşi ve Türkçe biliyor mu sorularının yanıtları haberimizde betlogi yer alıyor.

Ailenin Yeni Üyesi sunucusu Reşat Strik nereli?

Ailenin Yeni Üyesi programı sunucusu Reşat Strik aslen Avustralyalıdır. Babası Boşnak, annesi Avustralyalı olan Reshad Strik 22 Haziran 1981 tarihinde Avustralya’da dünyaya gelmiştir. Avustralya Tiyatro ve Sanat Akademisi’nde oyunculuk eğitimleri alan ve yıllar içinde Avustralya, Amerika, Bosna Hersek ve Türkiye’de birçok yapımda rol alan Reshad Strik, yaşamını İstanbul’da sürdürüyor.

Ailenin Yeni Üyesi Reshad Strik Türkçe biliyor mu?

TRT Belgesel kanalında yayınlanan Ailenin Yeni Üyesi programı sunucusu Reshad Strik Türkçe biliyor. 2014 yılında ailesi ile birlikte Türkiye’ye taşınan oyuncu, 1 yıl boyunca Türkçe dersleri almış ve ardından Diriliş Ertuğrul ile Filinta dizilerinde oynamıştır. Oyuncu ve sunucu Reşat Strik, Türkçe dil bilgisini geliştirmeye betlogi giriş devam etmektedir.

Ailenin Yeni Üyesi Reshad Strik dini nedir Müslüman mı?

Ailenin Yeni Üyesi sunucusu Reshad Strik’in dini İslam’dır ve oyuncu Reşat Strik Müslümandır. Müslüman Boşnak baba ve Avustralyalı Katolik bir annenin dördüncü çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Annesi İslam dinini öğrenmiş ve Müslüman olmuştur.

Ailenin Yeni Üyesi Reshad Strik eşi kim?

TRT Belgesel kanalında yayınlanan Ailenin Yeni Üyesi programı sunucusu Reshad Strik’in eşi Sabina Pitic’dir. Sabina Pitic 1985 Saraybosna doğumludur. Çiftin 2 çocukları var.