Umut ve mücadele dolu destansı bir macerayı konu alan Alita Savaş Meleği filmi televizyon ekranlarında izleyiciler ile buluşuyor. Orijinal adı Alita: Battle Angel olan filmin çekim ve yayın ayrıntıları araştırılıyor. Alita Savaş Meleği filmi hangi kanalda oynuyor, Alita Savaş Meleği filmi konusu ne, hangi platformda oynuyor, Alita Savaş Meleği filmi oyuncu kadrosu karakterleri kim, Alita Savaş Meleği filmi ne zaman çekildi? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Macera, bilimkurgu, aşk, aksiyon türlerinde çekilen filmin oyuncu kadrosunda Rosa Salazar, Christoph Waltz, Jennifer Connelly, Mahershala Ali, Ed Skrein, Jackie Earle Haley ve Keean Johnson rol alıyor. Yukito Kishiro'nun aynı adlı sevilen manga serisinden uyarlanan Alita: Battle Angel filminin yönetmen koltuğunda Desperado, Once Upon A Time in Mexico ve Sin City gibi filmlerden tanıdığımız Robert Rodriguez oturuyor.

Alita Savaş Meleği filminin senaryosunu Oscar Ödüllü usta yönetmen James Cameron ve Laeta Kalogridis kaleme aldı. Film, 26. yüzyılda yaşanan bir hikayeyi anlatıyor. Dünya asil ve zenginler, fakir ve serseriler olarak ikiye bölünmüş. İyi vatandaşlar Tiphares’te varlık içinde yaşarken alt tabaka Scrap Yard adlı bir harabe şehirde yaşıyor. Tiphares’ten kovulmuş eski bir vatandaş olan doktor Ido bir gün yaralı bir cyborg kız buluyor ve onu onarıp adını Alita koyıyor. Hikaye de asıl olarak bundan sonra, Alita’nın kimlik arayışıyla başlıyor. Alita Savaş Meleği filmi (Alita: Battle Angel) ne zaman çekildi, hangi platformda oynuyor, oyuncuları karakterleri isimleri, hangi kanalda oynuyor, gişe hasılat bilgileri sorularının yanıtları ve filme dair merak edilenler haberimizde betadonis yer alıyor.

Mekanik 2 Suikastçi filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi konusu ne oyuncuları kim? Mekanik 2 Suikastçi filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi konusu ne oyuncuları kim?

Alita Savaş Meleği filmi ne zaman çekildi?

Alita Savaş Meleği filmi 2018 yılında çekildi. Filmin çekimlerine 2016 yılında başlandı ve 2017 ve 2018 yıllarında çekimlerine devam edildi. Film 31 Ocak 2019’da ilk gösterimini yaptı. 14 Şubat 2019 tarihinde Amerika’da vizyona giren film 170 milyon dolar bütçe ile çekildi. Film toplamda 404 milyon dolar hasılat elde etti. Ülkemizde de vizyona giren film 8 hafta vizyonda kaldı. 258 bin 945 kişi tarafından sinemalarda izlendi ve toplam 4 milyon 788 bin 970 TL gişe hasılatı elde etti. Film 2019 yılının en yüksek beşinci en çok hasılat elde eden filmidir ve yönetmen Rodriguez'in bugüne kadar piyasadaki en başarılı filmi olmuştur. Salazar'ın performansı, aksiyon sahneleri ve görsel efektler için eleştirmenlerden övgüyle karışık eleştiriler almıştır.

Görevimiz Tehlike 6 Yansımalar filmi nerede çekildi ne zaman kaç yılında çekildi oyuncuları kim? Görevimiz Tehlike 6 Yansımalar filmi nerede çekildi ne zaman kaç yılında çekildi oyuncuları kim?

Alita Savaş Meleği filmi konusu ne?

Alita, kim olduğunu veya nereden geldiğini bilmediği bir halde tanımadığı bi gelecekte uyanır. Şefkatli bir doktor olan Ido onu yanına alır ve cyborg görüntüsünün altında olağanüstü bir geçmişe sahip genç bir kadının kalbi ve ruhu olduğunu fark eder. Alita yeni hayatına alışmaya çalışırken, Doktor Ido da onu gizemli geçmişinden korumaya çalışır. Yeni arkadaşı Hugo ise Alita’nın anılarını tetiklemesine yardımcı olmak ister. Bu sırada şehri yöneten tehlikeli ve yozlaşmış güçler Alita’nın peşine düşer.

Labirent Son İsyan filmi ne zaman çekildi kaç yılında oyuncuları isimleri karakterleri konusu ne? Labirent Son İsyan filmi ne zaman çekildi kaç yılında oyuncuları isimleri karakterleri konusu ne?

Alita Savaş Meleği filmi hangi kanalda oynuyor?

Alita Savaş Meleği filmi Kanal D kanalında oynuyor. Film 21 Mayıs Pazar günü saat 20.00’de ve film bittikten hemen sonra tekrar 22.45’te Kanal D ekranlarında yayınlanacak. Yapımcıları James Cameron ve Jon Landau olan filmin müziklerini Tom Holkenborg hazırladı.

Alita Savaş Meleği filmi hangi platformda oynuyor?

Alita Savaş Meleği filmi Disney+ platformunda oynuyor. Disney Plus film listesinde yer alan Alita: Battle Angel filmini Disney platformuna girerek izleyebilirsiniz. 20th Century Fox, Lightstorm Entertainment, Troublemaker Studios ve TSG Entertainment tarafından çekilen film 122 dakika betadonis giriş sürüyor.

Örümcek Adam 3 filmi nerede çekildi ne zaman çekildi gişe hasılat rakamları oyuncuları isimleri Örümcek Adam 3 filmi nerede çekildi ne zaman çekildi gişe hasılat rakamları oyuncuları isimleri

Alita Savaş Meleği filmi oyuncu kadrosu karakterleri

 • Rosa Salazar - Alita
 • Christoph Waltz - Dr. Ido
 • Jennifer Connelly - Chiren
 • Mahershala Ali - Vector
 • Ed Skrein - Zapan
 • Jackie Earle Haley - Grewishka
 • Keean Johnson - Hugo
 • Lana Condor - Koyomi
 • Jorge Lendeborg Jr. - Tanji
 • Eiza Gonzalez - Nyssiana
 • Edward Norton - Nova
 • Leonard Wu - The Cyborg
 • Michelle Rodriguez - Gelda
 • Casper Van Dien - Amok
 • Derek Mears - Romo
 • Sam Medina - Stinger
 • Elle LaMont - Screwhead

Yenilmezler filmi ne zaman çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncuları kadrosu karakterleri isimleri Yenilmezler filmi ne zaman çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncuları kadrosu karakterleri isimleri