Oyuncu Almila Ada’nın hayatı ve biyografi bilgileri merak ediliyor. Almila Ada aslen nereli, Almila Ada burcu ne, Almila Ada evli mi eşi kimdir, Almila Ada oynadığı filmleri ve tv dizileri nedir? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Tam adı Almila Ada Bayazıtoğlu olan ve 4 Ağustos 1994 tarihinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açan oyuncu, model ve balerin Almila Ada, küçük yaşlarda baleye ilgi gösterdi ve bale eğitimi aldı. Annesinin işi gereğince bir süre Rusya'da yaşayan, henüz lise yıllarında Uluslararası Varna Bale Yarışması, Workshop'u ve Uluslararası Prag Bale Masterclass'ına katılan Almila Ada, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda bir süre bale ve piyano dersleri almıştır. Sonrasında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde tam zamanlı olarak bale eğitimini tamamlamış ve Londra'ya giderek bale ve sahne sanatları üzerine eğitim almıştır. Almila Ada kimdir nerelidir, memleketi, hangi burç, kiminle evli, eşi sevgilisi kim, hangi dizilerde oynadı, hangi filmlerde oynadı sorularının yanıtları ve Almila Ada’nın yaşamına dair detaylar haberimizde zagabet yer alıyor.

Özgü Kaya aslen nereli hangi burç boy kilo evli mi sevgilisi kimdir oynadığı filmleri ve tv dizileri Özgü Kaya aslen nereli hangi burç boy kilo evli mi sevgilisi kimdir oynadığı filmleri ve tv dizileri

Almila Ada aslen nereli?

Almila Ada aslen İstanbulludur. İstanbul’da doğup büyüyen oyuncu, yaşamını İstanbul’da sürdürmektedir. Babası gazeteci, annesi ise moda tasarımcısı ve öğretmendir. Bale kariyerinin yanı sıra oyunculuk kariyerine de başlayan ve Kaderimin Yazıldığı Gün adlı yapım ile ilk kez kameralar karşısına geçen Almila Ada, Yenilmezler: Ultron Çağı filminde Scarlett Johansson'un küçüklüğünü canlandıracak bir balerin aranması üzerine seçmelere katıldı ve kazandı. Bu rolünden sonra oyunculuğa olan ilgisi arttı.

Almila Ada burcu ne?

4 Ağustos doğumlu olan oyuncu Almila Ada’nın burcu Aslan’dır. Aşil tendonu ve kemik sorunu yaşadığı için fizik tedavi görmek üzere İstanbul'a gelen, bir sezon Kaderimin Yazıldığı Gün dizisinde rol alan ve sonrasında diksiyon dersleri almaya başlayan Almila Ada, ardından da kısa bir süre Kırgın Çiçekler adlı dizide rol aldı. 2017 yılında Adı Efsane dizisinde Erdal Beşikçioğlu'nun kızını canlandırarak ilk başrol deneyimini yaşadı. 2017 yılında Kim Milyoner Olmak İster adlı yarışma programının Yılbaşı Özel bölümüne konuk olarak katılan Almila Ada, ayrıca 2018 yılında Burada Laf Çok şov programına da zagabet giriş katılmıştır.

İclal Aydın aslen nereli boyu kaç burcu ne evli mi eşi kimdir oynadığı tv dizileri filmleri İclal Aydın aslen nereli boyu kaç burcu ne evli mi eşi kimdir oynadığı tv dizileri filmleri

Almila Ada evli mi eşi kimdir?

Genç oyuncu Almila Ada evli değildir. Fransız sevgilisi Paul Sevdik ile uzun süreli bir ilişki yaşayan Almila Ada’nın özel hayatına dair detay bulunmuyor. Almila Ada’nın 2020 yılında Perihan Savaş ve Yağmur Ün'le beraber rol aldığı The Strange Story of a Shining Pearl adlı kısa film, ABD'de düzenlenen Queen Palm International Film Festivali'nde En İyi Sinematografi, En İyi Kısa Film ve En İyi Müzik dallarında 3 farklı ödül kazandı. Hollister, IQ, Vogue ve InStyle gibi dergiler için de modellik yapan Almila Ada, 2018 yılında "Pointe Stüdyo" adında bir pilates merkezi kurmuştur. Oyunculuğunun yanı sıra burada eş zamanlı bale fitness eğitmenliği yapmaktadır.

Üç Kız Kardeş dizisi hangi gün oynuyor hangi kanalda yeni bölüm ne zaman nerede çekiliyor? Üç Kız Kardeş dizisi hangi gün oynuyor hangi kanalda yeni bölüm ne zaman nerede çekiliyor?

Almila Ada oynadığı filmleri ve tv dizileri

Almila Ada oynadığı tv dizileri

 • 2014 - Kaderimin Yazıldığı Gün - Nehir
 • 2016 - Kırgın Çiçekler - Lalin
 • 2017 - Adı Efsane - Melis Aksoy
 • 2017-2018 - Cennet'in Gözyaşları - Cennet Yılmaz
 • 2018 - Bir Deli Rüzgar - Melike Candan
 • 2019-2020 - Güvercin - Zülüf Kavvi
 • 2021 - Menajerimi Ara - Merve
 • 2022 - Üç Kız Kardeş - Dönüş Kalender

Almila Ada oynadığı filmleri

 • 2020 - The Strange Story of a Shining Pearl - Girl
 • 2022 - Son Parti - Birsu
 • 2022 - Barış Akarsu "Merhaba" - Zeynep

Gülseren Budayıcıoğlu aslen nereli burcu ne evli mi eşi kim biyografi kitapları tv dizileri Gülseren Budayıcıoğlu aslen nereli burcu ne evli mi eşi kim biyografi kitapları tv dizileri