Oyuncu Alper Çankaya’nın hayatı, biyografi bilgileri ve kariyerine dair detaylar merak ediliyor. Alper Çankaya aslen nereli, Alper Çankaya burcu ne, Alper Çankaya evli mi eşi sevgilisi kim, Alper Çankaya hangi dizilerde filmlerde oynadı? sorularının yanıtları ortaya çıktı. 1990 yılında Tekirdağ'da doğdu. Lise eğitimini Ankara'da tamamladı. 2009 yılında başladığı Gazi Üniversitesi İktisat Bölümünü 2012 yılında yarıda bıraktı ve sonrasında girdiği Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü'nden 2017 yılında mezun oldu. Öğrencilik yıllarında Bilkent Tiyatrosu'nda sahnelenen birçok oyunda rol aldı.

Oyuncu Alper Çankaya, Bilkent Tiyatrosu'nda, Aleksey Burago, Daniel Irizarry, Erdal Küçükkömürcü, Jason Hale, Işıl Kasapoğlu, Zeynep Ekin Öner gibi birçok yerli ve yabancı yönetmenle çalışma fırsatı yakaladı. John Uecker’ın Method Acting, Susan Main'in Linklater Voice Seminerlerine katıldı. Oyuncu Alper Çankaya kimdir nerelidir, hangi burç, boy kilo bilgisi, evli mi, eşi kimdir, sevgilisi kim, oynadığı diziler filmler, hangi dizilerde oynadı, hangi filmlerde oynadı sorularının yanıtları ve Alper Çankaya’nın kariyerine dair merak edilen tüm detaylar haberimizde etabet yer alıyor.

Erdal Özyağcılar aslen nereli burcu ne evli mi eşi kim hangi dizilerde filmlerde oynadı? Erdal Özyağcılar aslen nereli burcu ne evli mi eşi kim hangi dizilerde filmlerde oynadı?

Alper Çankaya aslen nereli?

Alper Çankaya aslen Tekirdağlıdır. 2016 yazında Shangai Theatre Academy'de burslu olarak geleneksel Çin operası eğitimi aldı. 2015-2017 yılları arasında Bilkent Çocuk Tiyatrosu'nda eğitmenlik ve reji asistanlığı görevlerinde bulundu. 2017 yılında Bilkent Üniversitesi Tiyatro bölümünden mezun oldu.

Alper Çankaya burcu ne?

7 Mart doğumlu olan oyuncu Alper Çankaya’nın burcu Balık’tır. 2017 yılında arkadaşlarıyla birlikte Sahne 367’yi kurdu. 2018 yılından sonra Vatanım Sensin, Baba, Biz Kimden Kaçıyorduk Anne?, Cam Perde gibi çeşitli film ve dizilerde yer aldı. Cam Perde filmindeki performansıyla 42. İstanbul Film Festivali'nde En İyi Erkek Oyuncu ödülünü aldı.

Alper Çankaya evli mi eşi sevgilisi kim?

Alper Çankaya evli değildir. Oyuncu Alper Çankaya’nın sevgilisi Selin Köseoğlu’dur. Vatanım Sensin, Yargı, Ex Aşkım, Baba, Biz Kimden Kaçıyorduk Anne?, Aile ve Gaddar dizilerinde oynadı. Yabancı, Soytarılar 2024, Madde 22, Lefty'i Beklerken, Mouthgasm, Lady with a Lapdog, with Jokes and a Happy Ending ve Dr. Korczak Örneği adlı tiyatro oyunlarında etabet giriş oynadı.

Çağatay Ulusoy aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim hangi dizilerde filmlerde oynadı? Çağatay Ulusoy aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim hangi dizilerde filmlerde oynadı?

Alper Çankaya hangi dizilerde filmlerde oynadı?

  • Gaddar (Enver Baltacı, TV Dizisi, 2024)
  • Cam Perde (Ömer, Sinema Filmi 2023)
  • Biz Kimden Kaçıyorduk Anne? (Komiser Yardımcısı, TV Dizisi 2023)
  • Baba (Ahmet Kalkan, TV Dizisi 2022)
  • Ex Aşkım (Sefa, TV Dizisi 2021)
  • Yargı (TV Dizisi, 2021)
  • Çukur (Sefa, TV Dizisi 2020)
  • Söz Senettir (Cihat, Sinema Filmi 2019)
  • Vatanım Sensin (Arslan, TV Dizisi 2018)

Sümeyye Aydoğan aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim hangi dizilerde filmlerde oynadı? Sümeyye Aydoğan aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim hangi dizilerde filmlerde oynadı?