Beşiktaş’ın 2022/2023 sezonu devre arasında transfer ettiği Amir Hadziahmetovic’in hayatı ve biyografi bilgileri merak ediliyor. Amir Hadziahmetovic aslen nereli, Amir Hadziahmetovic evli mi eşi kim, Amir Hadziahmetovic hangi takımdan geldi, Amir Hadziahmetovic hangi takımlarda oynadı? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Amir Hadziahmetovic, 8 Mart 1997 tarihinde Danimarka’nın Nexo kentinde doğmuştur. 1,79 boyundaki ön libero oyuncusu, Bosna Herkes milli takımında da forma giymektedir. Beşiktaş’ta 19 numaralı formasıyla mücadele etmektedir. 26 yaşındaki oyuncunun güncel piyasa değeri 8 Milyon Euro’dur. Amir Hadziahmetovic kimdir nerelidir, hangi takımdan geldi, oynadığı takımlar, hangi takımlarda oynadı, istatistikleri, kaç golü var sorularının yanıtları ve Amir Hadziahmetovic’in yaşamına dair merak edilen detaylar haberimizde sesbets yer alıyor.

Bahtiyar Zaynutdinov aslen nereli evli mi hangi takımdan geldi hangi takımlarda oynadı kaç gol attı? Bahtiyar Zaynutdinov aslen nereli evli mi hangi takımdan geldi hangi takımlarda oynadı kaç gol attı?

Amir Hadziahmetovic aslen nereli?

Amir Hadziahmetovic Danimarka’nın Nexo kentinde doğmuştur ancak aslen Bosna Herseklidir. Ailesi Bosna Hersekli olan futbolcu, futbol kariyerine de Bosna Herkes takımı Zeljeznicar’ın U19 takımında başlamıştır. Ancak çok küçük yaşlarda Nexø Boldklub kulübünün alt yaş takımında da 6 yıl forma giymiştir. Futbola çok küçük yaşlarda başlayan Amir, Danimarka’dan ülkesi Bosna Hersek’e döndüğünde Zelnejnicar altyapısına katılmıştır. Kariyerinde yalnızca Zelnejnicar, Konyaspor ve Beşiktaş forması giyen 26 yaşındaki oyuncunun gelecekte kariyerinin nasıl şekilleneceği merak edilmektedir.

Amir Hadziahmetovic evli mi eşi kim?

Amir Hadziahmetovic evlidir. Amir, profesyonel futbol kariyerine Zeljeznicar’da başlamış ve 2014-2016 yılları arasında Zeljeznicar’da forma giymiştir. Zelnejnicar kariyerinde 47 maçta forma giyen futbolcu, bu maçlarda 3 gol atıp 5 de asist yapmıştır. Ardından futbol hayatının çok uzun bir süresini geçireceği Konyaspor’a transfer olan Amir Hadziahmetovic, 2016-2023 yılları arasında Konyaspor’da forma giymişir.

Salih Uçan aslen nereli evli mi eşi kim hangi takımdan geldi hangi takımlarda oynadı kaç gol attı? Salih Uçan aslen nereli evli mi eşi kim hangi takımdan geldi hangi takımlarda oynadı kaç gol attı?

Amir Hadziahmetovic futbol kariyeri

Konyaspor kariyerinde 199 maçta 17 gol 16 asiste imza atmıştır. 2022/2023 devre arasında ise Beşiktaş’a transfer olan futbolcu, Beşiktaş kariyerinde şu ana kadar 27 maçta 1 gol 5 asistle oynamaktadır. Amir Hadziahmetovic, Bosna U17 takımında 10 maç, Bosna U19 takımında 7 maç, Bosna U21 takımında ise 13 maç alt yaş milli takım formasını terletmiştir. Bosna Hersek A milli takımının formasını ise 27 kez giyen Amir Hadziahmetovic, milli takımın da önemli isimlerinden biridir.

Amir Hadziahmetovic hangi takımdan geldi?

Amir Hadziahmetovic Beşiktaş takımına Konyaspor takımından geldi. 7 sezon Konyaspor forması giyen oyuncu, Beşiktaş’a 3,20 milyon Euro bonservis bedeli ile transfer olmuştur. Özellikle Şenol Güneş’in oyun sisteminde önemli bir yeri olan oyuncu, 2 stoperin arasına gelip buradan oyun kurma konusunda önemli bir iş başarmaktadır. Amir Hadziahmetovic, Beşiktaş’a gelmeden önce Konyaspor’da 199 maçta forma giymiş ve attığı 17 golün yanı sıra 16 asistle de önemli bir katkı sağlamıştır. Beşiktaş’a geldikten sonra da katkı vermeye devam eden oyuncu, 2023/2024 yılında Beşiktaş için önemli isimlerden biri sesbets giriş olmuştur.

Onur Bulut aslen nereli evli mi eşi kim hangi takımdan geldi hangi takımlarda oynadı kaç gol attı? Onur Bulut aslen nereli evli mi eşi kim hangi takımdan geldi hangi takımlarda oynadı kaç gol attı?

Amir Hadziahmetovic hangi takımlarda oynadı?

  • 2003-2009 - Nexø Boldklub (altyapı)
  • 2009-2014 - Zeljeznicar (altyapı)
  • 2014-2016 - Zeljeznicar
  • 2016-2023 - Konyaspor
  • 2023 - Beşiktaş

Milot Rashica aslen nereli evli mi eşi kim hangi takımdan geldi hangi takımlarda oynadı kaç gol attı? Milot Rashica aslen nereli evli mi eşi kim hangi takımdan geldi hangi takımlarda oynadı kaç gol attı?