Türkiye’de hukuki işlemlerle ilgili avukat denildiğinde ilk olarak akla halk dilindeki ismiyle ceza avukatı gelir.  Aslında baroya kayıtlı ceza avukatı diye bir unvan yoktur. Burada kastedilen ceza dosyalarını takip eden avukat anlamında bir ifadedir. Ankara avukat tercihi yapacak olan vatandaşların öncelikle hangi mahkemedeki dosyayla ilgili olarak bir hukuk hizmeti alacağını öğrenmesi gerekir.

Bu anlamda asliye ceza mahkemeleri, ismi en çok kullanılan mahkemelerin başında gelir. Faaliyet alanı, ağır ceza ve ceza mahkemelerinin bakmadığı tüm dava dosyalarını kapsar. Ağır ceza davaları ile asliye ceza davalarını ayırmak için önemli bir kriter bulunur. 10 yıl ve daha az bir süre hapis cezası istemi ile yapılacak olan yargılamalara Asliye ceza mahkemesi bakar. 10 yıl ve üzerinde bir süre hapis cezası veya müebbet/ağırlaştırılmış müebbet şeklinde bir ceza istemi olursa bu da ağır ceza mahkemesinin kapsamına girer.

Ankara Asliye Ceza Avukatı Hizmetleri

Asliye ceza mahkemesi, sosyal hayat içerisinde yaşanan genel suçlarla daha çok anılır. Örneğin bir haberde, ‘‘Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme ya da aşağılama suçu işledi’’ gibi bir ifade duyarsanız bu konunun muhatabı doğrudan asli ceza mahkemesidir.

Kapsamı bu kadar geniş olan asliye ceza hukukunun yargılama süreciyle ilgili takip ve temsilin alanında uzman avukatlarca yapılması çok önemlidir. Bu yüzden bir avukat seçimi yaparken bu husus mutlaka müvekkillerce göz önünde bulundurulmalıdır.

Bu amaçla vatandaşlarımıza Ankara asliye ceza avukatı ihtiyacı noktasında kapsamlı bir hizmet sunuyoruz. Vermiş olduğumuz hizmetler sayesinde hem müvekkillerimizin hukuk danışmanlığını yapıyor, hem de tüm adli süreçlerinde onlara vekâlet ediyoruz.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Ankara avukat hizmeti almak isteyenler de firmamızın geniş müvekkil ağı ve başarılarının sayesinde kendisi için en doğru adresi seçecektir.

Sadece asliye ceza davalarında değil, diğer kulvarlarda da müvekkillerimizin hukuksal ihtiyaçlarına cevap verebilmek için alanında uzman kadrolarımızca hizmetlerimiz devam ediyor.

Asliye Ceza Avukatı Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hukuksal vekalet basit bir konu değildir. Bir müvekkil, müşteki veya sanık sıfatındayken haklarının savunulmasını sağlamak için bu desteği alır. Bazen müvekkiller, avukatlarına özgürlüklerini bile emanet ederler.

Bu yüzden doğru bir avukat seçimi oldukça önem arz eden bir konudur. Asliye ceza mahkemesinin görev alanına giren dosyalar toplumumuz tarafından sık sık karşılaşılan konulardan oluşur.

Kanunlar ve yönetmelikler çok açık olduğu için mahkemeler genellikle standart kanuni prosedürleri uygular.

İşte tamda bu noktada işinin ehli bir Ankara asliye ceza avukatı tarafından temsil edilmek gereklidir. Çünkü mahkemelerin evrak işleri ve dava süreçlerinde psikoloji doğru yönetilmezse mahkemelerden istenilen sonuçlar alınamayabilir.

Lakin başarılı bir avukat sürekli benzer dava dosyalarıyla karşılaştığı için hem müvekkilinin işini kolaylaştırır hem de hukuksal süreçlerin daha hızlı sonuçlanmasını sağlar.

Bu nedenle tüm vatandaşlarımızı en önemli haklarından biri olan savunma hakkına kavuşmak ve profesyonel bir şekilde temsil etmek için firmamıza bekliyoruz.