Ankara Ekspresi filmi televizyon ekranlarında izleyicilerle buluşmaya devam ediyor. Filmin çekim ve yayın ayrıntıları merak ediliyor. Ankara Ekspresi filmi nerede çekildi, Ankara Ekspresi filmi kaç yılında çekildi, Ankara Ekspresi filmi oyuncuları isimleri ne, Ankara Ekspresi filmi hangi kanalda oynuyor? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Filmin oyuncu kadrosunda Filiz Akın, Ediz Hun, Leyla Sayar, Kadir İnanır, Kayhan Yıldızoğlu, Bülent Oran ve Hüseyin Kutman rol alıyor. Filmde, İkinci Dünya Savaşı sırasında Alman lider Hitler, Türkiye'yi savaşmadan ele geçirmek için plan yapıyor. Ankara Ekspresi adı verdikleri plan ile yaklaşık beş yüz Alman casus Türkiye'ye gidiyor. Casuslardan Binbaşı Kolman, Hilda ve Maximillian, Türkiye'ye gelir gelmez planı uygulamaya başlıyor. Bu sırada Binbaşı Seyfi, Ankara Ekspresi harekatını engellemek ile görevlendiriliyor. Ajanların peşine düşen Seyfi, bu sırada kim olduğundan habersiz bir şekilde Hilda ile tanışıyor. Hilda ile Seyfi arasında çok geçmeden büyük bir aşk başlıyor. Ankara Ekspresi filmi ne zaman çekildi, çekildiği yer, çekim yeri, oyuncu kadrosu karakterleri kim, hangi kanalda oynuyor, konusu ne sorularının yanıtları ve filme dair merak edilen detaylar haberimizde betrook yer alıyor.

Cilveli Kız filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi ne zaman oyuncuları isimleri hangi kanalda? Cilveli Kız filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi ne zaman oyuncuları isimleri hangi kanalda?

Ankara Ekspresi filmi kaç yılında çekildi?

Ankara Ekspresi filmi 1970 yılında çekildi. Aynı yıl gösterime giren filmin yönetmen koltuğunda, filmin aynı zamanda yapımcısı da olan Muzaffer Arslan oturuyor. Filmin senaryosunu Bülent Oran yazdı. Sine Film tarafından macera, dram, duygusal ve savaş türlerinde çekilen yapım, Esat Mahmut Karakurt'un aynı adlı romanından uyarlanmıştır. Almanya’nın ikinci dünya savaşı sırasında Türkiye’yi içten bir baskınla ele geçirme çabaları ve bu çabalar esnasında gizli servisler arasındaki nefes kesen mücadeleyi konu alan film 79 dakika sürüyor.

Ankara Ekspresi filmi nerede çekildi?

Ankara Ekspresi filmi İstanbul’un Bakırköy ilçesinde çekildi. Filmin çekimleri için Bakırköy’de ve Yeşilyurt semtinde bulunan Muammer Karaca Köşkü’nde çekim setleri kuruldu. Türk sinemasının 1960-70'li yıllarda vazgeçilmez mekanlarından biri olan Muammer Karaca'nın Yeşilyurt'taki köşkünde çekimler yapılmıştır. Filmde, Alman Hastanesinde doktor olarak çalışan Alman ajanı Hilda ile Türk gizli teşkilatının İstanbul şefi binbaşı Seyfi'nin yolları kesişiyor. İkisi de birbirlerine aşık oluyor. Hilda'yı sıkıştıran Alman gizli servisi, Seyfi'yi öldürmesi için talimat veriyor ama Hilda Seyfi’ye aşık olduğundan bunu başaramıyor.

Ankara Ekspresi filmi hangi kanalda oynuyor?

Ankara Ekspresi filmi 360 TV’de oynuyor. Film 4 Haziran Pazar günü saat 19.00’da ve aynı günün gecesi saat 00.15’te 360 TV ekranlarında yayınlanacak. Yeşilçam’ın popülerin yapımı, Altın Portakal En İyi Film Ödülünü kazanan ilk renkli film olma özelliğine sahiptir. Yapım, 1971 Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde en iyi film ödülünün yanı sıra En İyi Yönetmen Ödülü (Muzaffer Aslan), En İyi Senaryo Ödülü (Bülent Oran), En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü (Cengiz Tacer) ve betrook giriş En İyi Kadın Oyuncu Ödülü (Filiz Akın) aldı.

Filiz Akın Karateci Kız Türk filmi nerede çekildi ne zaman çekildi kaç yılında oyuncuları isimleri Filiz Akın Karateci Kız Türk filmi nerede çekildi ne zaman çekildi kaç yılında oyuncuları isimleri

Ankara Ekspresi filmi oyuncuları isimleri

 • Filiz Akın - Hilda
 • Ediz Hun - Binbaşı Seyfi Bey
 • Leyla Sayar - İrma
 • Kadir İnanır - Yüzbaşı Maximillian
 • Kayhan Yıldızoğlu - Albay Klinger
 • Bülent Oran
 • Hüseyin Kutman - Jackson
 • Altan Günbay - Binbaşı Kolman
 • Aliye Rona - Büyükanne
 • Bora Ayanoğlu
 • Süheyl Eğriboz
 • Erdo Vatan
 • Zeki Sezer
 • Ali Demir

Güzel Şoför filmi nerede çekildi ne zaman çekildi kaç yılında oyuncuları isimleri hangi kanalda? Güzel Şoför filmi nerede çekildi ne zaman çekildi kaç yılında oyuncuları isimleri hangi kanalda?