Ankara’ya gidince bölgenin yöresel lezzetlerinden tatmak isteyen kişiler bu konuda iyi olan restoranlara gitmek ister. Bu sebeple de Ankara’da lezzetli restoran tavsiyeleri konusunda bir araştırma yapar.

Kahvaltı

Gün geçtikçe Ankara’nın en iyi kahvaltı mekanları ile çok  sevilen bu kahvaltısı gün geçtikçe değer görmeye başladı. Ve insanlar tarafından konuşulmaya başladı. Kahvaltıyı yapacağımız zaman şık bir görselle karşılaşabilirsiniz. Katmerli gözleme, pastırmalı yumurta gibi güzel bir kahvaltıyı karşılaşacağız. Vejetaryenler için de Kavaklıdere, Ayrancı, Çukur ambara gibi pek çok lezzetle karşılaşabiliriz.

Simitten gelen alışkanlık sayesinde öyle ucu bucağı görünmeyen sofralar değil de az ama öz severler. Gidilecek mekanlar, yenilecek kahvaltılıklar belli olmaktadır. Ankara sıkıcı diyenlere inat, günler kahvaltı sofralarının renkli manzaraları ile aydınlanacaktır.

Adana Kebap

Adana kebap çok fazla konuşulan bir yemektir.  Genellikle turistler tarafından pek çok göz açıcı, iştah verici bir yemek olarak algılanır.  Adana kebap çok zor yapılan bir yemektir.

Başkentimiz Ankara da, kebap sevenleri sevindirecek harika lezzetlere sahip bir çok mekana sahip. Ankara’nın her köşesinde  iştah açıcı lezzetli mekanları ile dikkat çeken Ankara kebapçıları, farklı yemek kültürlerini de içinde barındırıyor ve kebap severlere hitap ediyor. Türk mutfağının pek çok çeşitli yemeklerini de tercih edenlerin sevebileceği bu restoranlar ve yeni lezzetleri tanıtan bu mekanlar, midesini sevenleri  iyi lezzetleri arayanları heyecanlandırıyor.

Mumbar

Mumbar halk tarafından çok fazla beğenilen bir yemektir. Daha önce mumbarla tanışmayalar kesinlikle denemelilerdir aksi takdirde çok fazla şey kaçıracaklardır. Ankara’da lezzetli restoran tavsiyeleri ile mumbar yemeye gidenler lezzetin tadına varacaktır.

Tandır

Tandır insanlar iyi yönden pek çok konuşulan bir yemektir. Enfes güzellikte olan tandırın yanında kebapları ve tavuk germeci çok fazla konuşuluyor. Bu arada tandır pek fazla değil masrafı oldukça ucuzdur. Eğer bu tada sahip olmak istiyorsanız Ankara’ya gelip bu lezzete sahiplenebilirsiniz.

Soslu Soğanlı Dürüm

Ankara’da bu yemek çok fazla tercih eziliyor.  Soslu soğanlı dürüm servis edilmeden önce salata ve soslu patates kızartması servis edilerek hoş bir görüntü elde edilir.

Ankara’da Lezzetli Restoran Tavsiyeleri

Ankara’da tadacağınız lezzetleri bu işi iyi yapan yerlerde tatmanız lezzetin keyfini çıkartmanıza yardımcı olacaktır. Ankara’da lezzetli restoran tavsiyeleri genel olarak şunlardır;

  • Liva pastanesi- Kahvaltı
  • Boğaziçi Lokantası- Ankara Tavası
  • Mezzaluna- Pizza
  • Tarihi Mutfak Lokantası- Tandır
  • Meşhur Tavacı Recep Usta- Adana Kebap