Ertelenen filmler arasında yer alan Aquaman ve Kayıp Krallık en yeni hali ile izleyicileri ile kavuşmayı planlıyor. Warner Bros. Stüdyosu gelişmeleri direkt olarak kendisi paylaşıyorken bu konu hakkında herhangi bir gerekçede göstermemiştir. İlk çıkış tarihlerinde 16 Aralık 2022 olarak belirlenmiştir. Ancak 16 Aralık 2022 olarak belirlenmiş olan film ilk 2023 senesinin Mart ayına kadar daha sonra ise 25 Aralık ve 20 Aralık son olarak ise 22 Aralık tarihine kadar ertelenmiştir. Bununla beraber test gösterimleri sonrasında 3 defa yeniden çekim yapıldığı da söylenmiştir. Momoa Amber Heard’ü yapımı çıkarmaya çalıştığı haberleri sebebi ile Aquaman ve Kayıp Krallık sorun bir yapım olduğu da söylentiler arasında uzun zaman yer almıştır. Birden fazla gofilmizle fragmanlarında görüldüğü üzere film en sonunda bir araya getirilmiş gibi görülmektedir. Ortaya çıkan problemler yönetmen Wan 3. Aquaman filmini çekmeye olan alakalasını azaltmış gibi durmamaktadır.

Aquaman ve Kayıp Krallık Filminin Konusu

Yönetmenliğinin James Wan’ın yapmış olduğu DC Evreni filmi içerisinde bulunan Aquaman ve kayıp krallık filminden yeni bir set fotoğrafı paylaşıldı. Görsel direkt olarak film hakkında bilgi sahibi olmaya olanak tanımaktadır. Çünkü set içerisinde kullanılmakta olan klaketin içerisinde Necrus yazısı yer almaktadır. Necrus bir deniz altı şehridir. Necrus Atlantis’e benzer bir denizaltı şehridir. Atlantis gibi olmayan biraz daha farklı olan belirsiz statü içerisinde bulunmaktadır. Belirli bir lokasyona sahip olmazken aynı zamanda her defasında farklı bir bölgede belirebilmektedir. Şehrin vatandaşları ise tamamı ile uzaylılardan oluşmaktadır. Varlığını ise dünyanın yörüngesinde yer alan bir uyduya borçlu olmaktadır.

Aquaman ve Kayıp Krallık Serisinde Detaylar

Necrus bunun yanı sıra The Black City olarak tanınmaktadır. Film içerisinde Aquaman ve Kayıp Krallık kötü adamının Mongo olacağı söylenmektedir. Karakteri Game of Thrones olarak bilinen Pilou Asbæk’in oyunculuğunu canlandıracağı söylentiler arasında yer almaktadır. Mongo ise Necrus’un tiran yöneticisi olarak tanınmaktadır. Şehirde yaşayanları her zaman küçümseyen Mongo denizin altında yeri olmadığını düşünmektedir. İlk Aquaman filmi ise dünya çapında oldukça fazla başarı yakalamıştır. Oldukça fazla sevilen DC filmlerinden biri olan Aquaman 1.1 milyarlık bir kazanca sahip olmuştur. Aquaman ve Kayıp Krallık oyuncu kadrosunda ise Jason Momoa, Amber Heard, Patrick Wilson, Yahya Abdul Mateen II, Temuera Morrison gibi oyuncular film içerisinde yerini almış durumdadır.

Aquaman ve Kayıp Krallık

Aquaman ve Kayıp Krallık Özet

Tüm okyanusların kralı olarak Neptün’ün üç dişli mızrağına sahip olmaktadır. Bu mızrak bizzat Neptün tarafından kullanılmaktadır. Tanrılar dünyadan çekildikten sonra Neptün kendi gücündeki özü bu mızrağa aktarmıştır. Atlantis’den kralına okyanusları yönetmesi adına bu mızrağı vermiştir. 2O Aralık 2023 senesinde tarihinde sinema salonlarında yerini alacak olan filmin Sinematik evrene çok daha farklı bir rolle döneceği bilinmektedir. Oldukça dayanıklı olan vücudu ile bilinen ve Atlantis’te ki tek sarışın olmasından dolayı kovulmuştur. Su canlılarına iletişim kurarak hükmedebilmektedir. Su altında ise çok hızlı hareket etmesi ile bilinmektedir. Amerikan animasyon dizileri arasında yer alan bu film James Wan tarafından HBO Max yayını hizmeti adına DC Comics karakteri Aquaman için 3 bölüme sahiptir. Film tam olarak 3 saat sürmektedir. Aynı zamanda Arthur Curry kendisi ile ilgili bir gerçeği öğrenmiştir. Kendisi okyanuslar altında inşa edilmiş olan Atlantis Krallığının tahtının varisidir. Fakat Aquaman sinsi yarı kardeşi Orm Atlantis tahtını kendisinden istemesinden dolayı diğer kalan mirasa sahip çıkması ve halkına geri dönmesi gerekmektedir.