Televizyon tarihinin en uzun soluklu yapımlarından biri olan Arka Sokaklar dizisi kaldığı yerden devam ediyor. Dizinin çekim ve yayın ayrıntıları merak ediliyor. Arka Sokaklar dizisi ne zaman başladı, Arka Sokaklar dizisi hangi yıl başladı, Arka Sokaklar dizisi kaç yılında başladı, Arka Sokaklar dizisi nerede çekiliyor, Arka Sokaklar dizisi hangi gün oynuyor, Arka Sokaklar dizisi hangi kanalda oynuyor? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Dizinin başrollerinde Rıza Soylu / Rıza Baba rolü ile Zafer Ergin, Hüsnü Çoban rolü ile Özgür Ozan, Engin Balkan rolü ile İlker İnanoğlu, Hakan Çınar rolü ile Ozan Çobanoğlu ve Aylin Aydın rolü ile Özlem Çınar yer alıyor. Dizinin oyuncu kadrosunda ayrıca Hasan Denizyaran, Oğuz Peçe, Sinem Reyhan Kıroğlu, Cansu Fırıncı, Tunç Oğuz, Ali Haydar Çataltepe, Ece Aydemir ve Gizem Terzi yer alıyor.

Arka Sokaklar dizisinde, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'nde özel bir ekipte görev yapan polislerin aile yaşamları ve İstanbul sokaklarındaki maceraları anlatılıyor. Ekip, görevleri sırasında değişik ve çeşitli insan hikâyeleriyle sürekli karşılaşıyor. Zaman zaman gülümseten, zaman zaman da iç burkan bu hikâyelere, meslek yıllarının tecrübesi ve babalığıyla yaklaşan, ekibin diğer genç üyelerine de yol gösteren İstanbul Emniyet Müdürü Rıza Soylu oluyor. Arka Sokaklar dizisi hangi yıl başladı, kaç yıldır var, kaç sezon kaç bölüm oldu, ne zaman başladı, kaç yılında başladı, nerede çekiliyor, çekim yeri, oyuncu kadrosu karakterleri, yeni bölüm ne zaman hangi gün hangi kanalda oynuyor sorularının yanıtları ve Arka Sokaklar dizisine dair merak edilen tüm detaylar haberimizde betosfer yer alıyor.

Zafer Ergin aslen nereli burcu ne boyu kaç evli mi eşi kim oynadığı tv dizileri ve filmleri Zafer Ergin aslen nereli burcu ne boyu kaç evli mi eşi kim oynadığı tv dizileri ve filmleri

Arka Sokaklar dizisi ne zaman başladı hangi yıl?

Arka Sokaklar dizisi 2006 yılında başladı. Dizinin ilk bölümü 31 Temmuz 2006 tarihinde ekranlara geldi ve günümüzde yayınlanmaya devam ediyor. Erler Film (2006-2022) ve D Media (2023-günümüz) imzalı dizi, polisiye, aksiyon, dram ve komedi türleri ile ekranlara geliyor. Dizinin proje tasarımcısı Türker İnanoğlu’dur. Geliştiren ise D Media Ali Cengiz Deveci’dir.

Arka Sokaklar dizisi kaç yılında başladı?

Arka Sokaklar dizisi 2006 yılında başladı. 18 yıldır (18 sezon) yayımlanan Arka Sokaklar; yayın yılı, sezon sayısı ve bölüm sayısı bakımından Türk televizyon tarihinin en uzun süren haftalık dizisidir. Dizinin senaryosunu Ahmet Yurdakul, Ozan Yurdakul, Sinan Yurdakul, Barkın Şenüren ve Metin Arslan yazıyor. Dizinin yönetmen koltuğunda ise Orhan Oğuz oturuyor.

Özgür Ozan aslen nereli burcu ne evli mi eşi kim Özgür Ozan oynadığı tv dizileri ve filmleri Özgür Ozan aslen nereli burcu ne evli mi eşi kim Özgür Ozan oynadığı tv dizileri ve filmleri

Arka Sokaklar dizisi hangi gün oynuyor?

Arka Sokaklar dizisi her hafta Cuma günü oynuyor. Dizi Cuma akşamları saat 20.00’de önce özet görüntüleri, daha sonra yeni bölümü ile Kanal D ekranlarında dizi severler ile buluşuyor. Dizinin müziklerini Murat Evgin, Jingle TV hazırlıyor. Bu güne kadar birçok ünlü oyuncunun rol aldığı dizi 651 bölüm yayınlandı ve yeni bölümleri ile ekranlarda yerini almayı sürdürüyor.

Arka Sokaklar dizisi nerede çekiliyor?

Arka Sokaklar dizisi İstanbul’un Fatih ilçesinde çekiliyor. Dizi çekimlerinde tercih edilen iç mekan genellikle İstanbul'un Fatih ilçesinde bulunan Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'dür. Dış çekimler için tercih edilen bölgeler Avrupa Yakası'nda Beyoğlu ve Şişli gibi ilçeler; Anadolu Yakası'nda ise Kadıköy ve Beykoz ilçeleridir. Mardin, Safranbolu, Bursa ve Şanlıurfa’da da çekimler betosfer giriş yapılmıştır.

İlker İnanoğlu aslen nereli burcu ne evli mi eşi kim İlker İnanoğlu oynadığı tv dizileri ve filmleri İlker İnanoğlu aslen nereli burcu ne evli mi eşi kim İlker İnanoğlu oynadığı tv dizileri ve filmleri

Arka Sokaklar dizisi oyuncu kadrosu karakterleri

 • Zafer Ergin - Rıza Soylu / Rıza Baba
 • Özgür Ozan - Hüsnü Çoban
 • İlker İnanoğlu - Engin Balkan
 • Ozan Çobanoğlu - Hakan Çınar
 • Özlem Çınar - Aylin Aydın
 • Hasan Denizyaran - Kadir Korkmaz
 • Oğuz Peçe - Emre Gürbüz
 • Sinem Reyhan Kıroğlu
 • Cansu Fırıncı - Ünal Kalafat
 • Tunç Oğuz - Arda Atik
 • Ali Haydar Çataltepe
 • Ece Aydemir - Cansu Toprak
 • Gizem Terzi

Şevket Çoruh aslen nereli burcu ne evli mi eşi kim Şevket Çoruh oynadığı filmleri ve tv dizileri Şevket Çoruh aslen nereli burcu ne evli mi eşi kim Şevket Çoruh oynadığı filmleri ve tv dizileri