Asiye Nasıl Kurtulur filmi televizyon ekranlarında sinemaseverler ile buluşuyor. Filmin çekim ve yayın ayrıntıları merak ediliyor. Asiye Nasıl Kurtulur filmi nerede çekildi, Asiye Nasıl Kurtulur filmi ne zaman çekildi, Asiye Nasıl Kurtulur filmi hangi kanalda oynuyor, Asiye Nasıl Kurtulur filmi oyuncu kadrosu karakterleri kim? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Filmin başrollerinde Asiye rolü ile Müjde Ar, Selahattin rolü ile Ali Poyrazoğlu, Zehra rolü ile Hümeyra Akbay, Seniye Gümüşçü rolü ile Nuran Oktar, Mama rolü ile Güler Ökten, Kara Mustafa rolü ile Yaman Okay ve zengin müşteri rolü ile Ali Yalaz yer alıyor. Filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Yavuzer Çetinkaya, Füsun Demirel, Defne Halman, Ali Yaylı, Tayfun Çorağan, Güzin Çorağan, Fatoş Sezer, Mehmet Akan, Savaş Yurttaş ve Tuncay Akça rol alıyor. Film, Asiye’nin Fuhuşla Mücadele Dernekleri Genel Başkanı Seniye Gümüşcü’ye yazdığı ve kendisini kurtarması için yardım istediği bir mektupla başlıyor. Ahlakçı bir karakter olan Seniye, çeşitli önyargılarla Asiye’nin çalıştığı geneleve gittikten sonra kendisini garip bir müzikal gösterinin içerisinde buluyor. Genelevin sahibi Melahat ve yardımcısı Selahattin, hazırladıkları Asiye Nasıl Kurtulur adlı oyunu sahnelemeye başlıyor. Asiye’nin çocukluğundan itibaren yaşadıklarını anlatan ve farklı kurtarılma senaryolarını işleyen bu oyun, Seniye’nin itirazlarıyla ve gösteriyi yönlendirmesiyle sürüyor ancak ilerledikçe Asiye’nin içerisinde bulunduğu koşullar Seniye’yi de zorlamaya başlıyor. Asiye mahkûm edildiği şartlara direnmeye çalıştıkça çarpık sistem tarafından aşağı çekiliyor. Asiye Nasıl Kurtulur filminin çekildiği yer, çekim yeri, nerede çekilmiştir, kaç yılında çekildi, hangi kanalda oynuyor, konusu ne, kazandığı ödüller, oyuncuları isimleri nedir sorularının yanıtları haberimizde yakabet yer alıyor.

Arabesk filmi ne zaman çekildi oyuncu kadrosu karakterleri Arabesk filmi nerede çekildi? Arabesk filmi ne zaman çekildi oyuncu kadrosu karakterleri Arabesk filmi nerede çekildi?

Asiye Nasıl Kurtulur filmi ne zaman çekildi?

Asiye Nasıl Kurtulur filmi 1986 yılında çekildi. 105 dakika süren film 9 Mart 1987 tarihinde vizyona girdi. Günümüzde farklı tarihlerde ve kanallarda sinemaseverler ile buluşmaya devam eden film, Vasıf Öngören’in Asiye Nasıl Kurtulur? adlı ünlü tiyatro eserinden uyarlandı. İlk olarak 1973’te Nejat Saydam tarafından, Türkan Şoray’ın başrolde olduğu bir versiyonla beyazperdeye taşındı. Bundan 13 yıl sonra usta yönetmen Atıf Yılmaz’ın imzasıyla ikinci kez sinemaya uyarlandı. Film, genelevde çalışan ve buradan kurtulmak için yardım arayan genç bir kadının başından geçenleri sıradışı bir kurguyla takip ediyor.

Asiye Nasıl Kurtulur filmi konusu ne?

Asiye Nasıl Kurtulur filminde, Asiye isimli bir kadın kendisine bir kiralık ev aramaktadır. Arayışları esnasında Selahattin isimli tuhaf bir genç ile karşılaşır. Selahattin bir fuhuş yuvasının baş yöneticilerindendir. Görünümüne fazlasıyla önem vermekte ve hayatının dizginlerini elinde tutmak istemektedir. Asiye, bir bataklığa girmenin eşiğindedir. Vereceği her karar, bir adım sonraki hayatının dinamiklerini yeniden şekillendirecektir. Düzene meydan okuyan kadın karakterleri merkezine alan filmleriyle tanınan Atıf Yılmaz, Asiye Nasıl Kurtulur’da, ataerkil bir düzende kırılması neredeyse imkânsız bir döngünün içerisine hapsedilen ve kendi bedeni üzerinde dahi söz hakkı bulunmayan bir kadının var olma mücadelesini işliyor.

Öyle Olsun filmi ne zaman çekildi kaç yılında oyuncuları oyuncu kadrosu nerede çekildi çekildiği yer neresi? Öyle Olsun filmi ne zaman çekildi kaç yılında oyuncuları oyuncu kadrosu nerede çekildi çekildiği yer neresi?

Asiye Nasıl Kurtulur filmi nerede çekildi?

Asiye Nasıl Kurtulur filmi İstanbul’da çekildi. Filmin çekimleri için İstanbul’un farklı noktalarında çekim setleri kurularak çekimler tamamlandı. Yönetmen koltuğunda Atıf Yılmaz’ın oturduğu filmin senaryosunu, Vasıf Öngören’in aynı adlı eserinden uyarlayarak Nuran Oktar, Barış Pirhasan, Atıf Yılmaz yazdı. Dram, duygusal ve gerilim türlerinde çekilen film, birçok ödülün de sahibi oldu. 24. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde Hümeyra (En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu), 14. Strasbourg Festivali’nde En İyi İkinci Film ödülü ve Uluslararası Göçmen Filmleri Festivali’nde Büyük Ödül aldı. Ayrıca 7. Kırsal Filmler Festivali’nde Jüri Özel Ödülü ve 13. Uluslararası Santarém Film Festivali’nde En İyi Senaryo Ödülünün sahibi oldu.

Asiye Nasıl Kurtulur filmi hangi kanalda oynuyor?

Asiye Nasıl Kurtulur filmi 360 TV kanalında oynuyor. Film 29 Ağustos Salı günü saat 17.30’da ve aynı günün gecesi saat 00.45’te 360 TV ekranlarında sinemaseverler ile buluşuyor. Filmde, Fuhuşla Mücadele Dernekleri Başkanı Seniye Gümüşçü, Şirinsemt adlı randevuevi mahallesini ziyaret etmektedir. Ziyaretin nedeni, Asiye adlı bir kadının kendisine yazmış olduğu mektupta, Dernek broşürünü okuduğunu ve genç kızlara yönelik önerileri yetersiz bulduğunu yazmasıdır.  Düşmüş ya da düşürülmüş Asiye ve Asiyelerin öyküsü 360 TV ekranlarında izleyicilerle buluşuyor. Yapımcısı Atıf Yılmaz olan yapım Odak Film tarafından çekildi ve Kanal D Home Video tarafından DVD haline getirildi. Filmin müziklerini Sarper Özsan hazırladı. 360 TV kanalında her gün popüler Türk filmleri yayınlanmaya yakabet giriş devam ediyor.

Gülen Gözler filmi ne zaman çekildi nerede çekildi Güzel Gözler filminin çekildiği ev köşk nerede? Gülen Gözler filmi ne zaman çekildi nerede çekildi Güzel Gözler filminin çekildiği ev köşk nerede?

Asiye Nasıl Kurtulur filmi oyuncu kadrosu karakterleri

 • Müjde Ar (Asiye)
 • Ali Poyrazoğlu (Selahattin)
 • Hümeyra Akbay (Zehra)
 • Nuran Oktar (Seniye Gümüşçü)
 • Güler Ökten (Mama)
 • Yaman Okay (Kara Mustafa - Dost)
 • Ali Yalaz (Zengin Müşteri)
 • Yavuzer Çetinkaya (Kahveci - Bakkal)
 • Füsun Demirel (Senay - Kaynana)
 • Defne Halman (Yıldız - Yeğenin Karısı)
 • Ali Yaylı (Asiye'nin Nişanlısı )
 • Tayfun Çorağan (Müdür)
 • Güzin Çorağan (Şükran)
 • Fatoş Sezer (İnci - Genelev Çalışanı)
 • Mehmet Akan (Fabrika Sahibi)
 • Savaş Yurttaş (Berber - Mezeci)
 • Tuncay Akça (Çırak - Aracı)

Asiye Nasıl Kurtulur filminin oyuncuları arasında ayrıca şu isimler var; Ahu Usta, Erdinç Bora (Ahbap), Binnaz Gürses Ergin, Yasemin Alkaya, Taner Barlas (Kerim - Kayınpeder), Nazım Yılmaz (Fuhuşla Mücadele Der. Gnl. Bşk. Koruması), Dursun Ali Sarıoğlu (Bakkal), Muhlis Asan (Lokantacı), Kaya Yüce (Danscı), Melih Çardak (Danscı) ve Oktay Sözbir (Besim Usta).

Ağır Roman filmi nerede çekildi hangi semtte ne zaman çekildi kaç yılında oyuncu kadrosu karakterleri Ağır Roman filmi nerede çekildi hangi semtte ne zaman çekildi kaç yılında oyuncu kadrosu karakterleri