Aşk-ı Memnu dizisi yeniden ekranlara geliyor. Tekrar bölümleri ile izleyicilerle buluşan dizinin çekim ve yayın ayrıntıları merak ediliyor. Aşk-ı Memnu dizisinin çekildiği yalı nerede, Aşk-ı Memnu dizisi nerede çekildi, Aşk-ı Memnu dizisi kaç bölüm sürdü, Aşk-ı Memnu dizisi hangi kanalda oynuyor, Aşk-ı Memnu dizisi oyuncu kadrosu karakterleri kim? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Dizinin başrollerinde Bihter Yöreoğlu Ziyagil rolü ile Beren Saat, Adnan Ziyagil rolünde Selçuk Yöntem, Behlül Haznedar rolünde Kıvanç Tatlıtuğ, Firdevs Yöreoğlu rolünde Nebahat Çehre, Matmazel Deniz de Courton rolünde Zerrin Tekindor, Nihal Ziyagil rolünde Hazal Kaya ve Bülent Ziyagil rolünde Batuhan Karacakaya rol alıyor. Dizinin oyuncu kadrosunda ayrıca Rana Cabbar, Gülsen Tuncer, Fatma Karanfil ve Nur Fettahoğlu var.

Aşk-ı Memnu dizisi, final bölümüyle Türk dizi tarihinin en yüksek izlenme oranına sahip dizi olarak tarihe geçmiştir. Kerem Çatay tarafından yaratılan dizi İstanbul'da aynı evde yaşayan iki insanın yasak aşkını ve etraflarındaki hayatı konu alıyor. Dizi, Halid Ziya Uşaklıgil'in 1899 yılında yayımlanan aynı adlı romanından uyarlanmıştır. Aşk-ı Memnu, 2008 yılının en popüler ve en çok izlenen drama dizilerinden biri olmuştur. Final bölümünde dizi, izleyicilerin yaklaşık %73,7'sini ekran başına çekmiştir. Aşk-ı Memnu dizisi hangi yalıda çekildi, dizinin çekildiği ev nerede, nerede çekilmiştir, çekim yeri neresi, İstanbul’da nerede çekildi, dizi kaç bölüm sürdü, kaç yılında çekildi, hangi yıl çekildi, ne zaman çekildi, şu an hangi kanalda oynuyor, oyuncu kadrosu karakterleri kim sorularının yanıtları haberimizde sarayslot yer alıyor.

Kıvanç Tatlıtuğ aslen nereli burcu ne evli mi eşi kimdir boyu kilosu kaç oynadığı diziler filmler Kıvanç Tatlıtuğ aslen nereli burcu ne evli mi eşi kimdir boyu kilosu kaç oynadığı diziler filmler

Aşk-ı Memnu dizisi kaç bölüm sürdü?

Aşk-ı Memnu dizisi 79 bölüm sürdü. 4 Eylül 2008 ile 24 Haziran 2010 tarihleri arasında yayınlandı. 2 sezondan oluşan dizi 24 Haziran 2010 tarihinde yayımlanan 79. bölümü ile final yaparak sona erdi. Türk televizyon tarihinin en çok tekrarı yayımlanan televizyon dizilerinden biridir. Dizi, babasının ölümünden sonra Adnan Bey ile evlenen Bihter Yöreoğlu'nu ve eşinin manevi yeğeni Behlül ile yaşadığı yasak aşk üzerinde yoğunlaşır.

Aşk-ı Memnu dizisinin çekildiği yalı nerede?

Aşk-ı Memnu dizisinin çekildiği yalı İstanbul’un Sarıyer ilçesindedir. Ziyagil ailesinin evi için Koç ailesinin Sarıyer'de bulunan yalısı kiralandı. Vehbi Koç'un, yaz aylarında ailesiyle birlikte ikamet ettiği, bugün Vehbi Koç Büyükdere Evi olarak müzeye çevrilen yalı, dizinin ana çekim yeridir. Bu yalı dizinin her bölümünde görülmektedir ve olayların çoğu burada gerçekleşir. Evin arka bahçesinde bir sera, atölye olarak kullanılan bir oda ve yalıya ait koru vardır.

Nebahat Çehre kimdir aslen nereli öldü mü gençliği ve son hali oynadığı filmleri dizileri Nebahat Çehre kimdir aslen nereli öldü mü gençliği ve son hali oynadığı filmleri dizileri

Aşk-ı Memnu dizisi nerede çekildi?

Aşk-ı Memnu dizisi İstanbul’un Sarıyer ilçesinde çekildi. Dizinin ana çekim yeri Sarıyer’de bulunan bir yalı oldu. Ayrıca, Çatalca'da Arsen Hala'nın çiftliği olarak kullanılan bir ev daha var. Yöreoğlu ailesinin ikamet ettiği yalı Büyükdere Piyasa Caddesi üzerinde bulunmaktadır. Ayrıca Behlül'ün Bihter ile beraber kaldığı sahneler için Beykoz Riva'da, 1855 yılında İngilizler tarafından kayıkhane olarak yapılan, günümüzde ise otel olarak kullanılan tarihî taş ev seçildi.

Aşk-ı Memnu dizisi hangi kanalda oynuyor?

Aşk-ı Memnu dizisi Kanal D kanalında oynuyor. Dizi tekrar bölümleri ile Kanal D ekranlarında izleyicilerle buluşuyor. Amerika Birleşik Devletleri merkezli İspanyolca yayın yapan Telemundo kanalı Aşk-ı Memnu dizisini Pasion Prohibida adıyla yeniden çekmiştir. Ayrıca Romanya'da Fructul Oprit adıyla yeniden çekilmiştir. Dram ve romantik türleri ile çekilen yapımın uyarlama senaryosunu Ece Yörenç ve Melek Gençoğlu yazdı. Diziyi Hilal Saral sarayslot giriş yönetti.

Beren Saat aslen nereli filmleri oynadığı tv dizileri Beren Saat boyu kaç burcu ne? Beren Saat aslen nereli filmleri oynadığı tv dizileri Beren Saat boyu kaç burcu ne?

Aşk-ı Memnu dizisi oyuncu kadrosu karakterleri

 • Beren Saat - Bihter Yöreoğlu Ziyagil
 • Selçuk Yöntem - Adnan Ziyagil
 • Kıvanç Tatlıtuğ - Behlül Haznedar
 • Nebahat Çehre - Firdevs Yöreoğlu
 • Zerrin Tekindor - "Matmazel" Deniz de Courton
 • Hazal Kaya - Nihal Ziyagil
 • Batuhan Karacakaya - Bülent Ziyagil
 • Rana Cabbar - Süleyman Efendi
 • Gülsen Tuncer - Arsen Ziyagil
 • Fatma Karanfil - Şayeste Hanım
 • Nur Fettahoğlu - Peyker Yöreoğlu Önal
 • Baran Akbulut - Beşir Elçi
 • Pelin Ermiş - Cemile
 • İlker Kızmaz - Nihat Önal
 • Evren Duyal - Nesrin
 • Recep Aktuğ - Hilmi Önal
 • Zerrin Nişancı - Aynur Önal

Zerrin Tekindor aslen nereli burcu ne boyu kaç evli mi kiminle evli eşi kim oynadığı diziler filmler Zerrin Tekindor aslen nereli burcu ne boyu kaç evli mi kiminle evli eşi kim oynadığı diziler filmler