Orijinal adı The Hundred-Foot Journey olan Aşk Tarifi filmi televizyon ekranlarında sinemaseverler ile buluşuyor. Filmin çekim ve yayın ayrıntıları merak ediliyor. Aşk Tarifi filmi nerede çekildi, Aşk Tarifi filmi ne zaman çekildi, Aşk Tarifi filmi hangi kanalda oynuyor, Aşk Tarifi filmi oyuncuları isimleri nedir? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Filmin başrollerinde Madame Mallory rolü ile Helen Mirren, Abbu "Papa" Kadam rolü ile Om Puri, Hassan Haji Kadam rolü ile Manish Dayal ve Marguerite rolü ile Charlotte Le Bon yer alıyor. Filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Rohan Chand, Amit Shah, Farzana Dua Elahe, Dillon Mitra, Aria Pandya, Michel Blanc ve Clément Sibony rol alıyor. Filmde, Bombay'da yaşayan Hassan Haji, dedesinin işlettiği restoran sayesinde mutfakla çocuk yaşta tanışmış, bu ilgisini yeteneğiyle pekiştirmiştir. Şimdilerde genç bir adam olan Hassan, dedesinden kalan müesseseyi başarıyla işletirken beklenmedik bir trajedi nedeniyle Bombay'dan taşınmak durumunda kalır. Ailesiyle birlikte Fransa'nın bir kasabasına yerleşir ve işini burada devam ettirmek için hazırlıklara başlar, restoranını açar. Böylece bu yeni restoranın sunduğu egzotik Hint mutfağı kısa sürede bölge halkının dikkatini çeker. Bu nedenle de bölgenin prestijli restoranı Le Saule Pleureur'de bir telaş başlar. Şef Madame Mallory, yeni rakibi Hassan'ın kendinden daha yetenekli olduğunu fark etmiştir ve bu durum, aralarında esaslı bir rekabetin doğmasına neden olur. Aşk Tarifi (The Hundred-Foot Journey) filminin çekildiği yer, çekim yeri, nerede çekilmiştir, hangi ülkede çekildi, kaç yılında çekildi, hangi kanalda oynuyor, oyuncu kadrosu karakterleri, konusu ne sorularının yanıtları haberimizde avvabet yer alıyor.

Basic Kuraldışı filmi nerede çekildi ne zaman çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncuları isimleri Basic Kuraldışı filmi nerede çekildi ne zaman çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncuları isimleri

Aşk Tarifi filmi ne zaman çekildi?

Aşk Tarifi filmi 2014 yılında çekildi. Dram ve komedi türlerinde çekilen ve 122 dakika süren film 22 milyon dolar bütçe ile çekildi ve dünya çapında 89,5 milyon dolar gişe hasılatı elde etti. Ülkemizde de 26 Eylül 2014 tarihinde vizyona giren film 3 hafta vizyonda kaldı. 17.838 kişi tarafından sinemalarda izlendi ve toplam 281.034 TL gişe hasılatı elde etti. Filmin yönetmen koltuğunda Lasse Hallström oturuyor. 2 saat 3 dakika süren The Hundred-Foot Journey filminin senaryosunu Steven Knight yazdı.

Aşk Tarifi filmi konusu ne?

Aşk Tarifi filminde, çok yetenekli bir aşçı olan Hasan Kaddam, ülkesindeki siyasi kargaşanın annesinin ölümüne sebep olması üzerine Hindistan'ı terk eder ve Fransa'ya göç eder. Burada yeni tanıştığı Marguerite'in de cesaretlendirmesiyle bir Hint restoranı açar, ancak restoranın tam karşısında bulunan Madam Mallory'nin lüks restoranı, aralarında amansız bir rekabetin doğmasına neden olacaktır.

Görevimiz Tehlike filmi nerede çekildi oyuncu kadrosu hangi kanalda oynuyor kaç yılında çekildi? Görevimiz Tehlike filmi nerede çekildi oyuncu kadrosu hangi kanalda oynuyor kaç yılında çekildi?

Aşk Tarifi filmi nerede çekildi?

Aşk Tarifi filmi Fransa’da çekildi. Filmin çekim yerleri arasında ayrıca Amerika Birleşik Devletleri New Hampshire ve Hindistan var. Filmin Fransa çekimleri Tarn-et-Garonne, Haute-Garonne, Seine-Saint-Denis, Paris ve Tarn’da çekilmiştir. Çekimler 2013 yılının Eylül ayında yapılmıştır. Çekimlerin tamamlanmasının ardından sinemalarda gösterime giren film, günümüzde farklı tarihlerde ve kanallarda izleyiciler ile buluşmaya devam ediyor.

Aşk Tarifi filmi hangi kanalda oynuyor?

Aşk Tarifi filmi TRT 1 kanalında oynuyor. Film 24 Eylül Pazar günü saat 22.50’de TRT 1 ekranlarında sinemaseverler ile buluşuyor. The Hundred-Foot Journey filmi 2 saat 3 dakika sürüyor. DreamWorks Pictures, Reliance Entertainment, Participant Media, ImageNation Abu Dhabi, Amblin Entertainment ve Harpo Films tarafından çekilen film tüm dünyaya Walt Disney Studios Motion Pictures ve Mister Smith Entertainment tarafından dağıtıldı. TRT 1 ekranlarında Türk ve dünya sinemasından en popüler filmler yayınlanmaya avvabet giriş devam ediyor.

Kobra filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncuları isimleri Kobra filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncuları isimleri

Aşk Tarifi filmi oyuncuları isimleri

 • Helen Mirren - Madame Mallory
 • Om Puri - Abbu "Papa" Kadam
 • Manish Dayal - Hassan Haji Kadam
 • Rohan Chand - Hassan Kadam (7 years old)
 • Charlotte Le Bon - Marguerite
 • Amit Shah - Mansur Kadam
 • Farzana Dua Elahe - Mahira Kadam
 • Dillon Mitra - Mukthar Kadam
 • Aria Pandya - Aisha Begum Kadam
 • Michel Blanc - Mayor
 • Clément Sibony - Jean-Pierre
 • Vincent Elbaz - Paul
 • Shuna Lemoine - Mayor's Wife
 • Juhi Chawla - Ammi "Mama" Kadam

Safe Koruyucu filmi ne zaman çekildi hangi kanalda oynuyor konusu ne oyuncuları isimleri Safe Koruyucu filmi ne zaman çekildi hangi kanalda oynuyor konusu ne oyuncuları isimleri