Oyuncu Ayça Ayşin Turan’ın hayatı ve biyografi bilgileri merak ediliyor. Ayça Ayşin Turan aslen nereli, Ayça Ayşin Turan burcu ne, Ayça Ayşin Turan evli mi, Ayça Ayşin Turan eşi kim, Ayça Ayşin Turan sevgilisi kim, Ayça Ayşin Turan oynadığı tv dizileri filmleri nedir? sorularının yanıtları ortaya çıktı. 25 Ekim 1992 tarihinde Sinop'ta dünyaya gözlerini açtı. İstanbul Üniversitesi Sinema Televizyon bölümünde eğitimine devam ederken ilk ekran önü deneyimine Dinle Sevgili adlı diziyle başlayan Ayça Ayşin Turan, ekran önündeki yolculuğuna Karagül dizisindeki Ada karakteriyle devam etti. Sevimli Tehlikeli filminde Zeliş karakteriyle rol alan Ayça Ayşin Turan, başrolünü üstlendiği Meryem dizisinin ardından Netflix’in ilk Türk orijinal yapımı olan Hakan Muhafız dizisinde Leyla rolünü canlandırdı. İstanbul Üniversitesi Temel Adalet bölümünde ikinci anadal eğitimini yapan Ayça Ayşin Turan, Zemheri dizisinde Firuze karakterini canlandırdı. Arıza dizisi, Menajerimi Ara dizisi ve Ada Masalı dizisinde rol alan genç oyuncu, Fox TV ekranlarında başlayan Kader Bağları dizisi ile oyunculuk kariyerine devam ediyor. Oyuncu Ayça Ayşin Turan kimdir nerelidir, hangi burç, kiminle evli, eşi kim, sevgilisi kimdir, hangi dizilerde oynadı, hangi filmlerde oynadı sorularının yanıtları ve oyuncunun yaşamına dair merak edilen detaylar haberimizde gonebet yer alıyor.

Kader Bağları dizisi nerede çekiliyor yeni bölüm ne zaman hangi gün oynuyor hangi kanalda? Kader Bağları dizisi nerede çekiliyor yeni bölüm ne zaman hangi gün oynuyor hangi kanalda?

Ayça Ayşin Turan aslen nereli?

25 Ekim 1992 tarihinde Sinop’ta dünyaya gelen Ayça Ayşin Turan baba tarafından aslen Kastamonuludur. 1,73 cm boyunda olan 55 kilo olan genç oyuncu, İki taraftan da Karadenizlidir. Babası Kastamonulu, annesi ise Sinop'ludur. Turan, babasının Tunuslu olduğuna dair iddiaları da verdiği bir röportajda, “Biz ailece Karadenizliyiz. Anne tarafım da Selanik göçmenidir.” diyerek reddetmiştir. Çocukluğundan beri oyunculuğa özel ilgisi bulunan Turan, kariyerine popüler Türk dizileriyle başladı.

Ayça Ayşin Turan burcu ne?

25 Ekim doğumlu olan Ayça Ayşin Turan’ın burcu Akrep’tir. 2011-2012 yılları arasında FOX'ta yayımlanan Türk yapımı Dinle Sevgili adlı günlük dizide Gülfem rolüyle tanındı. 2014 yılında Karagül adlı dizide Ada karakterini canlandırdı. 2015 yılında vizyona giren Sevimli Tehlikeli filminde Zeliş karakterini canlandırdı. Karagül dizisinden sonra 2016-2018 yılları arasında; Altınsoylar ve Meryem adlı dizilerde başrolde oynadı. 2017 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan Altın Kelebek Ödülleri’ni sundu.

Kaan Urgancıoğlu aslen nereli burcu ne boyu kaç evli mi eşi kimdir oynadığı tv dizileri filmleri Kaan Urgancıoğlu aslen nereli burcu ne boyu kaç evli mi eşi kimdir oynadığı tv dizileri filmleri

Ayça Ayşin Turan evli mi?

Ayça Ayşin Turan evli değil. 2018 yılında yayımlanmaya başlayan Netflix yapımı Hakan: Muhafız dizisinde 2 sezon boyunca başrol oyuncusu olarak Leyla karakterini canlandırdı. Zemheri dizisinde başrol oyuncusu olarak Firuze karakterini canlandırdı. Ekim 2020 tarihinde yayımlanmaya başlayan Arıza dizisinde başrol olan Halide’yi canlandırdı. 2021 yılında Star TV'de yayımlanan Ada Masalı adlı dizide başrol olan Haziran Sedefli karakterine hayat verdi.

Ayça Ayşin Turan eşi sevgilisi kim?

Ayça Ayşin Turan’ın sevgilisi Mehmet Aslan olduğu magazin basınında paylaşılıyor. Geçtiğimiz yıllarda adı Alp Navruz, Aras Aydın, Murat Boz ve Umut Evirgen ile anılan ve magazin basınında yer alan genç oyuncunun bir süredir Mehmet Aslan ile birlikte olduğu paylaşımları yapılıyor. Oyunculuk kariyeri boyunca çeşitli ödüller de kazanan genç oyuncu, 2019 yılında İstanbul Üniversitesi 3. 1453 Ödüllerinde Yılın Kadın Oyuncusu ödülünü, 2020 yılında 8. Ayaklı Gazete Ödüllerinde En İyi Dijital - İnternet Dizisi Kadın Oyuncu ödülünü, 2021 yılında 47. Pantene Altın Kelebek Ödüllerinde En İyi Romantik Komedi Kadın Oyuncu ödülünü aldı. 2022 yılında O Ses Türkiye Yılbaşı Özel programına katılan oyuncu, Kader Bağları dizisi ile oyunculuk kariyerine gonebet giriş devam ediyor.

Halit Özgür Sarı aslen nereli boyu kaç burcu ne evli mi sevgilisi kim oynadığı tv dizileri filmleri Halit Özgür Sarı aslen nereli boyu kaç burcu ne evli mi sevgilisi kim oynadığı tv dizileri filmleri

Ayça Ayşin Turan oynadığı tv dizileri filmleri

Ayça Ayşin Turan oynadığı tv dizileri

 • 2011-2012 - Dinle Sevgili - Gülfem
 • 2013-2016 - Karagül - Ada Şamverdi
 • 2016 - Altınsoylar - Burcu Kapan
 • 2017-2018 - Meryem - Meryem Akça
 • 2020 - Zemheri - Firuze Pınar
 • 2020-2021 - Arıza - Halide Gürkan
 • 2021 - Menajerimi Ara - Kendisi
 • 2021 - Ada Masalı - Haziran Sedefli
 • 2023 - Kader Bağları - Sevda Güneş

Ayça Ayşin Turan oynadığı internet dizileri filmleri

 • 2018-2020 - Hakan: Muhafız - Leyla Sancak (Netflix)
 • 2023 - Sen İnandır (Sahra)

Ayça Ayşin Turan oynadığı filmleri

 • 2015 - Sevimli Tehlikeli - Zeliş

Mert Ramazan Demir aslen nereli boyu kaç burcu ne sevgilisi kim oynadığı tv dizileri filmleri Mert Ramazan Demir aslen nereli boyu kaç burcu ne sevgilisi kim oynadığı tv dizileri filmleri