Az bilinen efsane yabancı diziler hangileridir sorusu yanıt buldu. Popüler olmayan iyi diziler listesini sizler için derledik. Bazı diziler sırf popüler olduğu için fazla izlenme sayısına sahiptir. Bazıları ise birilerinin onları keşfetmesini bekler bir kenarda. Ancak açıp izlediğinizde “Yahu neden kimse bu diziden söz etmiyor” diye geçirirsiniz içinizden? Bugün çeşitli sebeplerden dolayı kıyıda köşede kalmış, az bilinen efsane diziler konusunu gündeme getirerek o kimsenin bilmediği denizlere açılacağız. Hazırsanız başlayalım. İşte az bilinen efsane diziler listesi!

İlk sıraya Preacher dizisini koyabiliriz. Az bilinen diziler arasında fantastik şeyler arayanlar için Preacher ideal olabilir. Evan Goldberg ve Seth Rogen’ın yönetmenlik koltuğuna oturduğu dizi, aslında Preacher çizgi romanı serisinin bir uyarlaması olarak karşımıza çıkıyor. Eskiden karanlık işler yapan Jesse, vaizlik için kilisede görev yapmaya başlar. Ancak daha sonra neredeyse Tanrı kadar güçlü olan “Genesis” isminde bir varlıkla birleşir. Ancak Jesse, geçmişiyle yüzleşmek zorunda kalacaktır. Büyük kitleler tarafından izlenmeyen, kıyıda köşede kalmış gibi görünen ancak efsane olan yabancı diziler listesi hakkında merak edilen sorular haberimizde slotmatik yer alıyor.

En iyi tarihi diziler en popüler tarih dizileri en çok izlenen tarihi diziler En iyi tarihi diziler en popüler tarih dizileri en çok izlenen tarihi diziler

Az bilinen efsane yabancı diziler

Az bilinen yabancı diziler listesinde Preacher dizisinin ardından Succession dizisine yer verebiliriz. Aile tragedyası niteliğindeki bu dizi hiciv kokuyor. HBO yapımı Succession dizisi, medya patronu Logan Roy’un ailesinde yaşadığı çekişmeleri, anlaşmazlıkları ele alıyor. Dizide olaylar, 80 yaşındaki Roy’un ailesini rahatsız edecek bir karar almasıyla devam ediyor. Pek çok dalda ödül alan dizinin yaratıcısı ise Jesse Armstrong.

Bir diğer az bilinen efsane yabancı dizimiz Justified dizisidir. Modern western suç dizisi niteliğindeki Justified, senarist Elmore Leonard’ın Raylan Givens karakterinin hikayelerine dayanıyor. Uzun soluklu dizide Amerikan federal polis şefi Raylan Givens, kendisini korumak için bir suçluyu öldürünce tepki topluyor. Hakkında soruşturma açılan Rylan, kırsal bir yerde göreve başlıyor ve burada suçluları eski yöntemlerle yakalıyor. Böylece Rylan tekrar ün kazanıyor.

Popüler olmayan iyi diziler listesi

Popüler olmayan iyi diziler listesinde Travelers dizisine yer verebiliriz. Post-apokaliptik yani kıyamet sonrasını anlatan dizide olaylar, günümüzden yüzlerce yıl sonrasında geçiyor. Bu evrende “Travelers” isimli bir grup geçmişe giderek kıyamete yol açan olayları değiştirmek isterler. Ancak bu kişiler geçmişe bedenleriyle değil bilinçleriyle gidiyor ve kendi bilinçlerini ölü bedenlere aktarıyorlar. Bilim kurgu tadındaki bu gizemli dizinin 3 sezonu var. Diziyi Netflix’ten izlemek mümkün.

Az bilinen efsane diziler listesinde ayrıca Banshee dizisi var. Aksiyon sevenlere önerebileceğimiz bir başka dizi olan Banshee 4 sezonluk bir dizidir. 15 yıl sonra hapisten çıkan ve sevgilisini bulmak için Banshee kasabasına giden Lucas Hood’u zorlu günler beklemektedir. Çünkü Banshee kasabası belalı bir yerdir. Dolayısıyla Hood da kendisini korumak için polis şefiymiş gibi davranır. Hood, geçmişinde ilişkili olduğu kişilerle mücadele etmek zorunda slotmatik giriş kalacaktır.

Gelmiş geçmiş en iyi Türk dizileri en çok izlenen en popüler Türk dizileri listesi Gelmiş geçmiş en iyi Türk dizileri en çok izlenen en popüler Türk dizileri listesi

Az bilinen güzel diziler

 • Skam
 • Delhi Crime
 • Timeless
 • The Expanse
 • Broadchurch
 • Lovesick
 • Legit
 • The Marvelous Mrs. Maisel
 • Patriot
 • Undone
 • Strike Back
 • Midnight Diner: Tokyo Stories

Gelmiş geçmiş en iyi yabancı diziler en popüler yabancı bilim kurgu komedi dizileri Gelmiş geçmiş en iyi yabancı diziler en popüler yabancı bilim kurgu komedi dizileri