Çok bilinmeyen ancak çok iyi olan yabancı dizileri okuyucularımız için derledik. Az bilinen yabancı diziler listesi ortaya çıktı. Çok bilinmeyen güzel diziler belli oldu. Az bilinen harika efsane diziler hangileridir sorusu yanıt buldu. Bu dizilere örnek olarak Delhi Crime dizisini gösterebiliriz. Delhi Crime, 2012’de Hindistan Delhi’deki korkunç toplu istismar olayını masaya yatırıyor. Dizi, suçluları bulmaya ant içmiş polis memuru Varthika Chaturvedi’yi konu ediyor. Dizinin senaristi ve yönetmeni ise Richie Mehta. Mehta, senaryoyu Delhi polislerinin dosya kayıtlarından hareketle yazmış. 2019’da yayın hayatına başlayan diziyi Netflix’ten seyredebilirsiniz. Az bilinen iyi diziler listesine Skam dizisini de ekleyebiliriz. Norveç yapımı Skam dizisi, Hartvig Nissens Okulu’nda okuyan öğrencilerin kendini bulma, aşk ve cinsellik öyküsünü ele alıyor. Ayrıca farklı ülkelerde uyarlaması yapılan dizi, her sezon farklı bir karaktere odaklanmış. Biraz dram biraz da gençlik hikayesi izlemek isteyenler için Skam iyi bir seçenek olacak.

Çok bilinmeyen iyi diziler listesine Timeless dizisi ile devam edelim. Macera, bilim kurgu, tarihi olaylar ve zamanda yolculuk gibi konularda dizi izlemeyi sevenler Timeless’a mutlaka şans vermeli. Dizide bir şirket başarılı bir zaman makinesi icat ediyor ancak Garcia Flynn adındaki biri bu makineyi çalınca insanlık tehlikeye giriyor. Ardından bir tarih profesörü, bir asker ve bir bilim insanından oluşan ekip, Garcia Flynn’in peşine düşüyor. Bu esnada ekip, zamanda yolculuk yapıyor. Bir diğer az bilinen dizimiz Broadchurch dizisi. 11 yaşındaki bir erkek çocuğunun ölümünü merceğine alan dizi, mahkeme süreci ve Sandbrook davasını ele alıyor. Dedektif ve suç dizisi izlemek isteyenler için Broadchurch iyi bir seçenek olabilir. James Strong’un yönettiği dizi, aynı zamanda birçok dalda ödül almıştı. Diziyi Netflix’ten izleyebilirsiniz. Kıyıda köşede kalmış gibi görünen, kıymeti bilinmeyen ancak konusu, oyuncuları, kurgusu ve bütünüyle harika olan diziler hangileridir sorularının yanıtları haberimizde onikinumara yer alıyor.

En iyi klasik filmler unutulmaz en güzel klasik filmler listesi efsane ilk dönem filmleri En iyi klasik filmler unutulmaz en güzel klasik filmler listesi efsane ilk dönem filmleri

Az bilinen yabancı diziler listesi

Az bilinen yabancı diziler listesinde Lovesick dizisini yazmadan geçemeyiz. Biraz da komedi türünden güzel örnekler verelim. Lovesick, aslında bir durum komedisi yani sitcom dizisi. Dizide Dylan adlı genç karakter, cinsel yolla kaptığı bir hastalıktan mustarip ve bunun başına nasıl geldiğini bilmeye çalışıyor. Doktoru ile iş birliği kuran Dylan, hastalığının kaynağını öğrenmek için farklı bir yola başvuruyor. Bir diğer az bilinen dizimiz Legit dizisi. Hazır durum komedisinden söz etmişken bir örnek daha verelim. Dizide Jim, değişim programı ile evine gittiği Steven’ın engelli kardeşine yardım ediyor. Böylece normalde tembel ve sorumluluk almayı sevmeyen Jim, insanlara iyilik yapmaya başlıyor. Ancak bu esnada onun sıra dışı hikayesine ve kendi yöntemlerine tanıklık ediyoruz.

Çok bilinmeyen güzel diziler

Çok bilinmeyen güzel diziler listesinde sırada The Marvelous Mrs. Maisel dizisi var. Hem komedi hem de dram bir arada olsun diyorsanız The Marvelous Mrs. Maisel tam sizlik. Dizi hem Yahudiliğin getirdiği katı tutumları ve hem de toplumun kadına biçtiği rollere bürünmenin zorluklarını özgün bir dille anlatıyor. Dizide her şeyde mükemmel olan Maisel‘ın ev hanımlığından stand-upçılığa uzanan öyküsünü izliyoruz. Bir diğer dizimiz Patriot dizisi. Patriot, kara komedi hayranları için harika bir öneri. Amazon Prime Video’da yayımlanan dizi, ABD’li bir istihbarat subayı olan John Tavner‘ın gizli bir ajan olarak Orta Batı’daki bir bölgeye gitmesini anlatıyor. John Tavner, buraya İran’dan gelecek nükleer saldırıyı önlemek amacıyla gidiyor. Gerek görüntü yönetmenliği gerek zekice kurgusu ile Patriot, herkesin bilmediği ancak efsane bir dizi olarak dikkat çekiyor.

En çok izlenen filmler listesi yabancı film önerileri efsane filmler listesi En çok izlenen filmler listesi yabancı film önerileri efsane filmler listesi

Az bilinen harika efsane diziler

Az bilinen harika efsane diziler listesine Undone dizisi ile devam ediyoruz. Biraz da animasyon dizilerden söz edelim. Amazon Prime Video’nun orijinal yapımlarından biri olan Undone, trafik kazası geçiren bir kadının kazadan sonra kendisi ile ilgili ilginç bir şey keşfetmesini anlatıyor. Dizide Alma adlı bir kadın, kazadan sonra zaman ile farklı bir ilişkisi olduğunu anlıyor. Komedi- dram türündeki dizi, ayrıca Amazon’un rotoskop yöntemiyle çekilen ilk dizisi olmasıyla dikkat çekiyor. Bir diğer iyi dimiz Strike Back dizisidir. Bu dizi aslında 10 yıldır yayımlanıyor ve izleyenler tarafından takdir görüyor fakat ne yazık ki kıyıda köşede kalmış. Hazır az bilinen efsane diziler konusunu gündeme getirmişken Strike Back’ten de bahsetmeden geçemedik.

Az bilinen iyi dizi önerileri

Az bilinen iyi dizi önerilerinde sırada Midnight Diner: Tokyo Stories dizisi var. Biraz da yönümüzü Uzak Doğu’ya çevirelim. Japon dizisi Midnight Diner: Tokyo Stories, yiyecek ve aşçılık üzerine dizi izlemeyi sevenler için güzel bir öneri olabilir. Ödüllü manga “Shinya Shokudo“nın uyarlaması olan dizi, odağını gece yarısı hizmet veren bir restorana gelen insanların restoranın şefi ile arasında iletişime çeviriyor. Böyle deyince dizi size basit gelmiş olabilir ancak; sessizlik arayan, huzursuz ve yalnız müşterilerin insanda meditasyon etkisi bırakan bir restoran şefi ile diyalogları bize hayatla ve Japon kültürü ile ilgili çok şey söylüyor. Bir diğer az bilinen güzel dizimiz People Just Do Nothing dizisi. İngiliz sitcom ve mokümanter (sahte belgesel) dizisi olan People Just Do Nothing, hayatta hiçbir başarısı olmayan MC’lerin hikayesini onikinumara giriş ele alıyor.

Tüm zamanların en iyi filmleri gelmiş geçmiş en iyi başyapıt filmler listesi Tüm zamanların en iyi filmleri gelmiş geçmiş en iyi başyapıt filmler listesi

Çok bilinmeyen güzel dizi tavsiyeleri

 • Foundation
 • Warehouse 13
 • Firefly
 • Castle Rock
 • Sleepy Hollow
 • 12 Monkeys
 • The 100
 • Band of Brothers
 • His Dark Materials
 • The Man in the High Castle
 • Britannia
 • Stargate SG-1
 • The Leftovers
 • Carnivàle
 • Into the Badlands
 • Preacher

En iyi intikam filmleri tüm zamanların en çok izlenen intikam filmleri listesi En iyi intikam filmleri tüm zamanların en çok izlenen intikam filmleri listesi