Bağlılık Hasan filmi televizyon ekranlarında izleyicilerle buluşacak. Filmin çekim ve yayın ayrıntıları merak ediliyor. Bağlılık Hasan filmi nerede çekildi, Bağlılık Hasan filmi ne zaman çekildi, Bağlılık Hasan filmi oyuncuları isimleri, Bağlılık Hasan filmi hangi kanalda oynuyor sorularının yanıtları ortaya çıktı. Filmde, babasından miras kalan topraklarda geçimini bahçecilik ve çiftçilikle sağlayan bir adamın hikayesi ekranlara geliyor. Hac için Mekke'ye yaklaşan yolculuğu, ruhunun geçmişini aramasına yol açıyor ve doğayla olan ilişkisi bu yolculuğuna eşlik ediyor.

Bağlılık Hasan filminin başrollerini Umut Karadağ, Filiz Bozok ve Mahir Günşiray paylaşıyor. Semih Kaplanoğlu’nun hem yazıp hem de yönettiği film Kaplan Film Production ve Sinehane tarafından çekildi. 94. Akademi Ödülleri, nam-ı diğer Oscar Ödülleri için Türkiye’nin aday adayı olan film, Cannes Film Festivali’nin Belirli Bir Bakış Bölümü’nde dünya prömiyeri yaptı. Türkiye’de ise ilk kez Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde gösterildi ve yarışmadan en iyi sinematografi ödülüyle ayrıldı.

Filmde, geçimini meyve bahçesi ve tarlasından sağlayan Hasan, tarlasının tam ortasına dikilmek istenen elektrik direğinden kurtulmaya çalışıyor ve aynı zamanda Hac için Mekke’ye gidişi yaklaştıkça geçmişine ve kendi içine doğru bir arayışa çıkıyor. Hasan ve karısı Filiz’in kurdukları yaşamın öncesi ve sonrasına dair hikâyeler filmde ekranlara geliyor. Hasan ve Filiz’in yaşadığı iyi ve kötü olaylar, ders niteliğinde anekdotlarla seyirciye sunuluyor. Aile ve dram türünde çekilen film 2 saat 27 dakika oregabet sürüyor. Bağlılık Hasan filminin çekildiği yer, çekim yeri, kaç yılında çekildi, oyuncu kadrosu karakterleri ve hangi kanalda oynuyor sorularının yanıtları haberimizde yer alıyor.

Bağlılık Hasan filmi ne zaman çekildi?

Bağlılık Hasan filmi 2019 yılında çekildi. Film 3 Aralık 2021 tarihinde vizyona girdi. 3 hafta vizyonda kalan film sinemalarda 2 bin 365 kişi tarafından izlendi ve toplam 51 bin 878 TL hasılat elde etti. Dünya gösterim hakları Films Boutique tarafından satın alınan Bağlılık Hasan, Semih Kaplanoğlu’nun bir önceki filmi olan ve yine Oscar aday adayı olarak belirlenen Bağlılık Aslı filmiyle başlayan Bağlılık Üçlemesi’nin ikinci filmi olarak çekildi. Yönetmen, üçüncü film için Ahmet Hamdi Tanpınar’ın Huzur romanı üzerinden ilerleyen bir senaryo yazdığını açıklamıştı.

Bağlılık Hasan filmi nerede çekildi?

Bağlılık Hasan filmi Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinde çekildi. Filmin çekimleri için Bayramiç’in farklı noktalarında çekim setleri kuruldu. Filmin çekimleri 2019 yılının sonbahar aylarında gerçekleşti. Bağlılık Hasan, geçmişiyle hesaplaşan bir adamın hayatına odaklanıyor. Yıllarca birlikte hayat mücadelesi veren Hasan ile eşi Filiz, kimseyi düşünmeden sadece kendi isteklerine uygun hareket ediyor. Hacca gitmek isteyen çift, sonunda güzel haberi alıp hazırlıklara başlıyor. Ancak bu sırada Hasan, hayatını üstüne inşa ettiği değerler ve gerçekleştirdiği eylemlerle yüzleşmeye oregabet giriş başlıyor.

Bağlılık Hasan filmi hangi kanalda oynuyor?

Bağlılık Hasan filmi ATV kanalında oynuyor. Film 22 Şubat Çarşamba akşamı saat 22.30’da ATV ekranlarında yayınlanıyor.

Bağlılık Hasan filmi oyuncuları isimleri

 • Umut Karadağ - Hasan
 • Filiz Bozok - Emine
 • Mahir Günşiray - Hakan
 • Hakan Altıner
 • Zeynep Kaçar - Bahar
 • Devrim Özder Akın - Bankacı Halil
 • Bedir Bedir - Turgut
 • Yasemen Büyükağaoğlu - Esma
 • Sinan Demirer - Naim
 • Somer Karvan - Seyfi
 • Tuncay Kaynak - İsmail