Oyuncu Barış Arduç’un yaşamına dair detaylar merak ediliyor. Barış Arduç aslen nereli, Barış Arduç evli mi, Barış Arduç eşi kim, Barış Arduç çocuğu var mı, Barış Arduç burcu ne, Barış Arduç boyu kaç, Barış Arduç filmleri ve tv dizileri nedir sorularının yanıtları araştırılıyor. 9 Ekim 1987 tarihinde İsviçre’nin Scherzingen kentinde dünyaya gözlerini açan Barış Arduç 8 yaşındayken ailesi ile birlikte Sakarya’ya taşındı. İlkokulu Sakarya ve Gölcük’te tamamlayan, 1999 Gölcük Depremi’nden dolayı ailesi ile Bolu’ya taşınmak zorunda kalan Barış Arduç, ortaokulu ve lise 1. Sınıfı Bolu’da okudu. Daha sonra İstanbul’a taşındı ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladı.

Kayseri Erciyes Üniversitesi Spor Akademisi’ni kazanan ancak eğitimine devam etmeyen Barış Arduç, yeniden İstanbul’a döndü. Aktif olarak, futbol, basketbol, hentbol, yüzme ve dalgıçlık sporları ile ilgilendi. Ayrıca Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu’na bağlı olarak İstanbul Şile’de 8 yıl cankurtaranlık görevinde bulundu. Devam eden yıllarda Ayla Algan ile tanışan ve Ekol Drama’dan oyunculuk eğitimleri alan Barış Arduç, Sadri Alışık Tiyatrosu’ndan da teatral eğitim aldı ve profesyonel oyunculuğa ilk adımını attı. Oyuncu Barış Arduç nereli, memleketi, kiminle evli, çocuğu var mı, hangi burç, boy bilgisi ve oynadığı diziler filmler sorularının yanıtları haberimizde fenomenbet yer alıyor.

Barış Arduç aslen nereli?

Barış Arduç aslen Ordu Fatsalıdır. Arnavut kökenli olan Arduç, baba tarafından Fatsalı, anne tarafından Artvin Arhavilidir. Arduç’un Onur Arduç adında bir abisi, Mert Arduç adında bir kardeşi vardır. Anne ve babası emlakçılık mesleği ile geçimini sağlamıştır. İstanbul’da 8 yıl cankurtaranlık yapıp oyunculuk eğitimleri aldıktan sonra 2011 yılında Küçük Hanımefendi, Dinle Sevgili ve Pis Yedili dizilerinde yardımcı oyuncu olarak ilk rollerini alan Barış Arduç, ilk önemli çıkışını 2012 yılında çekilen Benim İçin Üzülme dizisi ile yaptı.

2013 yılında Bugünün Saraylısı dizisinde rol alan, 2014 yılında Sadece Sen adlı sinema filminde oynayan Barış Arduç, aynı yıl Deliha filminde rol aldı. İlk başrolünü 2015 yılında ATV kanalında yayınlanan Racon: Ailem İçin dizisi ile oynayan Barış Arduç, aynı yıl Star TV kanalında yayınlanan Kiralık Aşk dizisi ile geniş kitleler tarafından tanındı ve sevilen oyuncular arasında yerini aldı. Sadece Türkiye’de değil, Ortadoğu’da da büyük bir hayran kitlesi edinen Barış Arduç, kazandığı ödüller ile de başarısını perçinledi.

Barış Arduç evli mi eşi kim çocuğu var mı?

Oyuncu Barış Arduç evlidir. Barış Arduç’un eşi Gupse Özay’dır. Arduç, kendisi gibi oyuncu olan Gupse Özay ile 2020 yılında evlendi ve bu evlilikten 1 çocukları oldu. Dizi ve sinema kariyerinin yanı sıra reklamlarda da oynayan Barış Arduç, Coca Cola, Derimod, Garanti Bankası, Nike, Turkcell , GoDaddy ve Peysel gibi markaların reklam yüzü oldu. 2019 yılında Kuzgun dizisinde başrol oynayan Arduç, 2020 yılında ise Çukur dizisinde Arık Böke Erdenet karakterine hayat verdi. 2021 yılında Netflix yapımı olan Kulüp dizisinde rol alan ünlü oyuncu fenomenbet giriş, 2021 yılında ise TRT 1 kanalında yayınlanmaya başlayan Alparslan Büyük Selçuklu dizisinde başrol oynamaya başladı.

Barış Arduç burcu ne?

9 Ekim doğumlu olan Barış Arduç’un burcu Terazidir. Sosyal sorumluluk projeleri ile de sık sık gündeme gelen Barış Arduç, Kansersiz Yaşam Derneği, Haçiko (Hayvanları Çaresizlik ve İlgisizlikten Koruma) Derneği ve TEGV (Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı) organizasyonlarında yer almıştır.

Barış Arduç boyu kaç?

Oyuncu Barış Arduç’un boyu 1.87 cm’dir. Kendisini üne kavuşturan Kiralık Aşk dizisi ile birçok ödülün sahibi olan Barış Arduç, 2015 yılında En İyi Erkek Oyuncu, En Yakışan Çift (Defne-Ömer) ve En Sosyal Erkek Oyuncu ödüllerini almıştır. Arduç, 2016 yılında En Beğenilen Erkek Dizi Oyuncusu, Yılın İlham Veren Erkek Oyuncusu, En İyi Erkek Dizi Oyuncusu, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Dizi Çifti (Defne-Ömer), En İyi Romantik & Komedi Dizisi Erkek Oyuncu ve Yılın Konuşulan Adamı ödüllerini almıştır.

Barış Arduç filmleri ve tv dizileri

 • 2011 - Küçük Hanımefendi - Cenk
 • 2011 - Dinle Sevgili - Hakan
 • 2011 - Pis Yedili - Sinan
 • 2012 - Benim İçin Üzülme - Ahmet Avcıoğlu
 • 2013 - Bugünün Saraylısı - Selim Bayraktar
 • 2014 - Dada Dandinista - Kendisi
 • 2014 - Sadece Sen - Emin
 • 2014 - Deliha - Cemil
 • 2015 - Racon: Ailem İçin - Tekin Atan
 • 2015 - Kiralık Aşk - Ömer İplikçi
 • 2017 - Mutluluk Zamanı - Mert
 • 2019 - Kuzgun - Kuzgun Cebeci
 • 2020 - Çukur - Arık Böke Erdenet
 • 2021 - Alparslan: Büyük Selçuklu - Alp Arslan
 • 2021 - Kulüp - İsmet Denizer