Battal Gazi Destanı filmi televizyon ekranlarında izleyicilerle buluşmaya devam ediyor. Türk sinemasının en popüler kahramanlık filmleri arasında sayılan yapımın çekim ve yayın ayrıntıları merak ediliyor. Battal Gazi Destanı filmi nerede çekildi, Battal Gazi Destanı filmi ne zaman çekildi, Battal Gazi Destanı filmi oyuncuları isimleri nedir, Battal Gazi Destanı filmi Prenses Elenora kim, Battal Gazi Destanı filmi hangi kanalda oynuyor? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Filmin oyuncu kadrosunda Cüneyt Arkın, Fikret Hakan, Meral Zeren, Reha Yurdakul, Kerim Afşar ve Melek Görgün rol alıyor. Filmde, babasının intikamını almaya çalışan bir Türkmen savaşçının hikâyesi izleyicilerle buluşuyor. Cafer, Malatya Serdarı Hüseyin Gazi’nin oğludur. Hüseyin Gazi, Bizanslı komutanların kurduğu bir pusuda öldürülür. Cafer, babasının intikamını almaya yemin eder. Yolda babasının eski dostu Bizanslı savaşçı Hammer’le karşılaşıp dost olurlar. İntikam için Bizans’a doğru yola çıkan ikili, yol boyunca türlü engellerle karşılaşır. Battal Gazi Destanı filmi hangi kalede çekildi, çekildiği yer, çekim yeri, kaç yılında çekildi, konusu ne, oyuncu kadrosu karakterleri, hangi kanalda oynuyor sorularının yanıtları ve filme dair merak edilen detaylar haberimizde betxbet yer alıyor.

Malkoçoğlu Akıncılar Geliyor filmi nerede çekildi ne zaman çekildi oyuncuları isimleri Malkoçoğlu Akıncılar Geliyor filmi nerede çekildi ne zaman çekildi oyuncuları isimleri

Battal Gazi Destanı filmi ne zaman çekildi?

Battal Gazi Destanı filmi 1971 yılında çekildi. Aksiyon, macera, fantastik ve tarihi türlerinde çekilen yapım 1 Kasım 1971 tarihinde gösterime girerek sinemaseverlerle buluştu. Filmin yönetmen koltuğunda Atıf Yılmaz oturuyor. Yardımcı yönetmen ise Zeki Ökten oldu. Yapımcısı Memduh Ün olan filmin senaryosunu, Özdemir Arıtan’ın hikayesinden Atıf Yılmaz ve Ayşe Şasa Yılmaz yazdı. Uğur Film tarafından çekilen ve 85 dakika süren filmin Battal Gazi’nin İntikamı adını taşıyan bir devam filmi de çekilmiştir ve Battal Gazi filmleri serisi devam etmiştir.

Battal Gazi Destanı filmi nerede çekildi?

Battal Gazi Destanı filmi İstanbul’da çekildi. Filmin çekimleri için İstanbul’un tarihi mekanlarında, kalelerinde ve eski yapılarında çekim setleri kurularak çekimler tamamlandı. Filmde Cüneyt Arkın’ın Meral Zeren ile buluştuğu yer İstanbul Arkeoloji Müzesi’nin avlusudur. Filmin çekimleri İstanbul’da tamamlanmıştır. Film, Atıf Yılmaz'ın çektiği tek Battal Gazi filmidir. Cüneyt Arkın ilk kez bu film ile Battal Gazi rolünü canlandırmıştır. Özdemir Arıtan'a ait olan romandan uyarlanan filmde, Battal Gazi serisinin genelindeki gibi Miklós Rózsa'nın El Cid ve Ben Hur gibi filmlerindeki müziklerden yararlanılmıştır.

Kara Murat Devler Savaşıyor nerede çekildi hangi kalede çekildi oyuncuları ne zaman çekildi? Kara Murat Devler Savaşıyor nerede çekildi hangi kalede çekildi oyuncuları ne zaman çekildi?

Battal Gazi Destanı filmi hangi kanalda oynuyor?

Battal Gazi Destanı filmi 360 TV kanalında oynuyor. Tarihi film 11 Haziran Pazar günü saat 10.00’da ve aynı günün akşamı saat 19.00’da 360 TV ekranlarında izleyicilerle buluşacak. Battal Gazi Destanı filmi, Malatya serdarı olan babasının intikamı peşinde koşan Battal Gazi'nin yaşadıklarını konu ediniyor. Hikâyesinde babasının katillerinin izinde mücadele eden Battal Gazi'nin macera ve aşk konulu hikâyesi aktarılıyor. 1966 tarihli Battal Gazi filminin ardından 1971'de çekilen bu film sonrasında, birkaç yıl içinde pek çok devam filmi farklı yönetmenlerce çekilmiştir. Film 1 saat 32 dakika sürüyor.

Battal Gazi Destanı filmindeki Prenses Elenora kim?

Battal Gazi Destanı filminde Prenses Elenora karakterine hayat veren oyuncunun adı Meral Zeren’dir. Filmde aynı zamanda Ayşe Hatun karakterini de canlandıran Meral Zeren, Diyarbakırlı bir ailenin kızı olarak 6 Haziran 1956 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelmiştir. İstanbul'da zorluklar içinde ilkokulu bitiren ve ortaokulda bir süre okuduktan sonra tahsilini yarım bırakıp 13 yaşındayken sahnelere çıkıp şarkıcılık yapmaya başlayan Zeren, dönemin ünlü yönetmenleri Atıf Yılmaz ve Memduh Ün tarafından sahnede şarkı söylerken keşfedildi. 1971 yılında senaryosunu Bülent Oran’ın yazdığı başrolünde Yılmaz Köksal’ın oynadığı “Önce Sev Sonra Vur” adlı film ile oyunculuğa başlayan ve filmde rol alabilmek için yaşını 4 yıl büyüten Zeren, çok sayıda filmde başrol oynamıştır. Selami Şahin’den Türk Sanat Müziği dersi almaya başlayan ve solist olarak tekrar sahnelere dönen Zeren, Zeki Müren ve Ajda Pekkan’la Çakıl Gazinosu’nda betxbet giriş sahne almıştır.

Dünyayı Kurtaran Adam nerede çekildi kaç yılında çekildi konusu ne oyuncuları isimleri Dünyayı Kurtaran Adam nerede çekildi kaç yılında çekildi konusu ne oyuncuları isimleri

Battal Gazi Destanı filmi oyuncuları isimleri

 • Cüneyt Arkın - Battal Gazi / Hüseyin Gazi / Cafer
 • Fikret Hakan - Ahmet Turani / Hammer
 • Meral Zeren - Ayşe Hatun / Prenses Elenora
 • Reha Yurdakul - Hileryon
 • Kerim Afşar - İmparator Leon
 • Melek Görgün - Irene
 • Aynur Akarsu - Faustina
 • Erden Alkan - Delibaş Kiryos Alyon
 • Ali Taygun - Bizans Kargası Polemon
 • Niyazi Er - Budala Testor
 • Ekrem Gökkaya - Vezir Abdusselam
 • Atıf Kaptan - Ömer Bey
 • Baki Tamer - Tevabil Usta
 • Gani Dede - Türk Vezir
 • Celalettin Yonat - Tellal
 • Yusuf Sezer - Zindancı

Cüneyt Arkın Sevgili Babam filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi oyuncuları isimleri konusu ne Cüneyt Arkın Sevgili Babam filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi oyuncuları isimleri konusu ne