Survivor 2024 All Star yarışmacısı Batuhan Karacakaya’nın hayatı, biyografi bilgileri ve kariyerine dair detaylar merak ediliyor. Batuhan Karacakaya aslen nereli, Batuhan Karacakaya burcu ne, Batuhan Karacakaya boyu kaç, Batuhan Karacakaya evli mi eşi sevgilisi kim, Batuhan Karacakaya oynadığı diziler filmler nedir? sorularının yanıtları ortaya çıktı. 5 Şubat 1997 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen oyuncu ve mimar Karacakaya, ilk olarak, Beşinci Boyut dizisi ile oyunculuğa başladı. Aşk-ı Memnu dizisinde 2008 ile 2010 yılları arasında Bülent Ziyagil rolünü canlandırdı ve bu rolle geniş kitleler tarafından tanındı. Daha sonra Umutsuz Ev Kadınları dizisinde Mert karakterine hayat verdi.

Oyuncu Batuhan Karacakaya, Beşinci Boyut, Aşk-ı Memnu ve Umutsuz Ev Kadınları adlı yapımlardan sonra, Diriliş Ertuğrul dizisinde Dündar Bey rolü ile oyunculuk kariyerini sürdürdü. 2021 yılında Acun Ilıcalı'nın sunuculuğunu yaptığı Survivor Ünlüler - Gönüllüler yarışmasına katıldı ve ünlüler takımında yer aldı. Yarışmada 7. oldu. Daha sonra 2022 yılında Survivor 2022: All Star yarışmasına yeniden katıldı ve yarışmayı 3. olarak tamamladı. 2024 yılında da Survivor 2024: All Star yarışmasına katıldı. Survivor yarışmacısı Batuhan Karacakaya kimdir nerelidir, hangi burç, boyu kilosu kaç, evli mi, eşi sevgilisi kimdir, ne iş yapıyor, mesleği ne sorularının yanıtları haberimizde purplebet yer alıyor.

Survivor Seda Ocak aslen nereli boyu kaç burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim ne iş yapıyor? Survivor Seda Ocak aslen nereli boyu kaç burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim ne iş yapıyor?

Batuhan Karacakaya aslen nereli?

Batuhan Karacakaya aslen İstanbulludur. İstanbul’da doğup büyümüştür. Nişantaşı Üniversitesi İngilizce Mimarlık Bölümünde eğitim gördü. Babası Birol Karacakaya, annesi Gülhayat Karacakaya ve kardeşi Melissa Karacakaya’dır.

Batuhan Karacakaya burcu ne?

5 Şubat doğumlu olan oyuncu Batuhan Karacakaya’nın burcu Kova’dır. 2021 yılında Survivor 2021’ye katılan ve yedinci olan Karacakaya, 2022 yılında Survivor 2022: All Star’a katıldı ve üçüncü oldu. Survivor 2024: All Star yarışmasında mücadeleye devam ediyor.

Survivor Nefise Karatay aslen nereli boyu kaç burcu ne evli mi eşi sevgilisi kimdir ne iş yapıyor? Survivor Nefise Karatay aslen nereli boyu kaç burcu ne evli mi eşi sevgilisi kimdir ne iş yapıyor?

Batuhan Karacakaya boyu kaç?

Oyuncu Batuhan Karacakaya’nın boyu 1,82 cm’dir. Çocuk yaşlarında oyunculuk kariyerine başlayan Karacakaya, setlere ilk adım attığında henüz 11 yaşındadır. Aşk-ı Memnu dizisi ile tüm Türkiye’nin yakından tanıdığı bir oyuncu oldu.

Batuhan Karacakaya evli mi eşi sevgilisi kim?

Batuhan Karacakaya evli değil. Batuhan Karacakaya’nın sevgilisi Sinem Akar’dır. Geçtiğimiz yıl Ayşe Aslanpay ile birlikte olan oyuncu, yaşadıkları kavga ile magazin basınında gündeme gelmişti. Karacakaya’nın yeni sevgilisinin Sinem Akar olduğu bilgisi paylaşılmaya purplebet giriş devam ediyor.

Survivor Aleyna Kalaycıoğlu aslen nereli burcu ne evli mi eşi kim boyu kaç mesleği nedir? Survivor Aleyna Kalaycıoğlu aslen nereli burcu ne evli mi eşi kim boyu kaç mesleği nedir?

Batuhan Karacakaya oynadığı diziler

 • 2005 - Büyük Buluşma - Tunç
 • 2006 / 2008 - Beşinci Boyut - Arif, Emre
 • 2007-2008 - Bıçak Sırtı - Murat Ertuğrul
 • 2008-2010 - Aşk-ı Memnu - Bülent Ziyagil
 • 2011 - Sen de Gitme - Selim
 • 2011-2012 - Umutsuz Ev Kadınları - Mert Günsu
 • 2016-2017 - Diriliş Ertuğrul - Dündar Bey

Batuhan Karacakaya oynadığı filmler

 • 2010 - Dersimiz: Atatürk - Mert
 • 2010 - Bekle Beni - Salih
 • 2011 - Aşk Tesadüfleri Sever - Özgür
 • 2012 - Uzun Hikaye - Mustafa

Survivor Damla Can aslen nereli burcu ne boyu kaç evli mi eşi sevgilisi kim mesleği nedir? Survivor Damla Can aslen nereli burcu ne boyu kaç evli mi eşi sevgilisi kim mesleği nedir?