Perihan Savaş ve Aytaç Arman’ın başrollerini paylaştığı Bedrana filmi televizyon ekranlarında sinemaseverler ile buluşuyor. Hikayesi ile dikkat çeken ve bir dönemin en popüler filmleri arasında yer alan yapımın yayın ve çekim detayları araştırılıyor. Bedrana filmi nerede çekilmiştir, Bedrana filmi kaç yılında çekildi, Bedrana filmi hangi ilde çekildi, Bedrana filmi hangi yöreye ait, Bedrana filmi konusu ne, Bedrana filmi oyuncuları isimleri nedir? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Filmin oyuncu kadrosunda Bedrana rolü ile Perihan Savaş, Davut rolü ile Aytaç Arman, Hamza rolü ile İhsan Yüce, Ağa rolü ile Tuncer Necmioğlu, Bedrana’nın babası rolü ile Talat Gözbak, Ali rolü ile Sırrı Elitaş, Esin Karakaya, Bedrana’nın annesi rolü ile Sabahat Işık, köylü rolü ile Reşit Çıldam, kahya rolü ile Zülfikar Divani ve Şahan rolü ile Fahri Aktürk rol alıyor.

Bedrana filminde, Bedrana ve Davut birbirini seven iki gençtir. Evlenmeleri mümkün olmayınca birlikte kaçarlar ancak köylüler peşlerine düşer. Bedrana ve Davut bu durumdan kurtulmak için Ağa’ya sığınırlar. Ağa aşıkları evlendirir. Kaçakçılık yapan Ağa, bu iyiliğine karşılık olarak ise Davut’un kendisi için kaçakçılık yapmasını ister ve Davut bunu mecburen kabul etmek zorunda kalır. Davut kaçakçılık yapmak için uzaklardayken Hamza Bedrana’yı kaçırır. Köylüler tekrar devreye girer ve Davut’a baskı yaparak, namusunu temizlemesini ister. Bedrana filmi nerede çekildi, ne zaman çekildi kaç yılında hangi yıl çekildi, hangi ilde şehirde çekildi, hangi köyde çekildi, film hangi yöreye ait, başrol oyuncuları kim, oyuncu kadrosu karakterleri kim, hangi kanalda oynuyor sorularının cevapları ve filme dair merak edilen ayrıntılar haberimizde betnis yer alıyor.

Yasemin'in Tatlı Aşkı filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi oyuncuları isimleri hangi kanalda? Yasemin'in Tatlı Aşkı filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi oyuncuları isimleri hangi kanalda?

Bedrana filmi kaç yılında çekildi?

Bedrana filmi 1974 yılında çekildi. Film dram türünde çekilmiştir. 1 Kasım 1974 tarihinde vizyona girmiş ve büyük ilgi görmüştür. Bedrana filminin yönetmeni Süreyya Duru’dur. Süreyya Duru filmin aynı zamanda yapımcısıdır. Film, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki toprak ve insan ilişkilerini konu edinir. Filmin senaryosunu, Bekir Yıldız’ın romanından Vedat Türkali ve İhsan Yüce uyarlamıştır.

Bedrana filmi nerede çekilmiştir?

Bedrana filmi Elazığ’ın Palu ilçesinde çekilmiştir. Filmin çekimleri için Elazığ merkezde ve Palu’nun farklı noktalarında çekim setleri kurulmuştur. Filmin başrol oyuncusu Perihan Savaş, film çekilirken 14 yaşındadır. Çekimler sırasında yaşadıklarını anlatan Perihan Savaş, çekimlerin yapıldığı zaman Elazığ’da bir otel olduğunu, bir süre bu otelde çalıştıklarını ve daha sonra Palu’ya gittiklerini, Palu’da ise otel olmadığını, çekimler yapılırken bir okulda kaldıklarını söylemiştir. Perihan Savaş, 1,5 ay boyunca Palu’da Bedrana filminin çekimleri için bulunduklarını, filmin kendi sinema hayatındaki dönüm noktası olduğunu dile getirmiştir.

Bedrana filmi hangi yöreye ait?

Bedrana filmi Elazığ Palu yöresine aittir. Filmin senaryosuna / hikayesine Elazığlı olan ve aynı zamanda filmin kötü adamı da olan İhsan Yüce’nin önemli katkısı olmuştur.

Yusuf ile Kenan filmi nerede çekildi ne zaman çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncuları isimleri Yusuf ile Kenan filmi nerede çekildi ne zaman çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncuları isimleri

Bedrana filmi konusu ne?

Bedrana, güzeller güzeli bir genç kızdır. Davut ile birbirlerini severler. Davut, Bedrana’yı kaçırarak evlenmek ister. Yollara düşen genç aşıkların peşine köylüler takılır. Bedrana ile Davut, Ağa’nın yanına sığınır. Ağa, genç aşıkları evlendirir ancak karşılığında Davut’tan kendisi için kaçakçılık yapmasını ister. Davut kaçakçılık için yollara düşer. Çoban Hamza ise Bedrana'yı kaçırır.

Bedrana filmi hangi ilde çekildi?

Bedrana filmi Elazığ ilinde çekildi. Türk sinemasının en iyi film listelerinde üst sıralarda yer alan film, 1974 Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde En İyi 2. Film (Süreyya Duru) ve En İyi Kadın Oyuncu (Perihan Savaş) ödüllerini kazandı. Elazığ’ın Palu ilçesinde ve köylerinde çekilen film hakkında konuşan Perihan Savaş, filmin kendisi için çok özel bir yeri olduğunu, filmin romanını daha önce okuduğunu, film olarak çekileceğini duyduğunda da çok heyecanlandığını söylemiştir. Film için ilk olarak Türkan Şoray’ın düşünüldüğünü, daha sonra ise rolün kendisine teklif edildiğini söyleyen Perihan Savaş, bu haberi aldığında sevinçten eve uçarak geldiğini söylemiştir.

Bedrana filmi hangi kanalda oynuyor?

Bedrana filmi 360 TV kanalında oynuyor. Film 25 Eylül Pazartesi günü saat 13.30’da ve aynı günün gecesi saat 23.00’te 360 TV ekranlarında sinemaseverler ile buluşuyor. Bedrana filminde, Bedrana ve Davut’un töreye rağmen birlikte olma mücadelesi izleyicilerle buluşuyor. Film 1 saat 11 dakika betnis giriş sürüyor.

Birleşen Yollar filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncuları isimleri Birleşen Yollar filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncuları isimleri

Bedrana filmi oyuncuları isimleri

 • Perihan Savaş (Bedrana)
 • Aytaç Arman (Davut)
 • İhsan Yüce (Çoban Hamza)
 • Tuncer Necmioğlu (Ağa)
 • Talat Gözbak (Bedrana’nın Babası)
 • Sırrı Elitaş (Ali)
 • Esin Karakaya
 • Sabahat Işık (Bedrana’nın Annesi)
 • Reşit Çıldam (Köylü)
 • Zülfikar Divani (Kahya)
 • Fahri Aktürk (Şahan)

Canım Kardeşim filmi nerede çekildi hangi semtte çekildi kaç yılında çekildi hangi kanalda oynuyor? Canım Kardeşim filmi nerede çekildi hangi semtte çekildi kaç yılında çekildi hangi kanalda oynuyor?