Bergen olarak bilinen Belgin Sarılmışer'in hayat hikayesinden uyarlanan biyografik ve dram türündeki Türk yapımı  Bergen filmi televizyon ekranlarında sinemaseverler ile buluşuyor. Bergen filmi nerede çekildi, Bergen filmi ne zaman çekildi, Bergen filmi hangi kanalda oynuyor, Bergen filmi oyuncuları isimleri nedir? sorularının cevaplarını sizin için derledik. Yönetmenliğini Mehmet Binay ve Caner Alper'in üstlendiği filmin senaryosunu Sema Kaygusuz ve Yıldız Bayazıt kaleme almıştır. Filmin başrollerinde Farah Zeynep Abdullah ve Erdal Beşikçioğlu yer alıyor.

Filmin çekilme amaçlarından biri de, son zamanlarda artan kadın cinayetlerine tekrar dikkat çekilmek istenmesidir. Bununla birlikte, gerek hayatta Belgin Sarılmışer'in (sahne adıyla Bergen'in) katili olan eski kocası Halis Serbest'in memleketi olan Adana Kozan'da gösterime girdikten kısa süre sonra film sinemalardan kaldırılmıştır. Konuyla ilgili açıklama yapan Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, filmin şiddet içerdiği için gösterimde kalmasını uygun bulmadıklarını açıklamıştır. Bergen filminin çekildiği yer, çekim yeri, kaç yılında çekildi, hangi kanalda oynuyor, konusu ne, oyuncu kadrosu karakterleri kim sorularının yanıtları haberimizde diyarbet yer alıyor.

Farah Zeynep Abdullah aslen nereli boyu kaç burcu ne evli mi eşi kim oynadığı filmleri ve tv dizileri Farah Zeynep Abdullah aslen nereli boyu kaç burcu ne evli mi eşi kim oynadığı filmleri ve tv dizileri

Bergen filmi nerede çekildi?

Bergen filmi İstanbul, Ankara ve Mersin'de çekildi. Filmin çekimleri için özel setler kurulmuştur. Filmde aksesuarlara kadar her şey filmin konusunun geçtiği dönemin modasına göre belirlenmiştir.

Bergen filmi ne zaman çekildi?

Bergen filmi 2021 yılında çekildi. 4 Mart 2022 yılında vizyona giren film Türkiye'de tüm zamanların en çok hasılat yapan filmlerinden biri olmuştur. Farah Zeynep Abdullah, Bergen rolü ile pek çok yarışmada En İyi Kadın Oyuncusu ödülüne layık görülmüştür.

Çağla Şikel aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kimdir Çağla Şikel oynadığı diziler programı Çağla Şikel aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kimdir Çağla Şikel oynadığı diziler programı

Bergen filmi konusu nedir?

Bergen filminde, 7 çocuklu bir ailede baba hasreti ile büyüyen Belgin, bir süre çalışmak için annesi ile birlikte Adana’ya gider. Burada tanıştığı Halis Serbest ile evlenen Bergen’in, yaptığı bu evlilik ile hayatı tepetaklak olur. Film, Belgin'in Türkiye çapında şöhretli bir şarkıcı oluş hikayesini ve Halis Serbest ile olan tehlikeli ilişkisini anlatmaktadır.

Bergen filmi hangi kanalda oynuyor?

Bergen filmi ATV kanalında oynuyor. Tv'de ilk kez gösterime girecek olan film 27 Eylül Çarşamba saat 20.00'de ATV'de yayınlanıyor. Arabeskin en güçlü seslerinden olan Bergen'in hayatını anlatan filmde, Belgin'in Bergen olma sürecinde Ankara'dan Adana'ya uzanan hikayesi televizyon seyircisi ile diyarbet giriş buluşuyor.

Oktay Kaynarca aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim oynadığı filmleri ve tv dizileri Oktay Kaynarca aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim oynadığı filmleri ve tv dizileri

Bergen filmi oyuncuları isimleri

  • Farah Zeynep Abdullah - Bergen (Belgin Sarılmışer)
  • Tilbe Saran - Sabahat Sarılmışer
  • Erdal Beşikçioğlu - Halis Serbest
  • Nergis Öztürk - Nadire
  • Şebnem Sönmez - Suna
  • Ahmet Kayakesen - Abdullah
  • Arif Pişkin - Selahattin
  • Suzan Kardeş - Komşu
  • Cemal Günbaş - Erdal
  • Ali Seçkiner Alıcı - Cevdet

Mahassine Merabet aslen nereli boyu kaç burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim oynadığı tv dizileri Mahassine Merabet aslen nereli boyu kaç burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim oynadığı tv dizileri