Oyuncu Berk Oktay’ın hayatı ve biyografi bilgileri merak ediliyor. Berk Oktay aslen nereli, Berk Oktay boyu kaç, Berk Oktay burcu ne, Berk Oktay eşi kimdir, Berk Oktay oynadığı tv dizileri ve filmleri sorularının yanıtları araştırılıyor. Çalışma hayatına 2000 yılında modellikle başlayan Oktay, 4 senenin ardından Paris’e taşınmıştır. Yurtdışına açılarak dünyaca ünlü D&G, Ferre, Gucci ve Prada gibi birçok markayla çalışmış, Paris, Milano, Tokyo, Dubai, Moskova gibi şehirlerde defilelere çıkmıştır.

Berk Oktay Best Model yarışmasına iki kere katılmıştır. İlk katıldığı yıl 2001’de 'Gelecek Vadeden Model' seçilmiş, 2003 yılında ise Best Model Of Türkiye yarışmasında birinci olmuştur. Mankenlik kariyeri boyunca 100’den fazla defileye katılmıştır. Üniversite eğitimini tamamlamak için Türkiye’ye dönme kararı alan Berk Oktay, Ankara Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü'nden mezun olmuştur. Oyuncu Berk Oktay kimdir nerelidir, boy kilo, evli mi, eşi, hangi burç, hangi dizilerde oynadı, hangi filmlerde oynadı sorularının yanıtları ve Berk Oktay’ın yaşamına dair merak edilenler haberimizde cashbet yer alıyor.

Seray Kaya aslen nereli evli mi eşi sevgilisi kim burcu ne Seray Kaya oynadığı tv dizileri filmleri Seray Kaya aslen nereli evli mi eşi sevgilisi kim burcu ne Seray Kaya oynadığı tv dizileri filmleri

Berk Oktay aslen nereli?

Berk Oktay aslen Ankaralıdır. Ankara’da doğup büyüyen oyuncu, Paris’ten Türkiye’ye döndükten sonra Türker İnanoğlu’ndan film teklifi almıştır. Bu fırsatı değerlendirmek isteyen oyuncu Türker İnanoğlu Vakfı’nda (Türvak) özel oyunculuk dersi almaya başlamıştır. 2007–2008 yılları arasında Türker İnanoğlu’nun yapımcılığını yaptığı Tatlı Bela Fadime dizisinde başrol oynayarak ilk oyunculuk deneyimini kazanmıştır.

Berk Oktay boyu kaç?

Oyuncu Berk Oktay'ın boyu 1,91 cm’dir. Tatlı Bela Fadime dizisi bittikten sonra Arka Sokaklar, Alev Alev, Benim Hala Umudum Var, Aşktan Kaçılmaz dizilerinde oynayarak izleyici tarafından tanınan ve sevilen Berk Oktay, asıl büyük çıkışını 2015–2016 yılları arasında yayınlanan İlişki Durumu: Karışık adlı dizide Can Tekin karakteri ile sağlamıştır.

Rüya Helin Demirbulut aslen nereli kaç yaşında boyu kaç burcu ne oynadığı diziler filmler Rüya Helin Demirbulut aslen nereli kaç yaşında boyu kaç burcu ne oynadığı diziler filmler

Berk Oktay burcu ne?

Berk Oktay'ın burcu Akrep'tir. Berk Oktay 28 Ekim 1982 tarihinde doğmuştur. Berk Oktay şimdilerde Bir Küçük Gün Işığı dizisinde oynamaktadır. Bir hayvansever olan Berk Oktay, bir röportajında kariyer planı olarak iyi bir sinema filmi yapmak istediğini cashbet giriş belirtmiştir.

Berk Oktay eşi kimdir?

Berk Oktay'ın eşi kendisi gibi oyuncu olan Yıldız Çağrı Atiksoy’dur. Karı koca oyuncu olan çift bir dönem Savaşçı dizisinde partner olarak oynamışlardır. 2016 – 2020 arasında Merve Şarapçıoğlu ile evli olan Berk Oktay olaylı bir boşanma süreci geçirmiştir. Yıldız Çağrı Atiksoy ile 2022 yılında dünya evine girmiştir.

Bir Küçük Gün Işığı dizisi nerede çekiliyor hangi gün hangi kanalda oyuncuları isimleri Bir Küçük Gün Işığı dizisi nerede çekiliyor hangi gün hangi kanalda oyuncuları isimleri

Berk Oktay oynadığı tv dizileri ve filmleri

 • 2007-2008 - Tatlı Bela Fadime - Levent
 • 2008-2009 - Akasya Durağı - Murat Aydın
 • 2009-2012 - Arka Sokaklar - Komiser Sinan Bahadır
 • 2010 - Umut Yolcuları
 • 2012-2013 - Alev Alev - Murat
 • 2013-2014 - Benim Hala Umudum Var - Hakan Demirer
 • 2014 - Aşktan Kaçılmaz - Berzan
 • 2015-2016 - İlişki Durumu: Karışık - Can Tekin
 • 2016 - İlişki Durumu: Evli
 • 2017-2020 - Savaşçı - Yüzbaşı Kağan Bozok
 • 2020-2022 - Yasak Elma - Çağatay Kuyucu
 • 2022 - Bir Küçük Gün Işığı - Fırat Ayaz

Sahra Şaş aslen nereli boyu kaç burcu ne evli mi Sahra Şaş oynadığı diziler filmler Sahra Şaş aslen nereli boyu kaç burcu ne evli mi Sahra Şaş oynadığı diziler filmler