Televizyon ekranlarında yayınlanan Beynelmilel filmine dair detaylar araştırılıyor. Beynelmilel filmi nerede çekildi, Beynelmilel filmi oyuncuları kim, Beynelmilel filmi kaç yılında çekildi, Beynelmilel filmi konusu ne sorularının cevabı merak ediliyor. 1980 darbesinin bir bölgedeki etkilerini konu edinen film 1982 yılında Adıyaman’da başlıyor.

Filmde, bir grup yerel müzisyen, devam eden sokağa çıkma yasağından dolayı geçinmekte zorlanıyor. Bir çözüm buluyorlar ancak bu mevcut düzene ters olduğu için tutuklanıyorlar. Sıkıyönetim komutanı ise bu müzik grubunu çağdaş bir orkestraya dönüştürmeye çalışıyor ve trajikomik olaylar başlıyor. Beynelmilel filmi 2007, 2008 ve 2009 yıllarında birçok ödülün sahibi oldu. 2007’de En İyi Film Ödülü, En İyi Senaryo Ödülü, Jüri Özel Ödülü, En İyi Kadın Oyuncu Ödülü, En İyi Erkek Oyuncu Ödülü gibi pek çok ödülün sahibi oldular.

Filmin senaristi aynı zamanda yönetmeni de olan ve filmde de oynayan Sırrı Süreyya Önder oldu. Filmin başrollerini ise Cezmi Baskın, Özgü Namal ve Umut Kurt paylaştı. Filmde ayrıca Mersin Belediye Orkestrası üyeleri de rol aldı. Filmin müziklerini Kalan Müzik hazırladı ve film Beşiktaş Kültür Merkezi (BKM) tarafından çekildi. Beynelmilel filminin çekildiği yer, çekim yeri, oyuncu kadrosu karakterleri, ne zaman çekildi ve hikayesi nedir sorularının yanıtları ilkyarı haberimizde yer alıyor.

Beynelmilel filmi kaç yılında çekildi?

Komedi, dram ve politik tarzdaki Beynelmilel filmi 2006 yılında çekildi. Film, 2007 yılının Ocak ayında sinemalarda gösterime girdi. 106 dakika süren film vizyonda kaldığı süre boyunca 431.696 kişi tarafından izlendi ve toplam gişe hasılatı 3.141.775 TL oldu.

Beynelmilel filmi nerede çekildi?

Beynelmilel filmi Mersin’in güzel ilçesi Tarsus’ta çekildi. Filmin toplamda çekim süresi yedi buçuk hafta sürdü. Hazırlık aşamasının ise 4 ayda tamamlandığı biliniyor. Çekimlerin tamamlanmasının ardından film sinemalarda vizyona girdi. Televizyon ekranlarında izleyiciler ile buluşmaya ilkyarı giriş devam ediyor.

Beynelmilel filmi oyuncuları kim?

  • Abuzer Yayladalı - Cezmi Baskın
  • Gülendam Yayladalı - Özgü Namal
  • Haydar Arıkan - Umut Kurt
  • Tekin Yayladalı - Nazmi Kırık
  • Mahmut Yayladalı - Bahri Beyat

Beynelmilel filminde ayrıca şu isimler rol aldı; Aydeniz Derya - Meral Okay, Arzum Çilem - Dilber Ay, Binbaşı - Oktay Kaynarca, Yöresel sanatçı - Kahtalı Mıçı, Tekinin oğlu - Cansın Hallaç ve Servet Arıkan - Sırrı Süreyya Önder.