Televizyon ekranlarında izleyicilerin beğenisine sunulacak olan Boşver Arkadaş filminin çekim ve yayın ayrıntıları araştırılıyor. Boşver Arkadaş filmi nerede çekildi, Boşver Arkadaş filmi kaç yılında çekildi, Boşver Arkadaş filmi hangi kanalda oynuyor, Boşver Arkadaş filmi oyuncuları isimleri nedir sorularının yanıtları merak ediliyor.

Filmde, genç bir adamla eski sevgilisinin hikâyesi anlatılıyor. Ferit’in babası kaçakçılık suçundan hapiste yatıyor ve Ferit serseri bir hayat sürüyor. Paris’ten dönüyor ve babasının arkadaşı olan Selim’in yanında çalışmaya başlıyor. Kısa süre sonra ise eski sevgilisi Alev’in Selim’le evlendiğini öğreniyor. Kaçakçılık işlerinde Selim’e yardım etmeye başlayan Ferit bir yandan da tekrar Alev’le yakınlaşmaya başlıyor.

Boşver Arkadaş filminin başrollerini Ferit rolü ile usta aktör Tarık Akan ve Alev rolü ile Selma Güneri paylaşıyor. Filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Reha Yurdakul, Hüseyin Kutman, Kadir Savun, Hasan Ceylan, Metin Çekmez, Reha Kıral, Ali Karagöz ve Yılmaz Kurt rol alıyor. Melodram türünde Arzu Film tarafından çekilen ve seslendirmesi ile renklendirmesi Yeni Stüdyo tarafından yapılan yapım 84 dakika vbetcrypto sürüyor. Boşver Arkadaş filminin çekildiği yer, çekim yeri, ne zaman çekildi, hangi kanalda oynuyor, oyuncu kadrosu karakterleri soruları haberimizde yanıt buluyor.

Boşver Arkadaş filmi kaç yılında çekildi?

Boşver Arkadaş filmi 1974 yılında çekildi. Film aynı yıl sinemalarda gösterime girdi. TV ekranlarında yayınlanmaya devam ediyor. Filmin yönetmen koltuğunda Zeki Ökten oturuyor. Yapımcısı Nahit Ataman olan filmin senaryosunu Ergin Orbey yazdı. Görüntü yönetmenleri Erdoğan Engin ve Çetin Tunca olan filmin kurgusunu İsmail Kalkan yaptı. Türk sinemasının en sevilen Yeşilçam örneklerinden olan yapım, farklı tarihlerde ve farklı kanallarda tekrar yayınını sürdürüyor.

Boşver Arkadaş filmi nerede çekildi?

Boşver Arkadaş filmi Bursa Uludağ’da ve İstanbul’da çekildi. Filmin çekimlerinin bir bölümü için Bursa’nın Uludağ bölgesinde, kayak merkezinde ve farklı noktalarında çekim setleri kuruldu. Ayrıca İstanbul’un Bakırköy, Sarıyer, Beyoğlu ilçelerinde de çekimler yapıldı. Taksim ve Yeşilköy’de de filmin bazı sahneleri vbetcrypto giriş çekilmiştir.

Boşver Arkadaş filmi hangi kanalda oynuyor?

Boşver Arkadaş filmi Star TV kanalında oynuyor. Film 4 Şubat Cumartesi günü saat 7.00’de Star TV ekranlarında izleyiciler ile buluşacak. Filmde, babasının arkadaşının yanında işe giren ve patronunun eski sevgilisiyle evlendiğini öğrenen Ferit, bir zamanlar büyük bir aşk yaşadığı Alev ile tekrar yakınlaşıyor.

Boşver Arkadaş filmi oyuncuları isimleri

  • Tarık Akan - Ferit
  • Selma Güneri - Alev
  • Reha Yurdakul - Selim
  • Hüseyin Kutman - Komiser
  • Kadir Savun - Veli Dayı
  • Hasan Ceylan - Davut
  • Metin Çekmez - Kamil
  • Reha Kıral - Ferit’in Annesi

Boşver Arkadaş filmi oyuncu kadrosunda ayrıca şu isimler rol alıyor; Ali Karagöz - Ferit’in Arkadaşı, Yılmaz Kurt - Selim’in Adamı, İbrahim Uğurlu - Ferit’in Arkadaşı. Niyazi Gökdere - Selim’in Adamı, Lütfü Engin – Kazım ve Çetin Tolbas - Selim’in Adamı.