Türk sinemasının en sevilen filmlerinden Boşver Arkadaş filmi televizyon ekranlarında izleyicilerle buluşmaya devam ediyor. Filmin çekim ve yayın ayrıntıları merak ediliyor. Boşver Arkadaş filmi Selma Güneri oyuncuları kim, Boşver Arkadaş filmi nerede çekildi, Boşver Arkadaş filmi kaç yılında ne zaman çekildi sorularının yanıtları araştırılıyor. Başrollerinde Tarık Akan ve Selma Güneri'nin yer aldığı Boşver Arkadaş filminin yönetmen koltuğunda Zeki Ökten oturuyor.

Boşver Arkadaş filminde yurtdışında yaşayan Ferit Türkiye’ye dönüyor. Selim’in yanında çalışmaya başlayan Ferit, eski sevgilisinin Selim ile evlendiğini görüyor. Ferit ve Alev tekrar yakınlaşıyor ve büyük bir sorunla karşı karşıya kalıyorlar. Yeşilçam klasiği olan filmin senaryosunu Ergin Orbey yazdı. Filmin yapımcısı Nahit Ataman oldu. Arzu Film tarafından çekilen film 84 dakika olarak pumabet ekranlara geliyor. Boşver Arkadaş filminin oyuncu kadrosu karakterleri, filmin çekildiği yer, çekim yeri ve kaç yılında çekildi sorularının yanıtları haberimizde yer alıyor.

Boşver Arkadaş filmi kaç yılında ne zaman çekildi?

Boşver Arkadaş filmi 1974 yılında çekildi. Çekimler 1974 yılında gerçekleşti ve film aynı yıl vizyona girdi. Günümüzde ise televizyon ekranlarında Yeşilçam hayranları ile buluşmaya pumabet giriş devam ediyor.

Boşver Arkadaş filmi nerede çekildi?

Boşver Arkadaş filmi İstanbul ve Bursa şehirlerinde çekildi. Çekimler 2 farklı şehirde gerçekleştirildi. Film, İstanbul ve Bursa'da kayıt altına alındı. İstanbul'da yapılan çekimler Yeşilköy, Taksim, Bakırköy ve Beyoğlu'nda, Bursa'daki çekimler ise Uludağ'da gerçekleştirildi.

Boşver Arkadaş filmi oyuncuları isimleri Selma Güneri

  • Tarık Akan - Ferit
  • Selma Güneri - Alev
  • Reha Yurdakul - Selim
  • Hüseyin Kutman - Komiser
  • Kadir Savun - Veli Dayı
  • Hasan Ceylan - Davut

Boşver Arkadaş filminin oyuncu kadrosunda ayrıca şu isimler rol alıyor; Metin Çekmez - Kamil, Reha Kıral - Ferit’in Annesi, Ali Karagöz - Ferit’in Arkadaşı, Yılmaz Kurt - Selim’in Adamı. İbrahim Uğurlu - Ferit’in Arkadaşı, Niyazi Gökdere - Selim’in Adamı, Lütfü Engin - Kazım ve Çetin Tolbas - Selim’in Adamı.