Kariyerine Kolej Günlüğü dizisi ile başlayan Burak Deniz, uzun boyu ve başarılı oyunculuğuyla dikkat çekmektedir. Burak Deniz’in hayatı ve biyografi bilgileri sevenleri tarafından merak edilmektedir. Burak Deniz aslen nereli, Burak Deniz burcu ne, Burak Deniz boyu kaç, Burak Deniz evli mi, Burak Deniz eşi kimdir, Burak Deniz oynadığı tv dizileri filmleri nedir? soruları yanıt buldu. 17 Şubat 1991 tarihinde İstanbul'da doğan Burak Deniz, Kocaeli İzmitlidir. Çocukluğunu İzmit'te geçirmiş, İzmit 50. Yıl Cumhuriyet İlköğretim Okulu ve ardından Gazi Lisesi'nde eğitim görmüştür. Üniversite eğitimini ise Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde Sanat Tarihi bölümünde tamamlamıştır.

Yetenekli oyuncu Burak Deniz, oyunculuk kariyerine adımını lise yıllarında, İzmit'te katıldığı bir oyunculuk atölyesi sırasında cast direktörü Gökçe Doruk Erten tarafından keşfedilerek atmıştır. İlk oyunculuk deneyimini "Kolej Günlüğü" adlı dizide 2011 yılında yaşamıştır. Oyunculuk kabiliyetinin yanı sıra sempatik tavırları ve yakışıklılığı ile de adından sıkça söz ettiren Burak Deniz, genç kızların gözdesi haline gelmiştir. Oyuncu Burak Deniz kimdir nerelidir, hangi burç, boyu kaç, evli mi eşi kim, sevgilisi kimdir, hangi dizilerde oynadı, hangi filmlerde oynadı sorularının yanıtları haberimizde alobet yer alıyor.

Özge Yağız aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim Özge Yağız oynadığı tv dizileri filmleri Özge Yağız aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim Özge Yağız oynadığı tv dizileri filmleri

Burak Deniz aslen nereli?

Burak Deniz aslen Kocaeli İzmitlidir. 17 Şubat 1991'de İstanbul’da doğmuştur. Ayrıca kariyerine ilk adımı İstanbul’da atmıştır. İlkokulu İzmit 50. Yıl Cumhuriyet İlköğretim okulunda okuyan Deniz, Gazi lisesini bitirip, Onsekiz Mart Üniversitesi’nden mezun olmuştur. Burak Deniz, 2023 yılı itibarıyla 32 yaşında olup bekardır. Burak Deniz, kariyerine genç yaşlarda başlamış ve kısa sürede önemli başarılara imza atmış bir oyuncudur.

Burak Deniz'in burcu ne?

17 Şubat'ta doğan başarılı oyuncu Burak Deniz'in burcu Kova'dır. Kendisiyle yapılan röportajlarda, oyunculuğa olan ilgisinin çocuk yaşlarda, izlediği filmlerde kendini karakterlerin yerine koyarak başladığını ifade etmiştir. Özellikle Medcezir dizisinde canlandırdığı Aras karakteri ile geniş kitlelere ulaşmayı başaran Deniz, bu projenin ardından pek çok yapımda ana karakter olarak yer almıştır.

Aslı Orcan aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim Aslı Orcan oynadığı tv dizileri filmleri Aslı Orcan aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim Aslı Orcan oynadığı tv dizileri filmleri

Burak Deniz boyu kaç?

Burak Deniz’in boyu 1.85 cm'dir. Ekrandaki başarılı performansıyla olduğu kadar, uzun boylu ve atletik fiziğiyle de dikkat çeken Burak Deniz, pek çok dizi ve filmde ön plandadır. Fiziksel özellikleriyle hayranlarının gönlünde taht kurmuştur. Burak'ın bu boyu sahnede ve özel hayatında özgüvenli bir duruş sergilemesine olanak tanımaktadır.

Burak Deniz evli mi eşi sevgilisi kimdir?

Burak Deniz evli değildir. Burak Deniz'in sevgilisinin Bestemsu Özdemir olduğu magazin basınında paylaşılıyor. 2022 yılında verdiği bir röportajda karakterini tanımlarken, "Dengesiz bir ruh haline sahibim, o yüzden budur diyebileceğim bir şey bulamadım. Ama uyum sağlama ve girişkenlik konusunda hiç zorluk çekmem. Sabırsızlık ise hat safhada, bununla beraber biraz kolay öfkelenen bir ruh hali çıkıyor bende ortaya" sözleriyle iç dünyasından da bahsetmiştir. Oyunculuk kariyerine Bambaşka Biri dizisi ile alobet giriş devam ediyor.

Hande Erçel aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim Hande Erçel oynadığı diziler filmler Hande Erçel aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim Hande Erçel oynadığı diziler filmler

Burak Deniz oynadığı tv dizileri

 • 2011 – Kolej Günlüğü
 • 2012 – Sultan
 • 2013 – 2015 Kaçak
 • 2015 – Medcezir
 • 2015 – Tatlı Küçük Yalancılar
 • 2016 – Gecenin Kraliçesi
 • 2016 – 2017 Aşk Laftan Anlamaz
 • 2017 – 2019 Bizim Hikaye
 • 2021 – Maraşlı
 • 2023 – Bambaşka Biri

Burak Deniz oynadığı internet dizileri filmleri

 • 2018 - Arada
 • 2020 – Yarım Kalan Aşklar
 • 2022 – Cahil Periler
 • 2022 – Kal
 • 2023 – Şahmaran

Burak Sevinç aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim Burak Sevinç oynadığı tv dizileri filmleri Burak Sevinç aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim Burak Sevinç oynadığı tv dizileri filmleri