Kuruluş Osman, Küçük Sırlar ve Çalıkuşu dizisindeki başarılı oyunculuğu ve yakışıklılığıyla bilinen ve dünya çapında büyük bir üne kavuşan oyuncu Burak Özçivit’in hayatı ve biyografi bilgileri merak ediliyor. Burak Özçivit aslen nereli, Burak Özçivit burcu ne, Burak Özçivit boyu kaç, Burak Özçivit evli mi, Burak Özçivit eşi kimdir, Burak Özçivit oynadığı tv dizileri filmleri nedir? soruları yanıt buldu. Burak Özçivit, 24 Aralık 1984 tarihinde doğmuştur ve 38 yaşındadır. 2003 yılında katılmış olduğu Best Model of Turkey yarışmasında gelecek vadeden en genç yakışıklı olarak seçildi. Bu yarışmanın ardından Uğurkan Erez Ajans ile çalışmaya başladı.

Çeşitli kataloglarda manken olarak çalışmaya başlayan Burak Özçivit, 2005 yılında Best Model of Turkey yarışmasına tekrar katılmış ve Best Model of Turkey seçilmiştir. Aldığı birincilikle Best Model of The World'e katıldı ikinci olarak dünya çapında ün kazandı. Burak Özçivit ilk oyunculuk deneyimine ise Kanal D'de yayımlanan ve yönetmenliğini Kartal Tibet'in yaptığı Zoraki Koca dizisiyle başlamıştır. Oyuncu Burak Özçivit kimdir nerelidir, hangi burç, boyu kaç, evli mi eşi kim, sevgilisi kimdir, hangi dizilerde oynadı, hangi filmlerde oynadı sorularının yanıtları haberimizde betcombet yer alıyor.

Onur Buldu aslen nereli boyu kaç burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim oynadığı tv dizileri filmleri Onur Buldu aslen nereli boyu kaç burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim oynadığı tv dizileri filmleri

Burak Özçivit aslen nereli?

Burak Özçivit aslen Gazianteplidir. 24 Aralık 1984 Yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 2000 yılında Kazım İşmen Lisesinden mezun olmasının ardından Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğrafçılık Bölümünde eğitim gördü. 2003 yılında babasının fotoğraflarını Best Model of Turkey yarışmasına göndermesinin ardından yarışmaya katılarak farklı bir mesleğe yöneldi.

Burak Özçivit burcu ne?

24 Aralık 1984 tarihinde dünyaya gelen Burak Özçivit'in burcu Oğlak'tır. Çalıkuşu dizisiyle büyük bir ivme yakalayan Burak Özçivit daha sonra Küçük Sırlar dizisiyle tanınmaya başlamıştır. Günümüzde de Kuruluş Osman dizisinde başrol oynayan oyuncu 5 sezondur yürüttüğü bu proje sayesinde hem ülkemizde hem de yurt dışında sevilerek takip edilmektedir.

Senan Kara aslen nereli burcu ne boyu kaç evli mi eşi sevgilisi kim oynadığı tv dizileri filmleri Senan Kara aslen nereli burcu ne boyu kaç evli mi eşi sevgilisi kim oynadığı tv dizileri filmleri

Burak Özçivit boyu kaç?

Yakışıklılığı ile dikkat çeken oyuncu Burak Özçivit’in boyu 1.85 cm’dir. Oynadığı roller ile dikkat çeken başarılı oyuncu Uğurkan Erez’in ajansında modellik yapmış, Best Model of The World’e katılmış ve daha sonra oyunculuk kariyerine ağırlık vererek dizi ve filmlerde oynamaya başlamıştır. Zoraki Koca dizisinde oynadığı Ömer rolüyle dikkatleri üzerine çeken oyuncu, daha sonra birçok önemli yapımda başrol oynamıştır.

Burak Özçivit evli mi eşi kimdir?

Başarılı oyuncu Burak Özçivit evlidir. Burak Özçivit'in eşi de kendisi gibi ünlü bir oyuncu olan Fahriye Evcen’dir. Özçivit'in 2013-2014 yıllarında Çalıkuşu dizisinde başrol oynadığı rol arkadaşı Fahriye Evcen ile ilişkisi başladı. 29 Haziran 2017’de Sait Halim Paşa Yalısı'nda düzenlenen görkemli bir törenle evlendiler. 13 Nisan 2019'da İstanbul Amerikan Hastanesi'nde doğan oğullarına Karan ismini 18 Ocak 2023 tarihinde İstanbul Amerikan Hastanesinde doğan ikinci çocuklarına ise Kerem ismini koydular. Başarılı oyuncu, Kuruluş Osman dizisi ile oyunculuk kariyerine betcombet giriş devam ediyor.

Fırat Tanış aslen nereli evli mi eşi sevgilisi kim çocuğu var mı burcu ne oynadığı tv dizileri filmleri Fırat Tanış aslen nereli evli mi eşi sevgilisi kim çocuğu var mı burcu ne oynadığı tv dizileri filmleri

Burak Özçivit oynadığı filmleri ve tv dizileri

Burak Özçivit oynadığı tv dizileri

 • 2006-2007 - Eksi 18 - Murat
 • 2007-2008 - Zoraki Koca - Ömer Özpolat
 • 2008-2009 - Baba Ocağı - Güven
 • 2009-2010 - İhanet - Emir
 • 2010-2011 - Küçük Sırlar - Çetin Ateşoğlu
 • 2011-2013 - Muhteşem Yüzyıl - Malkoçoğlu Bali Bey
 • 2013-2014 - Çalıkuşu - Kamran
 • 2015-2017 - Kara Sevda - Kemal Soydere
 • 2019 - Kuruluş Osman - Osman Bey

Burak Özçivit oynadığı filmleri

 • 2007 - Musallat - Suat
 • 2013 - Zarafa - Hasan
 • 2015 - Aşk Sana Benzer - Balıkçı Ali
 • 2016 - Kardeşim Benim - Hakan
 • 2017 - Kardeşim Benim 2  
 • 2018 - Can Feda - Yüzbaşı Alparslan

Melis Babadağ aslen nereli boyu kaç burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim oynadığı tv dizileri filmleri Melis Babadağ aslen nereli boyu kaç burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim oynadığı tv dizileri filmleri