Büyük Yemin filmi televizyon ekranlarında izleyicilerle buluşuyor. Filmin çekim ve yayın ayrıntıları araştırılıyor. Büyük Yemin filmi nerede çekildi, Büyük Yemin filmi ne zaman çekildi, Büyük Yemin filmi konusu ne, Büyük Yemin filmi oyuncuları isimleri nedir, Büyük Yemin filmi hangi kanalda oynuyor? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Filmin oyuncu kadrosunda Cüneyt Arkın, Fatma Girik, Füruzan, Bilal İnci, İsmet Erten, Günay Güner, Behçet Nacar, Muharrem Gürses, Ahmet Turgutlu ve Talia Saltı rol alıyor. Büyük Yemin filminde, Ahmet, Hamza isimli biri tarafından öldürülüyor. Ahmet’in oğlu Ali de babasının intikamını almak için küçük yaşına rağmen Hamza’yı öldürüyor ve bu suçundan dolayı hapishanede yatıyor. Mahkumiyeti bitince kan davası yeniden hayatına giriyor ama bu sefer hedef oluyor. Hamza’nın oğlu Dursun Ali’yi takip etmeye başlıyor. Takip sırasında Ali’nin annesi de Dursun tarafından işkence görüyor. Babasının kanını yerde bırakmamaya yeminli olan Dursun’un kardeşi Ayşe de olaya karışıyor. Büyük Yemin filminin çekildiği yer, çekim yeri, hangi şehirde çekildi, kaç yılında çekildi, hikayesi, oyuncu kadrosu karakterleri Zaloğlu Ayşe kim, hangi kanalda oynuyor sorularının yanıtları ve filme dair detaylar haberimizde sekabet yer alıyor.

Önce Vatan filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi oyuncuları isimleri hangi kanalda oynuyor? Önce Vatan filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi oyuncuları isimleri hangi kanalda oynuyor?

Büyük Yemin filmi ne zaman çekildi?

Büyük Yemin filmi 1969 yılında çekildi. Dram ve macera türlerinde çekilen film 1969 yılında gösterime girdi ve büyük ilgi gördü. Filmin yönetmen koltuğunda, aynı zamanda yapımcısı da olan Memduh Ün oturuyor. Filmin senaryosunu Duygu Sağıroğlu yazdı. Acar Film tarafından çekilen yapım 84 dakika sürüyor.

Büyük Yemin filmi nerede çekildi?

Büyük Yemin filmi Antalya’da çekildi. Filmin çekimleri için Antalya’nın dağlık ve yüksek bölgelerinde çekim setleri kurularak çekimler tamamlandı. Filmin çekimleri 1969 yılında Antalya’da tamamlanmıştır. İran ortak yapımı olan film, Farsça olarak seslendirilip İran’da da gösterime giren filmlerden biridir. Filmde İran’ın ünlü kadın oyuncularından Firuzan da rol almıştır.

Cüneyt Arkın Sevgili Babam filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi oyuncuları isimleri konusu ne Cüneyt Arkın Sevgili Babam filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi oyuncuları isimleri konusu ne

Büyük Yemin filmi konusu ne?

Büyük Yemin filminde, iki aile arasında yaşanan kan davası anlatılıyor. Ahmet, komşusu Hamza tarafından öldürülüyor. Karısı cinayeti ihbar etse de ispatlayamıyor. Ahmet’in geride bıraktığı oğlu Ali de Hamza’yı öldürerek hapse giriyor. Hapishaneden çıkan Ali, barışmak üzere kan davalılarına gidiyor fakat reddediliyor. Bunun üzerine Ali, kan davalısı Ayşe’yi kaçırıyor. Bir süre sonra Ali ile Ayşe birbirlerini seviyor ve evleniyorlar. Bunu duyan Ayşe’nin ağabeyleri ise ikilinin peşine düşüyor.

Büyük Yemin filmi hangi kanalda oynuyor?

Büyük Yemin filmi 360 TV kanalında oynuyor. Film 8 Haziran Perşembe günü saat 13.30’da ve aynı günün akşamı saat 23.00’te 360 TV ekranlarında izleyicilerle buluşacak. 1970 yılında düzenlenen 2. Altın Koza Film Festivali'nde oyuncu Fatma Girik, Büyük Yemin filmindeki performansı ile En İyi Kadın Oyuncu ödülünü almıştır. Trajik bir sona sahip olan film, dram türünün hakkını veren yapımlar arasındadır. Filmde Cüneyt Arkın’ı Abdurrahman Palay, Fatma Girik’i Jeyan Mahfi Tözüm, Füruzan’ı Handan Kadıoğlu ve Bilal İnci’yi Sadettin Erbil seslendirmiştir. Film 1 saat 23 dakika sekabet giriş sürüyor.

Yanaşma filmi nerede çekildi hangi şehirde ne zaman çekildi hangi kanalda oyuncuları isimleri Yanaşma filmi nerede çekildi hangi şehirde ne zaman çekildi hangi kanalda oyuncuları isimleri

Büyük Yemin filmi oyuncuları isimleri

 • Fatma Girik - Iraz
 • Cüneyt Arkın - Ali / Ahmet
 • Füruzan - Zaloğlu Ayşe
 • Bilal İnci - Zaloğlu Dursun
 • İsmet Erten - Zaloğlu Recep
 • Günay Güner - Zaloğlu Kenan
 • Behçet Nacar - Zaloğlu Hamza
 • Muharrem Gürses - Rüstem Ağa
 • Ahmet Turgutlu - Değirmenci Hasan
 • Talia Saltı - Hatçe Bacı
 • Semih Tugay - Ali nin Küçüklüğü
 • Duygu Sağıroğlu - Jandarma Kumandanı
 • Cemal Çolak

Cüneyt Arkın Paramparça filmi nerede çekildi ne zaman çekildi kaç yılında oyuncuları isimleri Cüneyt Arkın Paramparça filmi nerede çekildi ne zaman çekildi kaç yılında oyuncuları isimleri