Oyuncu Caner Cindoruk’un hayatı ve biyografi bilgileri merak ediliyor. Caner Cindoruk aslen nereli, Caner Cindoruk burcu ne, Caner Cindoruk evli mi, Caner Cindoruk eşi kim, Caner Cindoruk sevgilisi kimdir, Caner Cindoruk oynadığı diziler filmler nedir? sorularının yanıtları ortaya çıktı. 17 Nisan 1980 tarihinde Adana’da dünyaya gelen Cindoruk, ailesinin de etkisiyle küçük yaşlarda tiyatroya yöneldi. Amcası Erdal Cindoruk tiyatro oyuncusudur. Cindoruk'un çocukluk yılları kuliste geçti. Ortaokulda, lisede, üniversite yıllarında sergilenen oyunlarda kendine hep bir sahne buldu. Çukurova Üniversitesinden mezun oldu. İlk profesyonel rolüyse Fehim Paşa Konağı'ndaki Yusuf karakteri oldu. 1997 yılında Adana Seyhan Belediyesi Tiyatro Topluluğu ile beraber ilk profesyonel tiyatro oyununa çıktı. On yıl boyunca Seyhan Belediye ve Adana Şehir Tiyatro'larında oyuncu olarak görev aldı. 2006 yılında dört çocukluk arkadaşıyla İstanbul’a geldi. 2006 yılında, Beynelmilel filmi ile birlikte sinema kariyerine başladı; bu filmde Özgü Namal ile birlikte rol aldı. 2008 yılında ise Kelebek filminde rol aldı. Caner Cindoruk kimdir nerelidir, hangi burç, kiminle evli, eşi kimdir, sevgilisi kim, hangi dizilerde oynadı, hangi filmlerde oynadı sorularının yanıtları ve oyuncu Caner Cindoruk’un yaşamına dair merak edilenler haberimizde betnis yer alıyor.

Damla Sönmez aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim oynadığı filmleri ve tv dizileri Damla Sönmez aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim oynadığı filmleri ve tv dizileri

Caner Cindoruk aslen nereli?

Caner Cindoruk aslen Adanalıdır. Adana’da doğup büyüyen oyuncu yaşamını İstanbul’da sürdürmektedir. Annesi Müşerref, babası ise iki kez Orhan Kemal Öykü Ödüllü öykü yazarı Zafer Doruk’tur. Anne tarafından Yörük, baba tarafından Kürt kökenlidir. Babası Bitlis doğumludur. Münir Can Cindoruk ve Taner Cindoruk adında iki kardeşi vardır. 2007 yılında, Kara Güneş adlı diziyle birlikte televizyon dizilerinde görülmeye başlayan Cindoruk, 2008 yılında Geç Gelen Bahar ve Yaprak Dökümü dizilerinde rol aldı. Yaprak Dökümü dizisinde canlandırdığı Doktor Nazmi karakteri büyük ilgi gördü.

Caner Cindoruk burcu ne?

17 Nisan doğumlu olan Caner Cindoruk’un burcu Koç’tur. Cindoruk, 2009 yazında başlayan ve Orhan Kemal'in aynı adı taşıyan unutulmaz eserinden uyarlanan Hanımın Çiftliği adlı dizide Kemal rolünü canlandırdı, dizideki rol arkadaşları Mehmet Aslantuğ ve Özgü Namal'dır. 2012 yılında Ebru Özkan ile birlikte rol aldığı Pandaların Hikayesi adlı tiyatro oyununda oynadı. 2012 yılında yönetmen Bahman Gobadi’nin Gergedan Mevsimi filminde Yılmaz Erdoğan, Beren Saat ve Monica Bellucci’yle oynadı. 2013 yılında Uğur Yücel, Gökçe Bahadır gibi ünlü isimlerle Aramızda Kalsın adlı dizide başrol oynadı. 2014 yılında yönetmenliğini Nesli Çölgeçen’in yaptığı Çalsın Sazlar adlı sinema filminde başrolleri Belçim Bilgin ve Engin Hepileri ile birlikte paylaştı.

Maviye Sürgün dizisi nerede çekiliyor hangi gün oynuyor hangi kanalda yeni bölüm ne zaman? Maviye Sürgün dizisi nerede çekiliyor hangi gün oynuyor hangi kanalda yeni bölüm ne zaman?

Caner Cindoruk evli mi?

Oyuncu Caner Cindoruk evli değildir. Daha önce evlenmediği bilinen Caner Cindoruk’un adı birçok oyuncu ile anılmıştı. 2015 yılında Iraklı yönetmen Hiner Saleem'in çektiği ve başrollerde Tuba Büyüküstün, Hazar Ergüçlü, İnanç Konukçu, Devrim Yakut ve Canan Ergüder'le birlikte Dar Elbise adlı sinema filminde oynadı. Caner Cindoruk, yapımcılığını Türker İnanoğlu’nun yaptığı, başrolleri Nükhet Duru, Pelin Akil, Cezmi Baskın ve Kayhan Yıldızoğlu gibi ünlü isimlerle birlikte paylaştığı İstanbulname adlı müzikalde Tulumbacı Eğrikapılı Ali rolünü canlandırmıştır. 2016 yılında yönetmenliğini Zeki Demirkubuz’un yaptığı Kor adlı sinema filminde Aslıhan Gürbüz ve Taner Birsel ile başrolleri paylaşan Caner Cindoruk başarılı oyunculuğuyla sinema eleştirmenlerinden tam not aldı.

Caner Cindoruk eşi sevgilisi kimdir?

Oyuncu Caner Cindoruk’un 4 yıllık sevgilisi Farah Zeynep Abdullah’tan ayrıldığı magazin basınına yansımıştı. Daha sonra Selin Şekerci ile ve ondan ayrıldıktan sonra da Cansu Dere ile sevgili olduğu yönünde haberler paylaşılmıştı. Cindoruk, yine 2016 yılında Gizem Karaca ile başrolleri paylaştığı İstanbul Sokakları adlı dizide yer aldı. 2020 yılında ise, Cansu Dere ve Melis Sezen ile başrolü paylaştığı, Kanal D'de yayımlanan İngiliz yapımı Doctor Foster dizisinin Türkiye uyarlaması olan Sadakatsiz adlı dizide Volkan Arslan karakterine hayat verdi. Dizi, 25 Mayıs 2022 tarihinde final yaparak sona erdi. Cindoruk, Maviye Sürgün dizisi ile oyunculuk kariyerine betnis giriş devam ediyor.

Gökçe Bahadır aslen nereli burcu ne kaç kilo evli mi eşi kim oynadığı filmleri ve tv dizileri Gökçe Bahadır aslen nereli burcu ne kaç kilo evli mi eşi kim oynadığı filmleri ve tv dizileri

Caner Cindoruk oynadığı filmler

 • 2006 - Beynelmilel
 • 2008 - Kelebek - Yusuf
 • 2012 - Elveda Katya - Veli
 • 2012 - Gergedan Mevsimi - Sahel
 • 2012 - Yabancı - Ferhat
 • 2014 - Çalsın Sazlar - Mahir
 • 2016 - Kor - Cemal
 • 2016 - Dar Elbise - Apo
 • 2016 - Ekşi Elmalar - Samet
 • 2018 - İçerdekiler - Öğretmen

Selin Şekerci aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim Selin Şekerci oynadığı diziler filmler Selin Şekerci aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim Selin Şekerci oynadığı diziler filmler

Caner Cindoruk oynadığı diziler

 • 2007 - Kara Güneş - Alişir
 • 2008 - Geç Gelen Bahar - Ali
 • 2008 - Yaprak Dökümü - Doktor Nazmi
 • 2009-2011 - Hanımın Çiftliği - Kemal
 • 2011-2012 - Firar - Nadir
 • 2013 - Ateş Altında Aşk
 • 2013-2015 - Aramızda Kalsın - Civan
 • 2016 - İstanbul Sokakları - Fırat
 • 2016-2017 - Muhteşem Yüzyıl Kösem - Silahtar Mustafa Paşa
 • 2017-2020 - Kadın - Sarp Çeşmeli / Alp Karahan
 • 2020 - Zemheri - Ertan Demirkan
 • 2020-2022 - Sadakatsiz - Volkan Arslan
 • 2023 - Maviye Sürgün - Ali Tarhun

Ebru Özkan Saban aslen nereli evli mi eşi kimdir kiminle evli burcu ne oynadığı diziler filmler Ebru Özkan Saban aslen nereli evli mi eşi kimdir kiminle evli burcu ne oynadığı diziler filmler