Türk sinemasının başyapıtları arasında sayılan Canım Kardeşim filmi televizyon ekranlarında izleyicilerle buluşacak. Dram türü ile çekilen ve müzikleri ile senaryosu yayınlandığı döneme damga vuran filmin çekim ve yayın ayrıntıları merak ediliyor. Canım Kardeşim filmi nerede çekildi, Canım Kardeşim filmi kaç yılında çekildi, Canım Kardeşim filmi hangi kanalda oynuyor ve Canım Kardeşim filmi oyuncuları kim sorularının yanıtları ortaya çıktı. Efsane filmin başrollerinde usta oyuncular Tarık Akan ve Halit Akçatepe ile çocuk oyuncu Kahraman Kıral var. Filmde ayrıca Metin Akpınar, Adile Naşit, Kemal Sunal ve Sıtkı Akçatepe de rol alıyor.

Türk sinemasının en iyi dram filmlerinden olan yapım, Tarık Akan’ın Yılmaz Güney filmlerinden etkilenmesi ve Ertem Eğilmez’den bir dram filminde başrol oynamayı rica etmesi üzerine, Sadık Şendil’in toplumcu gerçekçi bir senaryo yazması ile ortaya çıkıyor. Ertem Eğilmez, tüm çekincelere rağmen filmin yönetmen koltuğunda oturuyor. Filmin müziklerini ise Cahit Oben hazırlıyor. O dönem büyük ses getiren film, Altın Koza Film Festivali’nde En İyi Yönetmen: Ertem Eğilmez, En iyi Müzik: Cahit Oben, En İyi Görüntü Yönetmeni: Erdoğan Engin ve En İyi İkinci Film: Canım Kardeşim ödüllerini topluyor.

Türk sinemasının en iyi film listelerinde yer alan ve Arzu Film tarafından çekilen Canım Kardeşim filminde, yokluk içindeki bir ağabeyin hasta kardeşi için verdiği mücadele ekranlara geliyor. Murat, kardeşi Kahraman ve dostu Halit ile birlikte yoksulluk içinde yaşıyor. Kahraman’ın lösemi olduğunu öğrenen Murat ve Halit’in dünyası yıkılıyor. Doktora göre Kahraman’ın üç aylık ömrü kaldığını öğreniyorlar. İki dostun tek gayesi Kahraman’ı mutlu etmek oluyor. Canım Kardeşim filminin çekildiği yer, çekim yeri, ne zaman çekildi, hangi kanalda oynuyor ve oyuncu kadrosu karakterleri sorularının yanıtlarını okuyucularımız için betkong derledik.

Canım Kardeşim filmi kaç yılında çekildi?

Canım Kardeşim filmi 1973 yılında çekildi. Film 1 Mart 1973 tarihinde sinemalarda vizyona girdi. Sinemalarda yeterince ilgi göremeyen ve büyük bir gişe başarısı sağlayamayan film tahminen 1 milyon 147 bin 600 TL hasılat elde etmiştir. Yapımcısı Nahit Ataman olan film 90 dakika betkong giriş sürüyor.

Canım Kardeşim filmi nerede çekildi?

Canım Kardeşim filmi İstanbul ve İzmir’de çekildi. Filmin çekimleri için İstanbul’un farklı ilçe ve semtlerinde çekim setleri kuruldu. Ayrıca filmdeki at yarışı sahneleri İzmir’de çekildi.

Canım Kardeşim filmi hangi kanalda oynuyor?

Canım Kardeşim filmi Show TV kanalında oynuyor. Film Pazar günü saat 14.30’da Show TV ekranlarında izleyicilerle buluşacak.

Canım Kardeşim filmi oyuncuları kim?

 • Tarık Akan - Murat
 • Halit Akçatepe - Halit
 • Kahraman Kıral - Kahraman
 • Metin Akpınar - Kancı Mehmet
 • Adile Naşit - Öğretmen
 • Kemal Sunal - Yolcu
 • Sıtkı Akçatepe - Musta
 • Ali Yalaz - Doktor
 • Renan Fosforoğlu - Lokanta Sahibi
 • Ahmet Turgutlu - Kasap
 • Kamer Sadık - Ziya Efendi