Cehennem filmi televizyon ekranlarında ve dijital platformlarda sinemaseverler ile buluşuyor. Filmin çekim ve yayın ayrıntıları merak ediliyor. Cehennem filmi nerede çekildi, Cehennem filmi ne zaman çekildi, Cehennem filmi hangi kanalda oynuyor, Cehennem filmi oyuncu kadrosu karakterleri kim? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Filmin başrollerinde Robert Langdon rolünde Tom Hanks, Dr. Sienna Brooks rolünde Felicity Jones, Ajan Christoph Bruder rolünde Omar Sy, Bertrand Zobrist rolünde Ben Foster, Harry rolünde Irrfan Khan, Sidse Babett Knudsen, Ana Ularu ve Jon Donahue yer alıyor.

Cehennem filminde, Venedik'teki bir otel odasında uyanan Robert Langdon neler olduğunu ve oraya nasıl geldiğini hatırlamamaktadır. Kendisine neler olduğunu hatırlayabilmek için ona yardım etmeye çalışan doktor Sienna Brooks'la birleşirler. Langdon ve Brooks cevapları aramak için Avrupa'yı dolaşmak zorunda kalırlar. Bu kez de İtalyan ozan ve politikacı Dante'nin İlahi Komedya kitabıyla bağlantılar bulmaya başlar. Cehennem filminin çekildiği yer, çekim yeri, nerede çekilmiştir, kaç yılında çekildi, hangi kanalda oynuyor, hikayesi ne, gişe hasılat bilgileri, oyuncuları isimleri nedir sorularının yanıtları ve filme dair merak edilen tüm detaylar haberimizde tophillbet yer alıyor.

Tüm zamanların en iyi filmleri gelmiş geçmiş en iyi başyapıt filmler listesi Tüm zamanların en iyi filmleri gelmiş geçmiş en iyi başyapıt filmler listesi

Cehennem filmi ne zaman çekildi?

Cehennem filmi 2016 yılında çekildi. Melekler ve Şeytanlar filminin devam filmi olarak çekilen yapım 14 Ekim 2016 tarihinde vizyona girdi. 75 milyon dolar bütçe ile çekilen film dünya çapında 220 milyon dolar gişe hasılatı elde etti. Filmde, zamanla ortaya çıkan ipuçları bir felaketi işaret ediyor. Çok zengin bir işadamı kısa bir süre içinde dünyaya veba salgınını yayacaktır. Dünyanın başına gelebilecek bu felaketi engellemenin tek yolu Landgdon'ın neler olduğunu hatırlamasıdır.

Cehennem filmi nerede çekildi?

Cehennem filmi İtalya Venedik, Florensa, Padova, Macaristan Budapeşte ve İstanbul Ayasofya’da çekildi. Çekimler 27 Nisan 2015'te İtalya'nın Venedik kentinde başladı ve Nisan ayının sonundan itibaren İtalya'nın Floransa kentinde devam etti. Palazzo Vecchio yakınlarında ve şehrin tarihi merkezinin başka yerlerinde de çekimler yapıldı. Floransa'daki Ponte Vecchio yakınlarındaki bir apartman binasında çekim setleri kuruldu. Floransa'nın simgesel yapıları, nehri ve köprülerinin alçaktan uçan hava fotoğrafları da filmde yer aldı.

En iyi klasik filmler unutulmaz en güzel klasik filmler listesi efsane ilk dönem filmleri En iyi klasik filmler unutulmaz en güzel klasik filmler listesi efsane ilk dönem filmleri

Cehennem filmi konusu ne?

Cehennem filminde, ünlü semboloji uzmanı Robert Langdon Dante'yle ilgili ipuçları peşindeyken kendini bir anda Floransa'da bir hastanede bulur. Son birkaç günde yaşanan olaylara dair en ufak bir fikri bulunmamaktadır. Kaldığı hastanede doktorluk yapan Sienna Brooks'un yardımıyla Avrupa'nın dört bir yanını kapsayan bir zorlu bir yolculuğa çıkarak anılarını geri getirmeye ve dünya nüfusunun büyük kısmını yok edecek bir virüsü yaymak isteyen çılgın bir adamı durdurmaya çalışacaktır.

Cehennem filmi hangi kanalda oynuyor?

Cehennem filmi Kanal D kanalında oynuyor. Film 7 Ocak Pazar günü saat 20.00’de ve aynı günün gecesi saat 01.00’de Kanal D ekranlarında sinemaseverler ile buluşuyor. Cehennem, Dan Brown imzalı romanlardan uyarlanan serinin 3. Filmidir. Tom Hanks 3. kez Robert Langdon karakterini canlandırıyor. Filmin yönetmenliği Ron Howard üstleniyor. Uyarlamanın senaryosu ise David Koepp'e ait. Yapımcıları Brian Grazer, Michael De Luca ve Andrea Giannetti olan filmin müziklerini Hans Zimmer tophillbet giriş hazırladı.

En iyi intikam filmleri tüm zamanların en çok izlenen intikam filmleri listesi En iyi intikam filmleri tüm zamanların en çok izlenen intikam filmleri listesi

Cehennem filmi oyuncu kadrosu karakterleri

  • Tom Hanks - Robert Langdon
  • Felicity Jones - Dr. Sienna Brooks
  • Omar Sy - Ajan Christoph Bruder
  • Ben Foster - Bertrand Zobrist
  • Irrfan Khan - Harry
  • Sidse Babett Knudsen - Elizabeth Sinskey
  • Jon Donahue - Richard
  • Ana Ularu - Vayentha

Melekler ve Şeytanlar filmi nerede çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncu kadrosu karakterleri Melekler ve Şeytanlar filmi nerede çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncu kadrosu karakterleri