Efsane oyuncu kadrosuyla dikkatleri üzerine çeken Cehennem Melekleri filmi televizyon ekranlarında ve dijital platformlarda sinemaseverler ile buluşmaya devam ediyor. Orijinal adı The Expendables olan filmin yayın ve çekim ayrıntıları araştırılıyor. Cehennem Melekleri filmi nerede çekildi, Cehennem Melekleri filmi hangi kanalda oynuyor, Cehennem Melekleri filmi oyuncu kadrosu karakterleri kim, Cehennem Melekleri filmi konusu ne, Cehennem Melekleri filmi ne zaman çekildi? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Filmin oyuncuları arasında Barney Ross "The Schizo" rolünde Sylvester Stallone, Tool rolünde Mickey Rourke, Lee Christmas rolünde Jason Statham, Bao Thao rolünde Jet Li, Gunner Jensen rolünde Dolph Lundgren, Hale Caeser rolünde Terry Crews, Lacy rolünde Charisma Carpenter yer alıyor. Filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Monroe rolü ile Eric Roberts, Toll Road rolü ile Randy Couture, General Garza rolü ile David Zayas, Sandra rolü ile Giselle Itié, Gary Daniels, Nick Searcy, Amin Joseph ile efsane aktörler Bruce Willis ve Arnold Schwarzenegger var. Filmde, bir Güney Amerika ülkesinin diktatörünü ortadan kaldırmak ve diktatörlük rejimine son vermek isteyen bir grup paralı askerin öyküsü ekranlara taşınıyor. Bu seçkin ve özel birlik, aslında kendilerine anlatılan hikayenin yalan olduğunu anlıyor ve ekip içindeki ihanetle yüzleşiyor. Bu karışıklık ile birlikte olaylar kontrolden çıkıyor. Cehennem Melekleri (The Expendables) filminin çekildiği yer, çekim yeri, nerede çekilmiştir, hangi kanalda oynuyor, ne zaman kaç yılında çekildi, oyuncuları isimleri nedir, konusu ne sorularının yanıtları haberimizde elizabet yer alıyor.

Oyunlardan uyarlanan filmler listesi oyun uyarlaması en iyi sinema filmleri Oyunlardan uyarlanan filmler listesi oyun uyarlaması en iyi sinema filmleri

Cehennem Melekleri filmi ne zaman çekildi?

Cehennem Melekleri filmi 2010 yılında çekildi. The Expendables filmi 3 Ağustos 2010 tarihinde Los Angeles’ta prömiyerini yaptı ve 13 Ağustos 2010 tarihinde sinemalarda gösterime girerek sinemaseverler ile beyazperdede buluştu. Yapım, 82 milyon dolar bütçe ile çekildi ve 274,5 milyon dolar gişe hasılatı kazandı. Türkiye’de 11 hafta vizyonda kaldı. 235 bin 795 kişi tarafından sinemalarda izlendi ve 2 milyon 175 TL hasılat elde etti.

Cehennem Melekleri filmi nerede çekildi?

Cehennem Melekleri filmi Amerika’nın Louisiana eyaletinde ve Brezilya’nın Rio de Janeiro şehrinde çekildi. Filmin çekimleri için Louisiana New Orleans’ta ve Rio de Janeiro’da çekim setleri kurularak çekimler tamamlandı. Filmin yönetmen koltuğunda Sylvester Stallone var. Filmin senaryosunu Dave Callaham yazdı. Filmde, aksiyon sinemasının en gözde aktörleri yer alıyor. Yapım, vizyona girdiği yılın en iddialı aksiyon-gerilim filmlerinden oldu.

En yüksek bütçeli filmler en pahalı sinema filmleri listesi En yüksek bütçeli filmler en pahalı sinema filmleri listesi

Cehennem Melekleri filmi konusu ne?

Cehennem Melekleri filminde, The Expandables timi, bir kiralık savaş timidir ve bu sefer ki görevleri Güney Amerika'da bir ülkeye sızarak, bu ülkenin acımasız diktatörünü devirmektir. Fakat görev başlar başlamaz The Expandables grubu her şeyin tam olarak göründüğü gibi olmadığını anlar ve kendilerini tehlikeli bir ihanet ağının içerisinde bulurlar. Görevlerinin tamamlanmasının engellenir ve masum insanların hayatı tehlikeye girer.

Cehennem Melekleri filmi hangi kanalda oynuyor?

Cehennem Melekleri filmi Kanal D kanalında oynuyor. Film 11 Aralık Pazartesi günü saat 22.30’da ve aynı günün gecesi saat 00.30’da Kanal D ekranlarında sinemaseverler ile buluşuyor. Filmin yapımcıları Avi Lerner, Kevin King Templeton, John Thompson ve Robert Earl’dir. Filmin müziklerini Brian Tyler hazırladı. Çok sevilen yapımın Cehennem Melekleri 2 adını taşıyan bir devam filmi de çekildi. Yapım aksiyon türünde çekildi ve 103 dakika elizabet giriş sürüyor.

En iyi intikam filmleri tüm zamanların en çok izlenen intikam filmleri listesi En iyi intikam filmleri tüm zamanların en çok izlenen intikam filmleri listesi

Cehennem Melekleri filmi oyuncu kadrosu karakterleri

 • Sylvester Stallone - Barney Ross "The Schizo"
 • Mickey Rourke - Tool
 • Jason Statham - Lee Christmas
 • Jet Li - Bao Thao
 • Dolph Lundgren - Gunner Jensen
 • Terry Crews - Hale Caeser
 • Charisma Carpenter - Lacy
 • Eric Roberts - Monroe
 • Randy Couture - Toll Road
 • David Zayas - General Garza
 • Giselle Itié - Sandra
 • Gary Daniels - The Brit
 • Nick Searcy - Ajan Will Sands
 • Bruce Willis - Bay Kilise
 • Arnold Schwarzenegger
 • Amin Joseph

Dünya sinemasının en iyi filmleri, ölmeden önce izlenmesi gereken filmler Dünya sinemasının en iyi filmleri, ölmeden önce izlenmesi gereken filmler