İzmir Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın hayatı ve biyografi bilgileri merak ediliyor. Cemil Tugay aslen nereli, Cemil Tugay evli mi, Cemil Tugay eşi kim, Cemil Tugay kimdir nerelidir, Cemil Tugay mesleği ne? sorularının yanıtları ortaya çıktı. İzmir Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın hayatı, biyografi bilgileri, babası nereli, eşi kimdir, eşi nereli, mesleği nedir sorularının yanıtları haberimizde yer alıyor.

Cemil Tugay kimdir nerelidir?

İzmir Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, öğretmen bir baba ve ev hanımı bir annenin çocuğu olarak, 1967 yılında babasının mecburi hizmeti sırasında Van’da dünyaya geldi. İzmir İnönü Lisesi’nin ortaokul bölümünden 1980 yılında, lise bölümünden ise 1983 yılında mezun oldu.

Cemil Tugay aslen nereli?

Belediye Başkanı Cemil Tugay aslen Tuncelilidir. Cemil Tugay'ın emekli öğretmen babası Cemal Tugay Tunceli Kalanlı, annesi Alime Hanım ise Elazığlıdır. 1989 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. Çorum ve Tire’de 4 yıl pratisyen hekimlik yaptı. 1993-2000 yılları arasında Plastik Cerrahi ihtisası yaptı, 2000 yılında ise İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde uzman doktorluğunu aldı.

Cemil Tugay evli mi eşi kim?

Belediye Başkanı Cemil Tugay evlidir. Cemil Tugay’ın eşi Öznur Tugay’dır. İkisi kız, biri erkek, üniversite, lise ve ilkokulda öğrenim görmekte olan 3 çocuğu bulunan Tugay, İngilizce ve Fransızca konuşuyor. Cemil Tugay ayrıca, 1997’de ABD, Cleveland Clinic’te 1 yıl araştırmacı doktor olarak çalıştı.

Cemil Tugay mesleği ne?

Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın asıl mesleği doktorluktur. Uzman Doktor olduktan sonra 2001-2005 yılları arasında Karşıyaka Devlet Hastanesi’nde, 2005-2009 yılları arasında da İzmir Çiğli Kent Hastanesi’nde Plastik Cerrahi uzmanı olarak görev yapmıştır. 2009 yılında Karşıyaka’da serbest hekimlik yapmaya başladı ve bir süredir Alsancak’ta faaliyet gösteren muayenehanesini, belediye başkanı seçilmesinin ardından kapattı.

Cemil Tugay’ın siyasi ve sivil toplum kuruluşu geçmişi

  • 2010 yılında Cumhuriyet Halk Partisi’ne üye oldu.
  • 2011 yılında CHP İzmir il BYKP sağlık komisyon üyesi olarak parti çalışmalarına katıldı.
  • 2012-2016 yılları arasında, İzmir Tabip Odası Özel Hekimlik Komisyon Başkanlığı, Türk Tabipler Birliği Özel Hekimlik Kolu yürütme kurulu üyeliği ve 2 dönem TTB Kol Başkanlığını yürüttü.
  • 2013-2014 yıllarında CHP İzmir İl Ar-ge Kurulu üyeliği ve ardından başkanlığını yaptı.
  • 2014 yılında Karşıyaka Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeliğine seçildi ve 1 yıl süreyle Kent Konseyi’nde çalıştı.
  • 2015 yılında Genel Merkez atamasıyla CHP Karşıyaka İlçe Yönetim Kurulu’nda önce Bilişim Sorumlusu, daha sonra seçim ve hukuk işlerinden sorumlu başkan yardımcılığı yaptı.
  • 2016 yılında önce, Karşıyaka İnönü Mahallesi delegesi, daha sonra ilçe kongresinde seçilerek CHP Karşıyaka İlçe Yönetim Kurulu’nda, STK ve Meslek Odalarından sorumlu başkan yardımcılığı görevini yürüttü.
  • 2016 yılında Türk Plastik Cerrahi Derneği Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi ve 1 yıl boyunca bu görevde bulundu.
  • 2017-2018 yıllarında Ege Bölgesi Plastik Cerrahi Derneği Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi ve görev yaptı.