Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu’nun hayat hikayesinden uyarlanan film hakkında çekim ve yayın ayrıntıları merak ediliyor. Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu filmi nerede çekildi, Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu filmi ne zaman çekildi, Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu filmi oyuncuları isimleri sorularının yanıtlarını sizin için derledik. Naim Süleymanoğlu’nun kardeşi Muharrem Bey’in anılarını yazdığı 'Kardeşim Cep Herkülü' kitabından yola çıkılarak senaryolaştırılan filmin senaristi Barış Pirhasan'dır.

Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu filminin yapımcılığını Mustafa Uslu yapıyor. Filmin yönetmeni ise Özer Feyzioğlu’dur. Filmin başrolünde Naim olarak Hayat Van Eck’i görüyoruz. Oyuncu kadrosunda ayrıca Yetkin Dikinciler, Selen Öztürk, Gürkan Uygun, İsmail Hacıoğlu, Uğur Güneş, Renan Bilek, Barış Kıralioğlu ve Bülent Alkış var. Film gişede 31.699.542 TL gelir elde etmiştir. Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu filmi kaç yılında çekildi, oyuncu kadrosu kimler var, çekildiği yer, çekim yeri, konusu ne sorularının yanıtları haberimizde restbet yer alıyor.

Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu filmi nerede çekildi?

Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu filmi Türkiye, Bulgaristan, ABD, Brezilya, İngiltere, Melbourne ve Moskova'da çekildi. Film Naim Süleymanoğlu’nun 1970 yılında haltere başlamasında 1988 Seul olimpiyatlarına kadar geçen bir süreci kapsıyor. Filmde Naim Süleymanoğlu’nun 15 yaşındayken halter kategorisinde en genç dünya rekortmeni unvanına sahip olarak ilk Dünya Rekoruna imza atışını, olimpiyat şampiyonluklarını, Avrupa şampiyonluklarını ve Dünya şampiyonluklarını izliyoruz.

Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu filmi ne zaman çekildi?

Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu filmi 2019 yılında çekildi. Film 22 Kasım 2019 tarihinde vizyona girdi. 2020 yılında Netflix’te yayımlanmaya başladı. Televizyon ekranlarında izleyiciler ile buluşmaya restbet giriş devam ediyor.

Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu filmi konusu

Ülkemiz ve dünya spor tarihine adını altın harflerle yazdıran efsanevi halterci Naim Süleymanoğlu'nun hayat hikayesi konu ediliyor. Todor Jivkov yönetimindeki Bulgar Komünist Partisi iktidarı altında 1984 sonunda uygulamaya konan, Bulgaristan Türklerinin isimlerinin devlet zoruyla Bulgar isimleriyle değiştirildiği ve resmi makamlarca "Diriliş Süreci" adı verilen Bulgarlaştırma kampanyasının sonuçları ve bu durumu dünyaya duyurmak için Naim'in Bulgaristan'ı terk etme girişimleri anlatılmaktadır. İlk Dünya Rekoru'na imza attığında 15 yaşında olan, spor kariyerine 7 Dünya Rekoru, üç farklı olimpiyatta kazandığı 3 Olimpiyat Altın Madalya, 6 Avrupa Şampiyonluğu ile 7 tane Dünya Şampiyonluğu ve daha nice başarılar sığdıran Naim Süleymanoğlu'nun hayatının anlatıldığı filmde, ünlü sporcunun acıklı hikayesini ve Bulgaristan’da yaşanan Türklerin sıkıntılı süreçlerini izliyoruz.

Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu filmi oyuncuları isimleri

 • Hayat Van Eck - Naim Süleymanoğlu
 • Yetkin Dikinciler - Süleyman Süleymanoğlu
 • Selen Öztürk - Hatice Süleymanoğlu
 • Gürkan Uygun - Enver Türkileri
 • İsmail Hacıoğlu - Mehmet Tunç
 • Uğur Güneş - Cemal Tunalı
 • Renan Bilek - Remzi
 • Barış Kıralioğlu - Turgut Özal
 • Bülent Alkış - Atalay Göktuna
 • Levent Ülgen - Can Pulak
 • Berat Yenilmez - Selim Egeli