Çiçero filminin çekim ve yayın detayları merak ediliyor. Çiçero filmi nerede çekildi, Çiçero filmi ne zaman çekildi, Çiçero filmi hikayesi gerçek mi, Çiçero filmi konusu ne, Çiçero filmi oyuncu kadrosu karakterleri kim? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Çiçero, yönetmenliğini Serdar Akar'ın gerçekleştirdiği biyografik drama filmidir. II. Dünya Savaşı öncesinde Nazi Almanyası adına casusluk yapan ve Çiçero lakabıyla tanınan Elyesa Bazna isimli Arnavut casusun hayatını anlatan filmin başrolünde Erdal Beşikçioğlu yer almaktadır. Filmin oyuncuları arasında ayrıca Burcu Biricik, Ertan Saban, Murat Garipağaoğlu, Tamer Levent, Mehmet Ulay, Levent Ülgen, Pete Cunningham ve Selen Öztürk rol alıyor.

Çiçero filminin senaryosunu Gürkan Tanyaş yazdı. Yapımcısı Mustafa Uslu olan filmin müziklerini Onur Özmen hazırladı. Dijital Sanatlar Yapımevi tarafından çekilen film 20 milyon TL bütçe ile çekilmiştir. Çiçero filmi, sadece gerçek hikayesi ve çekim yeri ile değil, aynı zamanda dönemin ruhunu yansıtan kostümleri ile de dikkat çekmektedir. Filmde, 1940'ların İstanbul'unu ve Türkiye'sini canlandırmak için özenle tasarlanmış kostümler kullanılmaktadır. Çiçero filminin çekildiği yer, çekim yeri, kaç yılında çekildi, konusu ne anlatıyor, gerçek mi, oyuncuları isimleri nedir sorularının yanıtları ve filme dair merak edilenler haberimizde palazzo yer alıyor.

Namuslu filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi hangi kanalda Namuslu filmi oyuncuları isimleri Namuslu filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi hangi kanalda Namuslu filmi oyuncuları isimleri

Çiçero filmi ne zaman çekildi?

Çiçero filmi 2018 yılında çekildi. Filmin çekimlerine 2018 yılının Haziran ayında başlandı ve Temmuz ayının sonuna kadar çekimler devam etti. Film 18 Ocak 2019 tarihinde vizyona girerek sinemaseverler ile beyazperdede buluştu.

Çiçero filmi hikayesi gerçek mi?

Çiçero filmi hikayesi, 1940'lı yıllarda Türkiye'de yaşayan ve İngiliz Büyükelçiliği'nde uşaklık yapan ve Büyükelçilikten elde ettiği gizli belgeleri Nazi Almanyası'na para karşılığı servis eden Elyesa Bazna'nın hayatını anlatıyor. Eski bir MİT çalışanı, Çiçero’nun tarihi gerçeklere uymadığını, gerçeklerin çarpıtıldığını söyleyerek filmi eleştirmişti.

Çiçero filmi nerede çekildi?

Çiçero filmi Almanya, Macaristan ve Türkiye’de çekildi. Filmin çekimlerinin bir bölümü Almanya’nın Berlin şehrinde, bir bölümü Macaristan’da, bir bölümü ise İstanbul ve Ankara’da yapılmıştır. Filmin çekimleri palazzo giriş 8 hafta sürmüştür.

Susuz Yaz filmi ne zaman çekildi kaç yılında neden yasaklandı nerede çekildi oyuncuları isimleri Susuz Yaz filmi ne zaman çekildi kaç yılında neden yasaklandı nerede çekildi oyuncuları isimleri

Çiçero filmi konusu ne?

Çiçero filmi, Türkiye'nin tarihi bir dönemine ışık tutuyor. Film, İkinci Dünya Savaşı'nın ortasında, Türkiye'nin tarafsızlığına rağmen, Almanya ve İngiltere arasında istihbarat faaliyetleri yürüten bir adam olan Elyesa Bazna'nın hayat hikayesini anlatıyor. Elyesa Bazna, Alman Büyükelçisi Franz von Papen tarafından işe alınmış bir casustur. Casusluk faaliyetlerini yürütmek için "Çiçero" takma adını kullanmaktadır. Bazna, İngilizlerin istihbarat faaliyetlerine karşı koymak için Almanlara gizli bilgiler sağlamıştır.

Can Feda filmi nerede çekildi hangi kanalda oynuyor gerçek hikayesi nedir oyuncu kadrosu Can Feda filmi nerede çekildi hangi kanalda oynuyor gerçek hikayesi nedir oyuncu kadrosu

Çiçero filmi oyuncu kadrosu karakterleri

 • Erdal Beşikçioğlu - Elyesa Bazna
 • Burcu Biricik - Cornelia Kapp
 • Ertan Saban - Henry Wellington
 • Murat Garipağaoğlu - Moyzisch
 • Tamer Levent - Sir Hughe Knatchbull
 • Mehmet Ulay - Franz von Papen
 • Levent Ülgen - Numan Menemencioğlu
 • Pete Cunningham - Adolf Hitler
 • Selen Öztürk - Nevin
 • Cem Kurtoğlu - Yugoslavya Büyükelçisi
 • Gerry George - Winston Churchill
 • Fuat Onan - İsmet İnönü
 • Mustafa Presheva - Mustafa Kemal Atatürk

Son Umut filmi nerede çekildi hangi kanalda oynuyor ne zaman çekildi oyuncuları isimleri Son Umut filmi nerede çekildi hangi kanalda oynuyor ne zaman çekildi oyuncuları isimleri