Başrollerini Filiz Akın ve Kartal Tibet’in paylaştığı Cilveli Kız filmi televizyon ekranlarında izleyiciler ile buluşmaya devam ediyor. Filmin çekim ve yayın ayrıntıları araştırılıyor. Cilveli Kız filmi nerede çekildi, Cilveli Kız filmi kaç yılında çekildi, Cilveli Kız filmi ne zaman çekildi, Cilveli Kız filmi oyuncuları isimleri nedir, Cilveli Kız filmi hangi kanalda oynuyor? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Filiz Akın’ın Kiraz rolünde, Kartal Tibet’in Aydın rolünde olduğu filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Feri Cansel, Hüseyin Baradan, Hulusi Kentmen, Necdet Tosun, Mümtaz Ener, Moris, Arap Celal ve Zeki Sezer rol alıyor.

Cilveli Kız filminde, ünlü iş adamı Hacı Hayrullah Akay (Hulusi Kentmen), oğlu Aydın (Kartal Tibet) bir bar kadını olan Okşan’a (Feri Cansel) aşık olunca onu bu sevdadan vazgeçirmesi için işportacılık yapan bir kıza anlaşma teklif ediyor. Kiraz adındaki kız (Filiz Akın) babasının ameliyat masraflarını karşılamak için bu oyuna girse de işadamının oğluna aşık oluyor. Ne var ki anlaşmaya göre bu durum kesinlikle yasak. Filiz Akın Cilveli Kız filminin çekildiği yer, çekim yeri, hangi semtte çekildi, ne zaman çekildi, oyuncu kadrosu karakterleri ve hangi kanalda oynuyor sorularının yanıtları ve filme dair detaylar haberimizde betnis yer alıyor.

Filiz Akın Karateci Kız Türk filmi nerede çekildi ne zaman çekildi kaç yılında oyuncuları isimleri Filiz Akın Karateci Kız Türk filmi nerede çekildi ne zaman çekildi kaç yılında oyuncuları isimleri

Cilveli Kız filmi kaç yılında çekildi?

Cilveli Kız filmi 1969 yılında çekildi. Film aynı yıl gösterime girdi. Günümüzdeki farklı tarihlerde ve farklı kanallarda izleyicilerle buluşmaya devam ediyor. Yeşilçam sinemasının popüler filmlerinden olan Cilveli Kız filminin yönetmen koltuğunda, filmin aynı zamanda yapımcısı da olan Türker İnanoğlu oturuyor. Filmin senaryosunu Fuat Özlüer yazdı. Komedi ve dram türünde çekilen film, farklı hikayesi ile dikkat çekiyor.

Oyun Bitti filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi ne zaman oyuncuları isimleri hangi kanalda? Oyun Bitti filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi ne zaman oyuncuları isimleri hangi kanalda?

Cilveli Kız filmi nerede çekildi?

Cilveli Kız filmi İstanbul’da çekildi. Filmin çekimleri için hem Avrupa Yakası’nda bulunan ilçelerde hem de Anadolu Yakası’nda bulunan ilçelerde çekim setleri kuruldu. Filmin çekimleri İstanbul’un Fatih, Beyoğlu, Beşiktaş, Üsküdar, Kadıköy ve Pendik gibi ilçelerinde yapıldı. Galata Köprüsü’nden Kız Kulesine, Sultanahmet’ten Süleymaniye Camisine, filmde 1969 İstanbul’unun seyri izleyicilerle buluşuyor.

Güzel Şoför filmi nerede çekildi ne zaman çekildi kaç yılında oyuncuları isimleri hangi kanalda? Güzel Şoför filmi nerede çekildi ne zaman çekildi kaç yılında oyuncuları isimleri hangi kanalda?

Cilveli Kız filmi hangi kanalda oynuyor?

Cilveli Kız filmi 360 TV kanalında oynuyor. Film 18 Mayıs Perşembe günü saat 13.30’da ve aynı günün akşamı saat 23.00’de 360 TV’de yayınlanarak Yeşilçam tutkunları ile buluşacak. Filmde, İş adamı Hayrullah Bey'in oğlu olan Aydın, Okşan adında barda çalışan bir kadına aşık oluyor. Aydın, Okşan ile evlenmek istese de Hayrullah Bey bu evliliğe karşı çıkıyor ve vapurda Kiraz adında işportacılık yapan bir kız ile tanışıp, Aydın'ı Okşan'ın elinden kurtarması için Kiraz'a para teklif ediyor. Babasını tedavi ettirebilmek için Hayrullah Bey'in teklifini kabul eden Kiraz ile Aydın arasında bu süreçte beklenmedik bir yakınlaşma oluyor. Film 82 dakika betnis giriş sürüyor.

Sabah Yıldızı filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi oyuncuları isimleri konusu hangi kanalda oynuyor? Sabah Yıldızı filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi oyuncuları isimleri konusu hangi kanalda oynuyor?

Cilveli Kız filmi oyuncuları isimleri

 • Filiz Akın (Kiraz)
 • Kartal Tibet (Aydın)
 • Feri Cansel (Okşan)
 • Hüseyin Baradan (Palabıyık Ömer)
 • Hulusi Kentmen (Hacı Hayrullah Akay)
 • Necdet Tosun (İşportacı Tosun)
 • Mümtaz Ener (Kiraz'ın Babası)
 • Moris (Pire Mehmet)
 • Arap Celal (Kahveci)
 • Zeki Sezer (Hulusi)
 • Sıdıka Duruer (Gemideki Kadın)
 • Hüseyin Salıcı (Gemideki Görevli)
 • Kemal Ergüvenç
 • Faik Coşkun (Mahalleli)
 • Ahmet Açan (Nikah Memuru)
 • Aynur Aydan (Hayrullah'ın Sekreteri)

Yumurcak filmi nerede çekildi oyuncuları kim Yumurcak filmi ne zaman çekildi kaç yılında çekildi? Yumurcak filmi nerede çekildi oyuncuları kim Yumurcak filmi ne zaman çekildi kaç yılında çekildi?