Cinsel sağlık asla tek beden değildir. Cinsel Bilgi Platformu, programınıza göre benzersiz hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmak için uzmanlar tarafından oluşturulan, kanıta dayalı, rehberli bir cinsel sağlık yolu sunar. Bütünsel cinsel sağlığa giden her yol biraz farklı görünüyor. Okey.biz ülkemizdeki  doktorlardan, psikologlardan ve işinin uzmanı koçlardan edinilen kesinleşmiş bilgiler ışığında, benzersiz ilişkinizi geliştirmek için ve ihtiyacınız olan araçlara sahip olmanız için kurulmuş ve bu doğrultuda yayınlarına düzenli olarak devam eden bir platformdur. Cinsel Bilgi Platformu’na girdiğiniz andan itibaren, hedeflerinize ve geçmişinize göre bu alanda ihtiyacınız olan her bilgiyi kapsamlı bir şekilde bulacaksınız.

Bununla kalmayıp, Cinsel Sağlık, Cinsel Sorunlar gibi ana başlıklar altında, hazırladığımız birçok alt başlıkları içeren çok çeşitli yayımlara sadece buradan erişip, bunları hayatınızda adım adım taktiksel bir kılavuz olarak kullanmaya başlayacaksınız. Cinsel Bilgi Platformu, deneyimli yazar ve uzmanlarının, benzersiz veri içgörüleri ile birleştiğinde, cinsel sağlıklarını optimize etmek isteyen kullanıcılarımız için ilk dijital alanı oluşturmamıza olanak sağladı.

Okey.biz platformumuz içinden kişiselleştirilmiş uzman bilgisi, davranış değişikliği araçları, düşünceyi yeniden çerçeveleme, destek ve takip için öneriler sunmaktan gurur duyar. Yeni nesil cinsel sağlık ve bilgi içerik platformuna hoş geldiniz!

Cinsel Bilgi Platformu'nda Neler Bulabilirsiniz?

  • Beden İmajı
  • Düşük Cinsel İstek
  • Cinsel Sorunlar
  • Depresif Cinsel Problemler
  • Zevk Konularında Bilinmeyen Konular
  • Hormonal Değişiklikler
  • Uyarılma ve Orgazm

Okey.biz Cinsel Hayatınıza Bakışınızı Değiştirecek

Her genç bir gün cinsel ve üreme sağlığıyla ilgili hayatını değiştirecek kararlar alacaktır. Yine de araştırmalar, ergenlerin çoğunluğunun bu kararları sorumlu bir şekilde vermek için gerekli bilgiden yoksun olduğunu ve onları zorlamaya, cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlara ve istenmeyen gebeliklere karşı savunmasız bıraktığını gösteriyor.

Cinsel Bilgi Platformu, gençlere gerekli bilgi, tutum ve beceri araçlarını sağlayarak sağlıklarını, esenliklerini ve onurlarını korumalarını ve savunmalarını sağlar. Sadece kendi bedeni hakkında seçim yapma hakkını değil, aynı zamanda bu seçimleri anlamlı bir şekilde yapma bilgisini de gerektiren tam bedensel özerkliğin uygulanmasının bir ön koşuludur. Sitemizdeki tüm içerikler, insan hakları ilkelerine dayandığından, Cinsel Bilgi Platformu olarak, toplumsal cinsiyet eşitliğini, gençliğin haklarını ve bu hakların güçlendirilmesini önemser ve daha da ilerletilmesi için çaba göstermekteyiz.

Okey.biz, toplum temelli eğitim ve sosyal yaşam yoluyla cinsiyet temelli olarak kapsamlı cinsellik bilgi içeriği üretmek ve paylaşmak için kurulmuş, ve toplumsal hassasiyetleri gözeterek yayım hayatına devam etmektedir. Aynı zamanda, UNFPA'nın belirlemiş olduğu uluslararası kabul görmüş standartları karşılayan cinsellik eğitimi programlarına yönelik politikaları ve içerikleri de teşvik etmektedir.

Tüm insanların seçme özgürlüğüne sahip olduğuna, bilinçli kararlar verebileceğine, cinsel sağlık ve üreme sağlığı ve hakları konusunda harekete geçebileceğine ve ihtiyaçlarını karşılamak için kaliteli bakıma erişebileceğine inanıyoruz. Bu platform aracılığıyla misyonumuz, bilgi paylaşımı, üretme, tercüme etme ve internet üzerinde diğer yayım yapan platformlara göre, daha iyi politika ve uygulamaların geliştirilmesi için bilginin kullanımını teşvik etme yoluyla araştırma, politika ve uygulama arasındaki bağlantıları güçlendirerek gerçekleştirilmektedir.