Time dergisinin “Yüzyılın En Önemli 100 Kişisi” listesinde yer verdiği Coco Chanel’in hayatı ve biyografi bilgileri ile ölüm nedeni merak ediliyor. Coco Chanel kimdir kısaca, Coco Chanel kısaca hayatı, Coco Chanel parfümleri, Coco Chanel kaç yaşında öldü? sorularının yanıtları ortaya çıktı.

Sadece dünya kadınlarını değil Türk askerlerinin de Cumhuriyet’in ilk yıllarında üniformalarını tasarlayan Coco Chanel, Fransız moda tasarımcısı ve ünlü Chanel markasının da kurucudur. Fransız moda tasarımcısı ve Chanel markasının da kurucusu olan Coco Chanel kim, biyografisi, aşkları, yaşamı ve ölüm nedeni soruları yanıt buldu. Coco Chanel’in yaşamına dair detaylar haberimizde tescobet yer alıyor.

Coco Chanel kimdir kısaca hayatı

Tam adı ile Gabrielle Bonheur Chanel, bilinen adıyla ise Coco Chanel 19 Ağustos 1883 yılında dünyaya geldi ve 10 Ocak 1971 yılında Paris’te öldü. Ünlü moda tasarımcısı Coco Chanel 87 yaşındayken hayatını kaybetti. Türk Ordusu için tasarladığı üniformalar 1980’lere kadar giyildi. Tasarladığı mini elbiseler ve takım elbiseler ile üne kavuşan Coco Chanel, Fransa’da bir çocuk esirgeme kurumunda büyüdü.

1910 yılında ilk giyim mağazasını açmadan önce şarkıcılık da yapan Coco Chanel 1920’li yıllarda kendi adını verdiği markanın ilk parfümünü çıkardı. Aynı yıl markasına şöhreti getiren ilk takım tescobet giriş ve siyah mini elbiseyi de satışa sundu.

Melisa Döngel aslen nereli burcu ne Melisa Döngel oynadığı tv dizileri filmleri Melisa Döngel aslen nereli burcu ne Melisa Döngel oynadığı tv dizileri filmleri

Coco Chanel kaç yaşında öldü biyografi bilgileri

1923 yılında Westminster dükü ile tanışan ve uzun yıllar ilişki yaşayan Coco Chanel, dükün evlilik teklifini ise dünyada Chanel’in bir tane, Westminster düşesinin ise çok fazla olduğunu söyleyerek reddetti. Almanya’nın Fransa’yı işgali sürecinde bir Alman askeri olan Hans Gunther von Dincklage ile ilişki yaşayan Coco Chanel, savaşın ardından sorgulama altına alındı ancak kısa sürede suçlamalardan kurtuldu.

Daha sonra Paris’i terk eden ve İsviçre’ye taşınan Coco Chanel, 10 Ocak 1971’de Paris’te bulunan Hotel Ritz’deki dairesinde kalp krizi nedeniyle hayata gözlerini yumdu. Günümüzde hala en çok merak edilen isimler arasında yer alan ve araştırılmaya devam eden Coco Chanel, tasarımları ve yenilikleri ile adını yaşatmayı sürdürüyor.

Afra Saraçoğlu aslen nereli boyu kaç burcu ne evli mi Afra Saraçoğlu oynadığı diziler filmler Afra Saraçoğlu aslen nereli boyu kaç burcu ne evli mi Afra Saraçoğlu oynadığı diziler filmler