Çok ödüllü az bilinen filmler listesi ortaya çıktı. Çok ödül alan popüler olmayan filmler listesini sizler için hazırladık. Listeye 2020 yapımı Soul filmi ile başlayabiliriz. Oscar ödüllü filmler arasında yer alan Soul, bir caz müzisyeni olarak büyük çıkışından hemen önce, yanlışlıkla ayrılan ruhunu ve bedenini yeniden birleştirmeye çalışan Joe Gardner adlı bir ortaokul müzik öğretmenini anlatıyor. Pete Docter ve Kemp Powers ikilisinin yönettiği film, 2021 yılında Altın Küre ve Oscar Ödülleri’nde En İyi Animasyon ödülünü kazanmayı başardı. Yine 2020 yapımı Nomadland filmi ile listeye devam edebiliriz. 60’lı yaşlarında bir kadın olan Fern, Nevada’da yaşamaktadır. Şehirdeki ekonomik çöküşten etkilenen Fern, neredeyse sahip olduğu bütün eşyaları kaybeder. Bunun üzerine minibüsünü bir karavan haline getirip Amerika Birleşik Devletleri’ni dolaşmaya başlar. Oscar ödüllü filmler arasında yer alan Nomadland, 2021 yılındaki Oscar ödül töreninde En İyi Film Oscar’ını kazanmayı başardı.

Çok ödüllü az bilinen filmler listesinde 2018 yapımı Green Book (Yeşil Rehber) filmi de var. Tony Lip, Bronx’taki bir İtalyan mahallesinde yaşayan bir adamdır. Ünlü Afro-Amerikalı piyanist Dr. Don Shirley ise konser turu için hazırlık yapmaktadır. Shirley konser turu için ülkenin bazı yerlerini gezecektir. Bu nedenle bir şoför arayan müzisyen, işsiz olan Tony’i işe alır. Tony yolculuklarında siyahiler için güvenli notaları belirlemek için “yeşil rehber” isimli kitabı kullanmaktadır. Tony ve Shirley bu yolculukta ırkçılık ve tehlike gibi çeşitli şeylerle karşılaşırlar. Filmin başrollerini Viggo Mortensen ve Mahershala Ali ikilisi paylaşıyor. Ayrıca Yeşil Rehber, En İyi Film Oscar’ını kazanmayı başarmıştır. Bir diğer filmimiz 2017 yapımı The Shape of Water (Suyun Sesi) filmidir. Ödüllü filmler arasında bulunan yapımda Sally Hawkins ve Doug Jones rol alıyor. Ayrıca Suyun Sesi, En İyi Film Oscar’ını ve Altın Ayı ödülünü kazanmayı başarmıştır. Çok ödül alan ancak az bilinen filmler listesi hazırladık. Çok fazla ödüle sahip olup çok popüler olmayan filmler ve bu yapımlara dair merak edilen detaylar haberimizde ditobet yer alıyor.

Tüm zamanların en iyi filmleri gelmiş geçmiş en iyi başyapıt filmler listesi Tüm zamanların en iyi filmleri gelmiş geçmiş en iyi başyapıt filmler listesi

Çok ödüllü az bilinen filmler listesi

Çok ödüllü az bilinen filmler listesine 2020 yapımı Druk – Another Round filmi ile devam edebiliriz. Martin, evliliğinde ve iş hayatında sorunlar yaşayan bir lise öğretmenidir. Martin’in öğrencileri ve onların aileleri, notlarının artması için onun sözleşmesini iptal etmesini isterler. Martin ve arkadaşları belirli bir seviyede tüketilen alkolün zihni dünyaya açtığını savunurlar ve bununla ilgili bir deney yapmaya karar verirler. Martin ve üç öğretmen arkadaşı, günde belirli bir miktarda alkol tüketirler. Başlarda her şey yolundadır, ancak zamanla olumsuz sonuçlar ortaya çıkar. Filmin başrolünde ünlü oyuncu Mads Mikkelsen yer alıyor. Ayrıca Another Round, 2021 yılının Yabancı Dilde En İyi Film Oscar’ını kazanmayı başarmıştır.

Bir diğer çok ödüllü az bilinen filmimiz 2019 yapımı 1917 filmi. 1917, 1. Dünya Savaşı sırasında çok önemli bir mesajı iletmekle görevlendirilen iki askeri konu alıyor. Filmin oyuncu kadrosunda George MacKay, Mark Strong, Andrew Scott, Richard Madden, Claire Duburcq, Colin Firth ve Benedict Cumberbatch gibi isimler yer alıyor. Ayrıca 1917, En İyi Görsel Efekt Oscar’ı da dahil olmak üzere 3 dalda Oscar ödülü kazanmıştır. 2015 yapımı Spotlight filmi de Oscar ödüllü filmler arasında bulunuyor. Spotlight, taciz nedeniyle gündeme gelen bir kilisenin kendini aklama çabasını ve bu taciz olayının gerçeğini öğrenmeye çalışan Boston Globe gazetesinin yazarlarını konu alıyor. Spotlight, En İyi Film Oscar’ını kazanmayı başarmıştır.

Az bilinen efsane yabancı diziler popüler olmayan iyi diziler listesi Az bilinen efsane yabancı diziler popüler olmayan iyi diziler listesi

Çok ödül alan popüler olmayan filmler listesi

Çok ödül alan popüler olmayan filmler listesinde 2013 yapımı 12 Years a Slave (12 Yıllık Esaret) filmini dikkate alabiliriz. Film, New York’da özgür bir siyahi olarak doğan ve 1841 yılında kaçırılıp köle olarak satılan Solomon Northup’un 12 yıl boyunca köle olarak geçirdiği yaşamını anlatmaktadır. Filmde Chiwetel Ejiofor, Michael Fassbender, Lupita Nyong’o ve Brad Pitt rol alıyor. Ayrıca 12 Yıllık Esaret, En İyi Film Oscar’ı ile birlikte birçok farklı ödül kazanmıştır. Bir diğer filmimiz 2008 yapımı Slumdog Millionaire filmi. Bir gün bu bilgi yarışmasına katılma fırsatı yakalayan Jamal, yaşadıkları sayesinde birçok soruyu bilmeyi başarır. Jamal burada gösterdiği performansla insanların beklentilerini aşacaktır. Filmde Dev Patel ve Freida Pinto rol alıyor. Ayrıca Milyoner, En İyi Film Oscar’ını kazanmayı başarmıştır.

Çok ödül alan ve aynı zamanda sinema tarihinin popüler filmleri arasında yer alan 1993 yapımı Schindler’in Listesi filmine de bu içeriğimizde yer verebiliriz. Ödüllü filmler arasında bulunan Schindler’in Listesi, 2. Dünya Savaşı zamanında Oskar Schindler adlı bir Alman’ın Polonya’da kurduğu bir fabrikada Yahudi işçileri çalıştırarak onların hayatlarını kurtarmasını konu alıyor. Schindler’in Listesi, En İyi Film Oscar’ı da dahil olmak üzere 7 dalda Oscar ödülü kazanmıştır. Bir diğer filmimiz 1942 yapımı Kazablanka filmidir. 2. Dünya Savaşı sırasında Hitler’den kaçan insanlar, Fas’ın Kazablanka şehrine gitmektedir. Rick’in eskiden çok sevdiği kadın Lisa, direniş lideri olan kocası Victor ile birlikte bara gelir. Kazablanka, En İyi Film Oscar’ı da dahil olmak üzere 3 dalda Oscar ödülü ditobet giriş kazanmıştır.

Oyunlardan uyarlanan filmler listesi oyun uyarlaması en iyi sinema filmleri Oyunlardan uyarlanan filmler listesi oyun uyarlaması en iyi sinema filmleri

Oskar ödüllü güzel filmler

 • The Hurt Locker
 • The King's Speech
 • Dances with Wolves
 • No Country for Old Men
 • The English Patient
 • Argo
 • Crash
 • Driving Miss Daisy
 • The Artist
 • Ordinary People
 • In the Heat of the Night
 • Terms of Endearment
 • The French Connection
 • Chariots of Fire
 • A Man for All Seasons
 • West Side Story

Dünya sinemasının en iyi 100 filmi en iyi kült film listesi popüler unutulmaz filmler Dünya sinemasının en iyi 100 filmi en iyi kült film listesi popüler unutulmaz filmler