Sosyal medyada son dönemde gündeme oturan "10 years challenge" kampanyasına, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı. AK Parti Instagram hesabından yapılan paylaşımda Recep Tayyip Erdoğan'ın 10 yıl arayla çocuklarla çekilmiş fotoğraflarına yer verildi. Fotoğrafta "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, dünden bugüne çocuklarla." ifadesi yer aldı.

10 YEARS CHALLENGE NASIL YAPILIR?

Milyonlarca takipçisi bulunan oyuncular, sanatçılar ve sporcuların yanı sıra sosyal medya kullanıcıları, 10 yıllık değişimlerini takipçileriyle paylaşıyor. Siz de eğer bu akıma dahil olmak istiyorsanız, 10 yıl önceki fotoğrafınızla şimdiki fotoğrafınızı birleştirip sosyal medyadan paylaşabilirsiniz.

FACEBOOK, 10 YEARS CHALLENGE İLE DATA TOPLUYOR İDDİASI

Bugün yurt dışında yapılan bir haber ise, "10 years challenge" kampanyasının aslında tehlikeli olabilecek sonuçlar doğurabileceğini ortaya koydu. İddiaya göre Facebook, bu sayede herkesin 10 yıl önceki fotoğrafını toplayarak insanların yaşlanınca nasıl göründüğüyle ilgili datayı elde etti. Buna uygun bir algoritma yazılması halinde Facebook, kullanıcıların iznini almadan bu fotoğrafları çeşitli biçimlerde kullanabilir. Bu teknolojinin iyi mi kötü mü karşımıza çıkacağı ise şimdilik tam olarak bilinmiyor.